Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Książki
Autor Wiadomość
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-01-31   Książki

Panowie,

tematy sa chyba o wszystkim, ale o ksiazkach jeszcze nie widzialem.

Co czytujecie na co dzien? Jakie gatunki/autorow lubicie? Jakie tytuly polecacie?

Ja najbardziej lubie kryminaly, sensacje i gangsterskie klimaty. Macie jakies propozycje?

Teraz zaczynam sage Camilli Lackberg, i pewnie troche zajmie, ale za 2-3 tyg. znowu bedzie rozkmina co wybrac ;)
_________________
 
 
 
kex_ 


Auto: Civic EK3
Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 1140
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-01-31   

Patrząc na przekrój moich książek to najbardziej biografie/dokumentalne, dalej historical fiction i fantastyka/sensacja.

Z tytułów, które skończyłem niedawno:



Obydwa cholernie polecam, kawał fajnych opowieści o karierze i życiu pilota wojskowego oraz wojnie widzianej z powietrza.
_________________

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-01-31   

Moje ulubione gatunki to fantastyka i kryminał.

Z kryminałów, ostatnio przeczytałem trylogię "Millenium" Stiega Larssona, "Christine" Stephena Kinga- szczególnie polecam dla wszystkich petrol head'ów.... ;-)

Obecnie nadrabiam zaległości- czytam wszystkie książki z serii "Wiedźmin", żałuję że wcześniej nie czytałem, a tylko grałem w grę.
Jak skończę Wiedźmina(a ostatnio nie mam czasu na czytanie, więc trochę to zajmie) to chcę przeczytać kilka książek autora Jo Nesbø- podobno daje radę.

Następna w kolejce jest u mnie polska fantastyka, która od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie- np. Dukaj, Foryś czy Pilipiuk.

Ogólnie lubię czytać i od młodości lubiłem czytać, ale tylko to co mnie wciągnęło- nie były to raczej lektury szkolne. Może oprócz "Zbrodni i kary" Dostojewskiego, najlepiej ją wspominam z czasów szkolnych. :mrgreen:
 
 
chaves 
MODIFIED.PL


Auto: Civic Coupe
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 477
Skąd: Mała Kamienica
Wysłany: 2014-01-31   

Kiedyś bardzo dużo czytałem Alistair'a MacLean'a: Działa Nawarony, 48 godzin, Tylko dla orłów - to te bardziej znane tytuły, ale jest tego mnóstwo.

Mocno polecam Solaris Lema - mnie powalił!
_________________


Polub na na Facebook'u: https://www.facebook.com/Modifiedpl
 
 
Hikiel 


Auto: Skyline R33 / Maxima A32 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 4470
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-01-31   

No kurde trochę tego było, głównie fantastyka, siakaś przygoda itd

Ulubione to Sapkowskiego Saga o Wiedźminie z opowiadaniami itd itp. Przeczytałem wszystkie 7 książek 2 razy.

Wstyd się przyznać ale od chyba dwóch czy trzech lat nie ruszyłem ani jednej książki :/
_________________

 
 
 
ony 


Auto: 449 cm
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 552
Skąd: DarkSideOfTheMoon
Wysłany: 2014-01-31   

chaves napisał/a:
Kiedyś bardzo dużo czytałem Alistair'a MacLean'a: Działa Nawarony, 48 godzin, Tylko dla orłów - to te bardziej znane tytuły, ale jest tego mnóstwo.


Stacja arktyczna zebra, Tabor do Vaccares itd też lubię książki MacLean'a

A ostatnio skończyłem Malowanego Człowieka i jego kolejną część Pustynną Włócznię Peter'a V. Brett'a

Kawałek dobrej fantasyki :)

 
 
Kawasaki 

Auto: flotowe
Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 1206
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-31   

Dzisiaj do końca dnia wydawnictwo Znak ma dobrą promocję- wszystkie knigi po 9,99-29pln.
Polecam!
Żanetka Leta
 
 
Despero 


Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 551
Skąd: ---
Wysłany: 2014-01-31   

Polecam:

Mario Puzo: Godfather, Omerta

Krzysztof Varga: Trociny - książka o polakach cebulakach, mega

Igor Kostin: Spowiedź reportera - relacja z akcji sprzątania po wybuchu w Czarnobylu + świetne zdjęcia (m. in. likwidator w kombinezonie prowadzący wózek dziecięcy)

A żeby było bardziej JDM:

Haruki Murakami: Norwegian Wood, Kafka nad morzem, Po zmierzchu, Na południe od granicy na zachód od słońca, Kronika ptaka nakręcacza, Przygoda z owcą, Ślepa wierzba śpiąca kobieta, 1Q84

Kenzaburo Oe: Sprawa osobista, Zerwać pąki zabić dzieci
 
 
Cykada 

Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 645
Skąd: PZ
Wysłany: 2014-01-31   

Ja jestem fanem książek/audiobooków/ebookow- czytam i uwielbiam głównie fantasy/fantastykę.
Ogólnie mam problem z wymienieniem książek które czytałem, bo nie pamiętam.
Ale na pierwszym miejscu- Sapkowski i Wiedźmin- po prostu uwielbiam i kocham, bardzo lubię też Diunę Franka Herberta i później jego syna Briana Herberta/ Kevin J. Andersona, Świat Dysku Terrego Pratchett'a, wszystkie książki Tolkiena, polska fantastyk też jest ok- Dukaj, Pan Lodowego Ogrodu- Jarosława Grzędowicza (polecam), Jacek Piekara i seria o Mordimerze Madderdinie...

Aktualnie czytam Zbór wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa- konkret książka- 1100+ stron w formacie prawie a4.

A co sądzicie o słuchaniu audiobooków? Spotykam się z opiniami że to to wstyd, sodomia i kazirodztwo, a ja osobiście bardzo lubię audiobooki, bo może nie jest to do końca to co książka, ale ma inne plusy chociażby taki że można je słuchać przy różnych czynnościach- np prowadzenie samochodu, jazda na rowerze, bieganie czy sprzątanie w domu. Jak miałem robotę w której mogłem słuchać mp3, to jednego roku przesłuchałem około 60 książek, gdzie normalne przeczytanie tego zajęło by trochę więcej czasu, bo jednak czas na książkę trzeba mieć i tylko na nią.
 
 
Marker 


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 802
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-31   

Hikiel napisał/a:
Wstyd się przyznać ale od chyba dwóch czy trzech lat nie ruszyłem ani jednej książki


A ja wręcz odwrotnie.. wcześniej po szkole przez ładne kilka lat nic a teraz coś się przeczyta ;)
Zabrałem się za czytanie jak kolega podsunął mi kryminały Petera Jamesa. Nawet teraz czytam jeden z nich, przed chwilą odłożyłem książkę. Wszystkie bardzo wciągające i jak to się mówi je się "pożera".

Limon Millenium Larssona również czytałem, polecam oraz przy okazji polecam obejrzenie ich szwedzkich filmów odpowiedników. Taka "Dziewczyna z tatuażem" w innym troszkę wydaniu 8-)

Ogólnie do zapamietywania tytułów nie przywiązuje uwagi :->
 
 
Despero 


Dołączył: 15 Cze 2012
Posty: 551
Skąd: ---
Wysłany: 2014-01-31   

Cykada napisał/a:
A co sądzicie o słuchaniu audiobooków?


Ostatnio się przekonałem do nich, lubię posłuchać przed snem. Teraz mam Odkrywanie Ameryki od Kolonki.
 
 
lukas4


Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1812
Skąd: gfx
Wysłany: 2014-01-31   

ja generalnie męczę fantastykę i z ostatnich czasów polecam:

J.R.R. Tolkien Władca pierscieni, Hobbit, Rudzy Dzil i jego pies, dzieci Hurina, Niedokończone opowieści, Zaginione opowieści, Silmarilion w sumie co tylko wyszło w języku PL chociaz teraz biorę się za władcę po angielsku

A. Sapkowski Wiedźmin+Sezon Burz (chociaż poziomem trochę odstaje od reszty) chyba najlepsza polska fantastyk napewno moja ukochana, Trylogia Husycka

J. Grzędowicz Pan Lodowego ogrodu, jedna z leprzych książek jakie ostatnio czytałem,
Księga jesiennych demonów super opowiadania, Popiól i kurz

P.V. Bret Malowany człowiek i cały cykl demoniczny + Bazar złoto Bryana

M. Kozak Nocarz, Renegat, Nikt polskie realia

M. Kossakowsaka cała seria Anielskie zastępy

M. Žamboch, cykl o Koniaszu dobre i sprawdzone mordobicie z intrygami itd. mocno polecam :) , Mroczny zbawiciel, Sierżant, Cykl o Baklym,

R. Foryś Sztejer całkiem fajnie sie czytało

R. Hobb Cykl skrytobojcy momentami przydługi, ale w sumie ciekawy pomysł na książkę

Kalevala mitologia fińska, ciekawa jedna z inspiracji tolkiena

Beowulf staroangielski epicki poemat jw

J.K Rowling Harry Potter 3 piersze tomy wypas reszta taka se były wzloty i upadki

Ch.Paolini Eragon i cały cykl Dziedzictwo, jako czytadło może być

pewnie cos miie umknęło jak sobie przypomne to dopiszę
zaczynam właśnie cykl inkwizytorski Piekary i zobaczymy, pierwszy tom łyknąłem wczoraj i dzisiaj lecę dalej :-)

Cykada, odnośnie audio to lubie słuchać, ale np ksiązkę którą chcę sobie odświeżyć a czytałem wcześniej, przy rysowaniu projektów wchodził wiedzmin jak zły :)
_________________
"The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred."

Soichiro Honda
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-01-31   

Przy bieganiu uwielbiam słuchać audiobook'ów. :-)

lukas4 napisał/a:
J.R.R. Tolkien Władca pierscieni, Hobbit

To czytałem, pozycja obowiązkowa, szczególnie lubię Hobbita- czytałem chyba z 5 razy, bardzo miła lektura. Niestety film rozciągnięty do granic możliwości.

Grę o Tron w sumie mogę polecić- czytałem, ale powoli mi to idzie, bo nie chcę wyprzedzać wydarzeń z serialu.
 
 
owooveck 


Auto: Pojara Fał Sześć!
Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 356
Skąd: Stróża/Łódź
Wysłany: 2014-01-31   

Warhammer 40k: Ultramarines - Zwiastun Nocy ukończony ostatnio, teraz doczytuję WarCraft: Ostatni Strażnik i biorę się za Inferno i Sezon Burz.
Skończę te dwa tytuły i dalej leci kilka zbiorów: Zwiadowcy i Drużyna od Flanagana, Zapomniane Krainy od Salvatore, Cykl Demoniczny i reszta wydanych po polsku Warhammer'ów.

Oprócz fantastyki mało jest tytułów, które mi podchodzą. Czasem jakieś przygodowe/sensacyjne i Shakespeare.
_________________
"It will seem difficult at first, but everything is difficult at first."
- Musashi Miyamoto
 
 
lukas4


Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1812
Skąd: gfx
Wysłany: 2014-02-01   

Limon, władca pierścieni to moja ukochana ksiązka ,która otworzyła mi oczy na fantastykę,
a całość przeczytałem około 14 razy + 4 przesłuchania audio... chyba nigdy mi się nie znudzi :)
hobbit też kozak, film jak się czytało ksiązkę dupy nie urywa bo widać, że jest nastawienie na akcję i efekty a nie odwzorowanie fabuły,generalnie całatwórczość tolkiena z językami, drzewami genaologicznymi itd to kosmos dla mnie... polecam silmarilion bo wiele sie wyjaśnia, co, skąd i po co, ale nie jest to książka łatwa bo natłok nazw, bohaterów i miejs jest tródny do ogarnięcia
_________________
"The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred."

Soichiro Honda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna