Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Pobity Forumowicz zdewastowane Subaru! Na Summer Cars Party!
Autor Wiadomość
BelegU$ 

Auto: CXW
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 138
Skąd: Istebna
Wysłany: 2013-09-07   Pobity Forumowicz zdewastowane Subaru! Na Summer Cars Party!

Witajcie

Może część pamięta mnie z „Za Zakrętem” – chcę jednak poruszyć sprawę zgoła inną, bardzo przykrą, i wymagającą nagłośnienia – proszę informować znajomych, można przeklejać na inne fora – jako fani motoryzacji tak tej sprawy zostawić moim zdaniem nie można.

W dniu dzisiejszym, to jest 07.09.13, na lotnisku Muchowiec, w trakcie odbywającego się na nim „święta motoryzacyjnego” jakim jest impreza Summer Cars Party, w biały dzień, pomiędzy godziną 13 a 14, na głównej „alei” imprezowej pobity został mój kolega z Forum Subaru, dave89. Uszkodzony został także jego samochód, świeżo sprowadzone Subaru Impreza GH – wgnieciona maska, poszarpane dźwignie i stacyjka.

Sprawa jest o tyle bulwersująca, że dookoła, w promieniu najbliższych metrów była z setka ludzi, a cała impreza jest ponoć „ochraniana”. W okolicy wystawiała się Policja, prezentując sprzęt. Organizatorzy biorą niemałe pieniądze (30zł bilet klubowy przedsprzedażowy za samego kierowcę, obecnie dużo więcej) za wjazd na teren SCP.

Incydent miał następujący przebieg:
Kolega dave89 powoli kierował się główną aleją wzdłuż pasa startowego do sektora przeznaczonego dla naszego klubu, Japan Cars Podbeskidzie. „Aleja” owa, z racji dość (bardzo) słabej organizacji, zawsze pełna jest zwiedzających, stoisk, zaparkowanych idiotycznie aut, tamtędy też kierowcy mają udawać się do sektorów dla nich przeznaczonych. Jedzie się tam, a raczej toczy, z prędkością rzędu 1-2km/h, bo ludzie niejednokrotnie włażą pod koła, nie schodzą autom z drogi, słowem, tragedia. Na pokładzie Imprezy był jeszcze kolega dave’a, i ja – na tylnej kanapie (miałem chłopakom wskazać miejsce w sektorze i przekazywałem im bilety). Z odległości jakichś 10-15 metrów zauważyliśmy faceta, na oko 100-120kg żywej wagi, typowy „koks”. Obiema dłońmi pokazywał, żeby podjeżdżać, dlatego dave powoli sunął według wskazań faceta, myśląc, że ten chce mu pomóc przejechać. Gdy dojechał na metr do faceta, a ten nie usunął się z drogi ani nie poszedł dalej, zatrzymał się.
Wtedy się zaczęło.
Mężczyzna z całej siły, z obu pięści uderzył w maskę Imprezy, silnie ją wgniatając. Nim dotarło do nas, co się dzieje, gość doskoczył do drzwi kierowcy (które niestety nie były zaryglowane, szyba kierowcy była otwarta) i dwukrotnie z całej siły uderzył pięścią dave’a w twarz. Wszelkie prośby o zostawienie nas w spokoju „spłynęły” po tym mężczyźnie. Uderzył dave’a jeszcze raz, wykrzykując groźby pokroju „ja was wszystkich zaj**ę” etc. Kierowca próbował ruszyć, ale drogę oczywiście zagradzał tłum. Napastnika odciągnął chyba jego znajomy, prosząc, żeby jechać, bo go długo nie utrzyma. Podjechaliśmy z metr, ale wtedy facet ponownie nas dopadł. Siłował się z kierowcą, próbując mu wyrwać kluczyk ze stacyjki, a do kolegi na fotelu pasażera wrzeszczał, żeby oddawał telefon (choć ten miał w ręku portfel). Przez kolejną minutę-dwie trwało siłowanie się, by w końcu kumpel napastnika ponownie go odciągnął od auta, i zniknął w tłumie.

Przez te prawie 5 minut wokół zgęstniał tłum, wydarzenie miało z co najmniej stu świadków – nikt nie zareagował. Napastnik odszedł z miejsca zdarzenia nie niepokojony przez nikogo.

Pożal-się-Boże „ochrona”, która tak dzielnie pilnowała, żeby nikt nie wniósł na teren imprezy napoju powyżej 0,2 litra oczywiście również dziwnym trafem nie zareagowała.

Rysopis napastnika:
Mężczyzna, rzadkie/brak włosów, wiek pomiędzy 20-30 lat. Bardzo dobrze zbudowany, ponad 100 kilogramów wagi. Charakterystyczny tatuaż (chyba typu „tribal”) na ręce. Ubrany był w białą/żółtą koszulkę/podkoszulek.

Sądząc po agresji, zachowaniu i braku jakiegokolwiek sensownego kontaktu, był pod wpływem środków odurzających.

Jak zareagowali poinformowani o całej sprawie organizatorzy i ochrona?
Rozłożyli ręce.
Dave’owi polecono szukać sprawcy na własną rękę, bo dziwnym trafem „przydzielony patrol policji akurat gdzieś pojechał”, a oni „nie mają możliwości odszukać sprawcy”. Co jeszcze bardziej pożałowania godne, dave został przez ochroniarza, któremu zgłosił pobicie i uszkodzenie własnego auta wylegitymowany, kazano mu okazać bilet i dowód jego zakupu.

Moi drodzy – bardzo proszę – jeżeli ktoś był świadkiem tego zdarzenia, proszę o kontakt – telefon do mnie lub do dave’a na PW. Jeżeli ktokolwiek wie cokolwiek, co pozwoli namierzyć tego drania, będziemy bardzo wdzięczni. Proszę przeklejać ten post na inne Fora, im więcej osób wie, tym lepiej – jutro drugi dzień SCP, może ktoś zauważy napastnika odpowiadającego opisowi. Wiele Klubów i Forów motoryzacyjnych jest obecnych na SCP, im więcej osób wie, tym lepiej.

Zachowanie tłumu dookoła można jeszcze wytłumaczyć znieczulicą. Odżegnanie się jednak od całej sprawy organizatorów i ochrony, którzy biorą naprawdę grube pieniądze za jej organizację, wymaga nagłośnienia. Pobicie człowieka i zniszczenie jego samochodu na środku alei, w biały dzień, na imprezie masowej? Czy teraz nigdzie nie można czuć się bezpiecznym?
_________________
 
 
Despero 


Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 551
Skąd: ---
Wysłany: 2013-09-07   

Aż dziwne, że nikt tego nie nagrał. Chodzi mi o tłum.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-09-07   

BelegU$ napisał/a:
Mężczyzna, rzadkie/brak włosów, wiek pomiędzy 20-30 lat. Bardzo dobrze zbudowany, ponad 100 kilogramów wagi. Charakterystyczny tatuaż (chyba typu „tribal”) na ręce. Ubrany był w białą/żółtą koszulkę/podkoszulek.

ja pier..., takich delikwentów to omijać z daleka, pewnie głowa też nieskalana myślą...
współczuję... :-/
 
 
BelegU$ 

Auto: CXW
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 138
Skąd: Istebna
Wysłany: 2013-09-07   

Despero napisał/a:
Aż dziwne, że nikt tego nie nagrał. Chodzi mi o tłum.


Piszę również dlatego, że liczę po cichu, że ktoś to ma na zdjęciach/wideo. Niemniej jednak, znieczulica tłumu mnie dobiła. Nie mówię, sam się bałem z tylnej kanapy ruszyć (60kg żywej wagi roboty nie robi), ale chociaż zawezwać ochronę/policję... a tu nic... obserwowali, tłumek się zebrał, ale zero reakcji... i od razu uciekali po fakcie, żeby ich przypadkiem na świadków nie wziąć chyba :roll:

Limon napisał/a:
BelegU$ napisał/a:
Mężczyzna, rzadkie/brak włosów, wiek pomiędzy 20-30 lat. Bardzo dobrze zbudowany, ponad 100 kilogramów wagi. Charakterystyczny tatuaż (chyba typu „tribal”) na ręce. Ubrany był w białą/żółtą koszulkę/podkoszulek.

ja pier..., takich delikwentów to omijać z daleka, pewnie głowa też nieskalana myślą...
współczuję... :-/

No niestety, sprawdza się stereotyp... takiej czystej agresji w życiu nie widziałem... kumpla mi szkoda, bo śliczne Subaru, prosto ze Stanów zwiezione... wiem, maskę się da wyklepać... ale też co oberwał, to jego, cała twarz spuchnięta, warga rozwalona...
_________________
 
 
kex_ 


Auto: Civic EK3
Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 1140
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-09-07   

Współczuję całej sytuacji, nie ma czego pozazdrościć. Niestety, ale chyba jedyne co takiego tępego koksa może powstrzymać to jakaś atrapa pistoletu (z autopsji: jechałem z pistoletem asg na strzelnicę i kabura leżała na fotelu pasażera - wtedy na szczęście pomogła).

Co do sprawy - proponuję zainteresować tym jakieś medium, np. tvn, oni zawsze lubią takie tematy.
_________________

 
 
Japoniec 
:) The champ is here


Auto: Fiat 126p Maluch Trophy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 4060
Skąd: Sopot
Wysłany: 2013-09-07   

Co siłownia robi z ludzi
_________________
Zaburzenia Narcystyczne
Idiolatria

Od lat bawią mnie do łez.
 
 
BelegU$ 

Auto: CXW
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 138
Skąd: Istebna
Wysłany: 2013-09-08   

No niestety... dzięki uprzejmości internautów jest już prawdopodobnie namiar na sprawcę... dam znać co z tego będzie :)
_________________
 
 
Mrk-WX


Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-08   

Japoniec napisał/a:
Co siłownia robi z ludzi


Tyle co gry komputerowe z dziecmi i szybkie samochody z mlodzieza, czyli z grubsza nic.
 
 
Kubaa 


Auto: S2000 AP1
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 1421
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-08   

Chyba trzeba się zaopatrzyć w jakąś małą wiatróweczke do samochodu... W takiej sytuacji napierdalać do typa np. po nogach ;)
 
 
BelegU$ 

Auto: CXW
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 138
Skąd: Istebna
Wysłany: 2013-09-08   

Kubaa napisał/a:
Chyba trzeba się zaopatrzyć w jakąś małą wiatróweczke do samochodu... W takiej sytuacji napierdalać do typa np. po nogach ;)


Mam taki plan ;)


Panowie, są już namiary na sprawcę - poszkodowani już rozpoczęli proces dochodzenia swoich praw. Internetowa brać motoryzacyjna znów spisała się na medal!
_________________
 
 
Grzesieek 

Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 1296
Skąd: Orneta
Wysłany: 2013-09-08   

Ja pier*ole... co za dzicz. Kopiuje i podwieszam na C5G.PL, może jakiś pomocny świadek się jeszcze znajdzie.
 
 
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2013-09-08   

ten koks?
https://www.facebook.com/artur.dyrdon
_________________

 
 
Japoniec 
:) The champ is here


Auto: Fiat 126p Maluch Trophy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 4060
Skąd: Sopot
Wysłany: 2013-09-08   

No mówiłem co siłownia robi z ludźmi... . I teraz co będzie jakaś grubsza zadyma ??

Mrk - Mylisz się są tacy którym totalnie odpierdala , włącza im się nieśmiertelność i koniecznie muszą sprawdzać swoją siłę na każdym kroku. Niestety siłownia nie eliminuje idiotów wiec sporo się takich trafia. Nie wiem z czego to wynika ale zakładam że w dzieciństwie ktoś ich napierd... to teraz muszą sobie to odbić.

Mój kolega który był wartownikiem w wojsku zawsze dostawał polecenie że jak ma strzelać to tak żeby zabić a nie uszkodzić ciało bo później w naszym chorym kraju ma się bardziej przesrane niż w pierwszym przypadku. Po co płacić takiemu idiocie odszkodowanie do końca życia ? W łeb i do piachu.

Wczoraj rozmawiałem z innym kolegą z USA i wkleiłem właśnie ten temat. Pogadaliśmy trochę i on stwierdził że wiesz u nas też jest masa podobnych idiotów ale mają świadomość że za tego typu akcję mogą dostać kulkę więc mocno studzi to ich zapał do tego typu akcji.
_________________
Zaburzenia Narcystyczne
Idiolatria

Od lat bawią mnie do łez.
 
 
KubaJDM 
Kuba


Auto: Ferio Access
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2003
Skąd: FG-FMI-PZ
Wysłany: 2013-09-08   

Takiego to tylko znaleźć i wpierdolić :zly:
_________________
http://www.facebook.com/98ferio
 
 
kex_ 


Auto: Civic EK3
Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 1140
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-09-08   

Kubaa napisał/a:
Chyba trzeba się zaopatrzyć w jakąś małą wiatróweczke do samochodu... W takiej sytuacji napierdalać do typa np. po nogach ;)

IMHO lepiej pistolet asg - tańszy niż wiatrówka, jeśli w podobnej cenie to ma już tryb auto więc można wypakować 10 plastikowych/aluminiowych kulek zamiast 1 naboju śrutowego.
Dodatkowo w wielu przypadkach bardziej przypomina broń ostrą niż wiatrówka, a do kompletu czyni mniejszą szkodę niż śrut. Tutaj nie ma co zgrywać szeryfa (w moim przypadku nawet nie wyciągałem swojej, widok kabury zatrzymał koksa), bo ryzykuje się tym, że skończy się ze śrutem z własnej wiatrówki wbitym w tyłek.

http://www.specshop.pl/pr...roducts_id=5199
http://www.specshop.pl/pr...roducts_id=7907
Z tych 2 miałem okazję strzelać i mogę je polecić ze swojej strony.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna