Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Deox
2007-12-01
Elementy poliuretanowe
Autor Wiadomość
GaRaż 


Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 174
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-12-04   

adrian napisał/a:
no i opinia "Garazowcow" chyba zamyka sprawe w pewnym sensie,lepiej te kase wydac na cos innego,tak mysle

dokladnie , lepiej uciulac i kupic dobry zawias , o wiele wiecej z tego korzysci i radosci.
_________________
... GaRaż Race Team ...

Profesjonalne części do tunigu
Serwis i naprawa pojazdów

Jun Auto Mechanic , APEXi , Fujita , ACT , Wiechers , Seibon , Invidia i wiele innch marek ......
 
 
 
Japoniec 
:) The champ is here


Auto: Fiat 126p Maluch Trophy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 4060
Skąd: Sopot
Wysłany: 2007-12-04   

Myslę że na ES jeżdżę już dobre dwa lata i nic mi nie skrzypi nie piszczy nie trzeszczy ( prócz plastików w środku co jest raczej do przewidzenia skoro jezdzę na koni skręconym na beton ). Z doświadczeń jakie mam nie polecam zakładania ES na końcówki drążków oraz górne sworznie bo szybko skończą żywot ( nie ma tam tego metalowego pierścionka i woda z brudem robi spustoszenie )
Woda szybko robi swoje i potem wiadomo. Posiadam ES cukierki dodatkowo wszystkie ES mam w kolorze czerwonym . Czy było lepiej tak k... jest lepiej kolosalnie k.. lepiej niż było na seryjnych gumach. Wsadzałem ES zaraz po wymianie zawieszenia na Koni i konkluzja była jedna najpierw fajnie potem po wymianie gokard ( a to akurat dla mnie b ważne jest wiec i skupiłem sie na jakości prowadzenia przed i po ) .


Złotego środka nie znajdzie nikt jedni gadają ze Bil lepszy inni że koni ( to ja bo ma odgórną regulację ) , gadają że ES nie jest warte bo OEM lepsze ( ja tak nie uważam ) . ES ma też inną przewagę nad OEM raz że OEM jest piekielnie drogi , dwa często stosujemy zamienniki bo OEM drogi co prowadzi do tego że szybko znowu trzeba te tuleje wymieniać i tu mamy kolejną przewagę ES nad OEM mianowicie ES zdecydowanie szybciej wymienimy niż seryjną gumę bo nie trzeba się za przeproszeniem jebać z ich wyciskaniem a każdy warsztat trochę kasy wezmię od nas za wymianę tulei . I teraz mamy dwie strony medalu oraz plusy i minusy OEM i ES.

OEM :
+
- Dość wytrzymałe
- Jeśli dobrej jakości to dość długowieczne ( choć gwarancji 100 % nikt nie da )
- Ciche
- Komfortowe
W pakiecie z dobrym zawieszeniem dają jako taką radość z jazdy

-

- Często nie wytrzymują polskich dziur
- Koszta wymiany wielokrotne większe niż ES
- Koszta zakupu OEM masakryczne , Zamienniki tańsze ale jakość i żywotność krótsza


ES

+ Cena ! Za komplet takich gumek ja płaciłem 600 zł niech ktoś sprawdzi ile gum OEM można w tej cenie kupić .
+ Prowadzenie auta poliuretan jest sztywniejszy niż guma
+ Łatwa wymiana ( każdy kto miał w reku ES wie że kazda tuleja to tak na prawdę dwie tulejki które wpychamy z lewa i z prawa w miejsce seryjnej tulei , z małymi wyjątkami )
+ Jeśli wymieniamy to koszta kolejnych ES i ich wymiany będzie tańsza choćby z racji mniejszego nakładu pracy by je wymienić plus koszta zakupu.
+ na ES zrobiłem prawie 100 tys km , nie stwierdzono uszkodzeń tulei wachaczy , cukierków , oraz górnych mocowań amortyzatorów
+ ES posiada też el do lewarków skrzyń biegów by nie było efektu wylatanego lewarka


- Czasem skrzypią ( dotyczy to w wiekszości przypadków górnych tulejek tych przy amortyzatorze co wchodzą w talerzyk , należy je smarować często lub jak ja nasmarować i mocniej skręcić objawy zniknęły )
- Czasem Cukierki ES potrafią się wysmyknąć ( jednak sprawdziłem o co chodzi i w 99 % przypadków chodzi o to w którą stronę seryjny Cukier był wypychany to ważne by cukierki wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta w odpowiednią stronę w przeciwnym wypadku kolejny cukierek czy to oem czy ES może się wysmyknąć ) sposobem na to jest spaw lekki punktowy w 3 miejscach.
- ES cukierek ma wpychane seryjne uszy a nie tak jak w seryjnym OEM wtopione w gumę co może na początku dawać dziwne uczucie myszkowania tyłu ( nerwowości )
- Elementy układu kierowniczego koncówki , swożnie itp i zawieszenia szybciej się niszczą ( dlatego nie polecam montażu ES )
_________________
Zaburzenia Narcystyczne
Idiolatria

Od lat bawią mnie do łez.
 
 
mastacrx


Auto: ED9 D16A9
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 62
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: 2007-12-04   

to jest dopiero wyczerpująca odpowiedź :mrgreen:
 
 
E57 

Auto: Honda Civic
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 38
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-10   

jaki jest orientacyjny (+/-) koszt kompletu gum zawieszenia oem ?
 
 
Matey 
Fan Wódki


Auto: 147 JTDM
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 4382
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2007-12-10   

circa about 1500 PLN
_________________
マテイ || JDM Bania Squad
 
 
 
E57 

Auto: Honda Civic
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 38
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-11   

to teraz ciężki wybór, skoro es + cukierki oem wychodzą ok. 900 zł , a komplet oem wychodzi +/- 1500 zł , do tego jeżeli zakupić ten komplet podczas kampanii serwisowej to wyjdzie 30% taniej czyli ok 1200 zł. nie wiem czy warto oszczędzać te 300 zł na poliuretanach, jeżeli w moim przypadku auto jest codziennym dupowozem...
 
 
!markos 
turbo vtak


Auto: hjundaj getz
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 2823
Skąd: waw
Wysłany: 2007-12-11   

E57 napisał/a:
es + cukierki oem wychodzą ok. 900
ile?
E57 napisał/a:
nie wiem czy warto oszczędzać te 300 zł na poliuretanach, jeżeli w moim przypadku auto jest codziennym dupowozem
na pewno nie 300 (raczej wiecej, bo wymiana jest drozsza) i na pewno nie montuj poliuretanu.
_________________
Aftermarketowe czesci z US: ebaycargo@gmail.com
 
 
 
E57 

Auto: Honda Civic
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 38
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-11   

!markos napisał/a:
E57 napisał/a:
es + cukierki oem wychodzą ok. 900
ile?

no właśnie, ile ?
ktoś tu pisał, że za komplet es dał 600 zł (pewnie okazyjnie i normalnie kosztuje ok 700, nie wiem bo sie nie drążyłem tematu jeszcze), cukiery czytałem że 140zł/sztuka więc razem daje ok 900-1000
przerabiałeś temat, to może napisz ile normalnie kosztuje zestaw ES i te tuleje oem na tył ;-)
napisałem o samych "częściach", oczywiście montaż oem będzie droższy, wiadomo
 
 
!markos 
turbo vtak


Auto: hjundaj getz
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 2823
Skąd: waw
Wysłany: 2007-12-12   

es ~500, cukierki ~250, to ja nie wiem jak ci wyszlo 900+
_________________
Aftermarketowe czesci z US: ebaycargo@gmail.com
 
 
 
E57 

Auto: Honda Civic
Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 38
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-12   

Japoniec napisał/a:
ES ... Cena ! Za komplet takich gumek ja płaciłem 600 zł

+
!markos napisał/a:
cukierki ~250

= 850 zł ~ 900 zł
jak widać na Twoim przykładzie es da się taniej ogarnąć, ale normalnie w pl osoby ściągające graty z us mają chyba trochę wyższe ceny na taki zestaw ;)
eot ;-)
 
 
mastacrx


Auto: ED9 D16A9
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 62
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: 2007-12-12   

ja zamówiłem za 570 zł
 
 
mastacrx


Auto: ED9 D16A9
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 62
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: 2007-12-17   

ile płaciliście za wymiane ES??
 
 
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-20   

adrian napisał/a:
lepiej te kase wydac na cos innego,tak mysle
Jak masz wymieniać i wybierać między OEM a ES to jak już napisali przedmówcy ES wyjdzie około 50% taniej.

Ja natomiast jestem daleki od kierowania się opinią użytkowników z US!
Miałem z nimi do czynienia i wiem, że 99% kierowców z nie czyta instrukcji obsługi a później piszą takie głupoty jak te które zaprezentowałeś. Zwróćcie uwagę, że na fotce zamieszczonej na honda-tech nie ma śladu po smarze którego powinno być aż za dużo! ;)
_________________

 
 
Matey 
Fan Wódki


Auto: 147 JTDM
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 4382
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2007-12-20   

Ty to masz oko :) JA juz postanowilem kupuje ES...
_________________
マテイ || JDM Bania Squad
 
 
 
adrian 


Auto: D15B JDM VTEC
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 2761
Skąd: torun
Wysłany: 2007-12-20   

gaseb napisał/a:
Miałem z nimi do czynienia i wiem, że 99% kierowców z nie czyta instrukcji obsługi a później piszą takie głupoty jak te które zaprezentowałeś


myslisz ze jestes bardziej w temacie niz setka amerykancow?ja tam niewiem ale napewno zastanawiajace troche jednak
_________________
エチケットでお悩みの方に人気を集めている爽臭サプリ。一時品
JDM weblog site- http://jdmoption.wordpress.com/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna