Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Taki tam dupowóz e38
Autor Wiadomość
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2015-01-12   

Hikiel napisał/a:
Krychu napisał/a:
aktualnie jakieś 12-14/100 w trasie przy ekonomicznej jeździe


? To coś go ostro zalewa.

krew jasna, że taki właściciel :lol:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2015-01-13   

pali jak smok, nie wiem czy to przez wydech pod turbo i brak odpowiedniego ciśnienia w układzie, a przecież teraz jest wolnossakiem, czy może silnik już tak dodyrdany i łakomy się zrobił :lol: w tym miesiącu wpadnie odpowiedni wydech i potwierdzi lub wykluczy pierwszą opcję.
_________________
 
 
Leo 
Krzysiek/ mlody87

Auto: CL7/ EP3 po adminie :D
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 792
Skąd: Pruszcz Gd.
Wysłany: 2015-01-13   

fajna siódemka!
a co do gazu, to zawsze najwięcej do powiedzenia o autach z LPG mają Ci co w życiu LPG nie tankowali ;) żal dupę ściska, że można tanio, wygodnie i względnie szybko sie przemieszczać :mrgreen:
 
 
Bartek! 


Auto: m5 f10, m3 e36,1/2 328 e36, cl55 amg
Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 8064
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-13   

Krychu napisał/a:


Dla mnie samochody sportowe i klasy wyższej nie powinny być zagazowane, bo nie takie było ich przeznaczenie. Wiele osób może się z tym nie zgadzać i ja to rozumiem, bo żyjemy w kraju gdzie zarobki i perspektywy na przyszłość są marne.



przeznaczeniem Civica też nie było uturbianie go a niektórzy i tak to robią.


dla mnie LPG do dupowozu to zajebista opcja. zamiast awaryjnego diesla, wybieram dużą, mocną benzynę, która jest 2x mocniejsza, mniej awaryjna i tańsza w eksploatacji. jesteś jedną z nielicznych osób, które zrobiły by odwrotnie...
_________________
Zawód - SYN :lol:
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2015-01-13   

Bartek! napisał/a:


dla mnie LPG do dupowozu to zajebista opcja. zamiast awaryjnego diesla, wybieram dużą, mocną benzynę, która jest 2x mocniejsza, mniej awaryjna i tańsza w eksploatacji. jesteś jedną z nielicznych osób, które zrobiły by odwrotnie...


Nic dodać nic ująć. Baa nawet jakbym miał kupić jakąś nowszą 7er to na bank jakaś 745 cz 750 + gaz.
_________________

 
 
Emre
Panicz!


Auto: GTI+, R20
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 11144
Skąd: zerodwadwa
Wysłany: 2015-01-13   

ja miałem u siebie jakąś dobrą instalację i nie było żadnych problemów... samochód po 15 latach i 200 tys. na szafie (mój mechanik stwierdził po obejrzeniu silnika, że ma co najmniej 350 nalatane :lol: ) na hamowni pokazał 2km mniej niż katalogowa seria... ;-)
_________________
JDMO Shop -> Ramki pod tablice JDMO oraz Naklejki Forumowe.

- Kredyty firmowe od pierwszego dnia działalności
- Leasing
- Faktoring

Info -> priv
 
 
darkangle1 


Auto: Czeskie & S4 B5 & 740i
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 289
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2015-01-13   

Bartek! napisał/a:

dla mnie LPG do dupowozu to zajebista opcja. zamiast awaryjnego diesla, wybieram dużą, mocną benzynę, która jest 2x mocniejsza, mniej awaryjna i tańsza w eksploatacji.


I to właśnie kierowało wyborem.

Emre napisał/a:
ja miałem u siebie jakąś dobrą instalację i nie było żadnych problemów... samochód po 15 latach i 200 tys. na szafie (mój mechanik stwierdził po obejrzeniu silnika, że ma co najmniej 350 nalatane :lol: ) na hamowni pokazał 2km mniej niż katalogowa seria... ;-)


Właśnie przez postęp w instalacjach sie zdecydowałem na LPG. A też nie byłem zwolennikiem gazowania samochodu ale teraz to już inny świat jeśli chodzi o jakość instalacji.
_________________
313/509
E38 Thug life
 
 
PMW 

Auto: Audi A8 D3
Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 616
Skąd: Warszawa STM
Wysłany: 2015-01-15   

Też się wypowiem: bardzo ładne, fajne bmw szkoda, że w automacie ale to moja subiektywna opinia...

co do gazu przy przeglądaniu ofert z góry eliminuje auta które mają założoną instalację gazową.

Dla mnie gaz w samochodzie oznacza jedno: jeśli właściciel jeździ na gazie to znaczy że nie stać go na benzynę do palącego średnio 20 l w mieście samochodu.

Wysoce prawdopodobne jest również to, że stosuje najtańsze kiepskiej jakości zamienniki zamiast oryginalnych lub markowych aftermarketowych gratów.

ok 2,8 3,5l niech się gazują ale szponcić fajny 4,4 gazem buee

ten wóz ma zbyt duży potencjał zajebistości żeby miał gaz
_________________

 
 
 
Emre
Panicz!


Auto: GTI+, R20
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 11144
Skąd: zerodwadwa
Wysłany: 2015-01-15   

idąc dalej tym tokiem rozumowania to taki człowiek pewnie jesczze bije żone i ma skarpety przesianie na pięcie...
_________________
JDMO Shop -> Ramki pod tablice JDMO oraz Naklejki Forumowe.

- Kredyty firmowe od pierwszego dnia działalności
- Leasing
- Faktoring

Info -> priv
 
 
PMW 

Auto: Audi A8 D3
Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 616
Skąd: Warszawa STM
Wysłany: 2015-01-15   

Emre napisał/a:
idąc dalej tym tokiem rozumowania to taki człowiek pewnie jesczze bije żone i ma skarpety przesianie na pięcie...


niekoniecznie ale gazu nie zakłada się z powodu bycia miłośnikiem gazu ...

z mojego punktu widzenia jako kupującego jest mi bardzo trudno znaleźć fajne bmw bez gazu (w polsce) w de są bardzo fajne sztuki... nawet na placu u kebaba i ani jednej z gazem nie widzialem
_________________

 
 
 
darkangle1 


Auto: Czeskie & S4 B5 & 740i
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 289
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2015-01-15   

PMW napisał/a:
niekoniecznie ale gazu nie zakłada się z powodu bycia miłośnikiem gazu ...

z mojego punktu widzenia jako kupującego jest mi bardzo trudno znaleźć fajne bmw bez gazu (w polsce) w de są bardzo fajne sztuki... nawet na placu u kebaba i ani jednej z gazem nie widzialem


W Polsce ogólnie trudno znaleść fajny samochód, nie jest to nie wykonalne ale można. To że ktoś postanowił zaoszczędzić na paliwie nie znaczy zawsze że oszczędza na częściach, ale bywa i tak że kupują benzynę i okazuje się ze za dużo wydaje się na paliwo i szuka oszczedności w cześciach bo "gaz jest dla zapalinczek" itp., widywałem i takie przypadki, takze reguły chyba nie ma. Ja nie oszczędzałem na częsciach i serwisie i tu też nie planuje a mam V8 i przy tym oszczędzam na paliwie, dla mnie bomba.

A nie wiem w czym gaz przeszkadza w jego potencjale zajebistości?
_________________
313/509
E38 Thug life
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2015-01-15   

PMW napisał/a:
Emre napisał/a:
idąc dalej tym tokiem rozumowania to taki człowiek pewnie jesczze bije żone i ma skarpety przesianie na pięcie...


niekoniecznie ale gazu nie zakłada się z powodu bycia miłośnikiem gazu ...


To argument podałeś. Idąc tym tokiem rozumowania nigdy bym nie kupił kilkuletniej a8 3.0 TDI.. Skoro kogoś nie było stać żeby zalewać 4.2 albo w12 i przez to kupił TDi żeby oszczędzać na paliwie to na częściach też na pewno oszczędzał.. Jakbym Ci powiedział jakie auta jeżdżą w gazie po Hamburgu to byś nie uwierzył.. Ale oni pewnie też oszczędzają na częściach i kupują najtańsze zamienniki :lol:
_________________

 
 
sadam 


Auto: T jet
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 722
Skąd: Wola Rtype
Wysłany: 2015-01-15   

Cytat:
Nie oszukujmy się, jak ktoś jeździ na gazie to i najprawdopodobniej będzie oszczędzał również na częściach, a to wszystko oznacza iż takiego użytkownika nie stać na utrzymanie takiego auta

:ugh:

a czy osoby obecne tu na forum, które jeżdżą na lpg właśnie tak robią?Ja też przez 2,5 roku latałem na lpg i jakoś nigdy na niczym nie oszczędzałem.a dzięki zaoszczędzonym pieniążkom mogłem sobie pojeździć jeszcze wiecej :)

lpg to też paliwo, a, że tańsze to chyba dobrze.kiedyś nie mogłeś sobie zamówić do auta lpg bo tego nie było.dziś jakoś nikt sie nie krzywi na to, że masa aut jest oferowana z fabryczną instalacją lpg, czy np cng.nikt sie nie smieje, że auta maja silniki elektryczne.
filozofii w tym żadnej.no chyba, że ktoś jest wyznawcą kultu PB.
_________________
www.detailerworkshop.pl
 
 
PMW 

Auto: Audi A8 D3
Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 616
Skąd: Warszawa STM
Wysłany: 2015-01-15   

dobra bo mozna w nieskonczonosc piękne są te wozy
_________________

 
 
 
krzysiek497 


Auto: Skoda Octavia RS
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 16
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2015-01-19   

W swoim dupowozie mam LPG i na częściach nie oszczędzam, właśnie dzięki temu że zostaje więcej pieniędzy mogę kupić OEM graty i nie zastanawiać się czy brać oryginał czy zamiennik.

Najfajniejsza siódemka ;-) gratki zakupu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna