Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
BMW E46 320Ci
Autor Wiadomość
lbalec

Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 164
Skąd: KR
Wysłany: 2013-09-23   BMW E46 320Ci

Jako, że mam sentyment do tego forum, a ten dział daje mi taką możliwość - powracam :-)

Większość może kojarzyć mój poprzedni projekt który nie jedną dyskusję tutaj rozpalił:



http://www.stancenation.c...essive-fitment/

Auto zostało sprzedane prawie rok temu - jeszcze zanim to się stało - plany były wielkie - Acco 7g na powietrzu, stęsy, spasy, felgi, negatywy i ogólne kumitsu... ale - doszedłem do wniosku, że święty czas stanąć na własne nogi, wyprowadzka do nowego miasta i trzeba było zweryfikować założenia. Budżet na auto drastycznie się zmniejszył i zostałem z prawie seryjnym - lekko obniżonym E30 na które też były spore plany.. ale tak sobie jeździłem, jeździłem, obserwowałem znajomych na gwintach poskręcanych niżej niż teoretycznie można, jak walczą z każdym kilometrem, a przy tym przypominałem sobie swoją własną nierówną walkę ze wszystkim, łącznie z wyjazdem z garażu i już wiedziałem - NIGDY WIĘCEJ STĘSU ;-)

Ostatnio trafił się w śmiesznych pieniądzach anglik E46 w świetnym stanie technicznym, ale z gorszą stroną wizualną. Jako, że zakochałem się już przy E30 w BMW wziałem go bez wahania.. Teraz walcze z budą, a, że użytkuje te auta zdecydowanie inaczej niż Hondę i miałem mała przygodę z barierkami to motywacja większa i obecnie auto ma już umówionego blacharza i lakiernika.

Jedną fotkę tego wynalazku mam, jeszcze sprzed przygody z bandą:



Model 320ci czyli 2.2 170KM, mocą nie powala, ale jeździ sie przyjemnie - minus to spalanie - niewiele mniejsze niż w 2.5, no, ale jak mówiłem - okazja ;-)

Zmiany na pewno będą, natomiast tym razem idę stricte w poprawę właściwości jezdnych zgodnie z zasadą fashion = function :-) Z wizualnych rzeczy wpadnie M Pakiet. Z mechanicznych zawias AP na sprężynach H&R Race Kit (55/35). Felgi jakieś mocne, oryginalne 18" i żadnych naciągów ;-)

Ale najpierw przekładka (jutro jadę po części) i buda..

A chciałbym uzyskać taki efekt:





To tyle, jak będzie zainteresowanie to coś tam czasem wrzucę :oops:
_________________
www.j-parts.pl - Pełna oferta zawieszeń - TA, MTS, MDU, AP, D2 Racing, Weitec, Eibach, KW, Bilstein i wszystkiego do japońców.
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2013-09-23   

Ciekawy projekt ;) Civic był kotem, został w Polsce?. Jesteś chyba pierwszą osobą z Raceismu, która przyznała się, że jednak nie da się normalnie jeździć na takich glebach :mrgreen:
_________________

 
 
lbalec

Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 164
Skąd: KR
Wysłany: 2013-09-23   

Civic poszedł do Bielska - ale teraz wygląda zupełnie inaczej, też już nie ma stęsów i spasów, a nowy właściciel postawił sobie za cel doprawdzić go do idealnej sprawności - więc sądze, że ma się dobrze :-)

A z tą glebą to nie jest tak, że się nie da - tylko doszedłem do wniosku, że 5 lat męczyłem się z chorą glebą i teraz chce cieszyć się jazdą :-) Civic to była fajna przygoda - ale nie, nigdy więcej ;-)
_________________
www.j-parts.pl - Pełna oferta zawieszeń - TA, MTS, MDU, AP, D2 Racing, Weitec, Eibach, KW, Bilstein i wszystkiego do japońców.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-09-23   

lbalec napisał/a:
teraz chce cieszyć się jazdą

Dobra decyzja. Te przykładowe sztuki które pokazałeś bardzo fajne, lekka gleba, dobra felga i więcej nie potrzeba.
 
 
s3b 


Auto: Audi A4 B5 Avant
Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 130
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2013-09-23   

Który rocznik auta? Będziesz jeździł z kierą po prawej czy robisz przekładkę?
 
 
ravestation 


Auto: Q7 & Cayman S & Mini & CCW Heist
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-09-23   

lbalec napisał/a:
Ale najpierw przekładka (jutro jadę po części) i buda..

:roll:
 
 
Guzik 


Auto: pożyczone
Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 229
Skąd: Szczecin/ Warszawa
Wysłany: 2013-09-23   

Efektu ze zdjęć nie uzyskasz bo to emki a nie m-paki. Ale kierunek jest dobry ;-)
 
 
lbalec

Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 164
Skąd: KR
Wysłany: 2013-09-23   

s3b napisał/a:
Który rocznik auta? Będziesz jeździł z kierą po prawej czy robisz przekładkę?

2001. A części do E46 taniutkie, a przekładkę ogarniam sam ze znajomym więc bez sensu męczyć się z prawej strony ;-)

Guzik napisał/a:
Efektu ze zdjęć nie uzyskasz bo to emki a nie m-paki. Ale kierunek jest dobry ;-)

Taak, wiem ;-) O kierunek właśnie mi chodziło.. co nie zmienia faktu, że jak nie uda się kupić 911 na 30te urodziny to 2gą opcją jest właśnie Mka :lol:
_________________
www.j-parts.pl - Pełna oferta zawieszeń - TA, MTS, MDU, AP, D2 Racing, Weitec, Eibach, KW, Bilstein i wszystkiego do japońców.
Ostatnio zmieniony przez lbalec 2013-09-23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2013-09-23   

powodzenia :ok2:
 
 
 
Hikiel 


Auto: Skyline R33 / Maxima A32 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 4470
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-09-24   

Wyprowadziłeś się? Nawet nie wiedziałem. Kolega... :lol:

Powodzenia, mam nadzieję, że uda Ci się zrealizować wszystkie plany.
_________________

 
 
 
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2013-09-24   

Cytat:
A z tą glebą to nie jest tak, że się nie da - tylko doszedłem do wniosku, że 5 lat męczyłem się z chorą glebą i teraz chce cieszyć się jazdą Civic to była fajna przygoda - ale nie, nigdy więcej
_________________


hehe co za zmiana ;-)
ja osobiście nigdy nie będę miał mega gleby bo najnormalniej szkoda mi samochodu, co z tego ze auto lśni jak cały spód pokiereszowany/rdza itp./itd. :roll:
_________________

 
 
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-26   

felgi z "docelowych" aut są totalnymi przech*jami!
_________________

 
 
Emre
Panicz!


Auto: GTI+, R20
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 11144
Skąd: zerodwadwa
Wysłany: 2013-09-27   

cenowo też... :roll:
_________________
JDMO Shop -> Ramki pod tablice JDMO oraz Naklejki Forumowe.

- Kredyty firmowe od pierwszego dnia działalności
- Leasing
- Faktoring

Info -> priv
 
 
Shadows


Auto: Legend KA8
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 177
Skąd: krk
Wysłany: 2013-09-28   

Emre napisał/a:
cenowo też... :roll:

Od czego są chińczycy :P
_________________

SR20VE+LSD PULSAR VZR
LEGEND KA8
PRELUDE H22 POLYBAUER
 
 
 
lbalec

Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 164
Skąd: KR
Wysłany: 2013-09-30   

Po różnych doświadczeniach z kołami i nie tylko, doszedłem do wniosku, że nie będzie tu kompromisów tylko dlatego, że coś ładnie wygląda. Więc części tylko sprawdzone. Jak nie będzie kasy na dobre koło to poprostu kupię jakiś OEM w 18" - na szczęście BMW ma sporo fajnych modeli z nowszych E6X/E9X więc źle nie będzie. Choć nie ukrywam, że BBS CH albo koło z CSL'a jest tutaj opcją docelową :)

Hikiel, Ty też się wyprowadziłeś z tego co widzę hipokryto :lol:
_________________
www.j-parts.pl - Pełna oferta zawieszeń - TA, MTS, MDU, AP, D2 Racing, Weitec, Eibach, KW, Bilstein i wszystkiego do japońców.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna