Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Black Cartel Honda S2000
Autor Wiadomość
WojtekMR

Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 375
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2023-12-27   

tak z ciekawości... ktoś podbija przegląd techniczny czy to juz track only?
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2640
Skąd: Mielec
Wysłany: 2023-12-27   

track only - decyzja dot. klatki wymusiła rezygnacje z jazdy po publicznych drogach, pomijam już czy znajdzie się diagnosta który przymnie oko ale przy klatce pasuje jeździć w kasku bo inaczej w przypadku jakiegoś zdarzenia może być nie fajnie, na kołach nigdzie nie pojadę bo każdy duży obiekt to min. 300km, na jakieś nocne kile jestem już za stary zresztą to nie jest szybki wóź i byle diesel po programie zjada taką eske, jedyne czego mi brakuje to fakt że każdy wyjazd na zmianę geometrii wymusza załadunek na lawetę .. ale już się z tym pogodziłem :lol: :-P
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5759
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2024-01-01   

Yaca napisał/a:
track only - decyzja dot. klatki wymusiła rezygnacje z jazdy po publicznych drogach, pomijam już czy znajdzie się diagnosta który przymnie oko ale przy klatce pasuje jeździć w kasku bo inaczej w przypadku jakiegoś zdarzenia może być nie fajnie, na kołach nigdzie nie pojadę bo każdy duży obiekt to min. 300km, na jakieś nocne kile jestem już za stary zresztą to nie jest szybki wóź i byle diesel po programie zjada taką eske, jedyne czego mi brakuje to fakt że każdy wyjazd na zmianę geometrii wymusza załadunek na lawetę .. ale już się z tym pogodziłem :lol: :-P


czemu podejrzewam, że następny zakup to set do ustawiania geometrii? :lol:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2640
Skąd: Mielec
Wysłany: 2024-04-22   

update





























_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3706
Skąd: Katowice
Wysłany: 2024-04-23   

O kuuuurła, grubo.

Co to za przełożenie dyferka przyszło? zmiana na dłuższe ze względu na doładowanie?

Rozglądam się za 4.62 więc jakbyś coś miał do "oddania" to daj znaka :-)
_________________
www.pilarposters.etsy.com
  
 
 
 
fulek 


Auto: TypeS na ropę
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 2730
Skąd: Kalisz/Kluczbork
Wysłany: 2024-04-23   

o co chodzi z tym dyfrem? to jest miska olejowa dyfra? :shock:
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2640
Skąd: Mielec
Wysłany: 2024-04-23   

Pilar napisał/a:
Co to za przełożenie dyferka przyszło? zmiana na dłuższe ze względu na doładowanie?


cel to testować różne opcje, poza OEM 4,1 i 4,62 chce sprawdzić 4,77 ale to już zależy od obiektu i reszty setupu :-P

Pilar napisał/a:
Rozglądam się za 4.62 więc jakbyś coś miał do "oddania" to daj znaka

z tego co widze to Kiju ma coś na sprzedaż ;-)

fulek napisał/a:
o co chodzi z tym dyfrem? to jest miska olejowa dyfra?


tak, dodatkowe zwiększenie pojemności oleju w dyferencjale pozwoli zweryfikować a docelowo zmniejszyć temperaturę po całkowitym zamknięciu podłogi, nie wiem, zobaczymy
w zeszłym sezonie starałem się weryfikować realne temperatury przy obciążeniu w gorące dni, jest opomiarowany silnik w misce i na magistrali pod filtrem, logi z poszczególnych wyjazdów i przy róznych opcjach zamknięcia podłogi dały mi sporo odpowiedzi i a ten moment silnik mam odchaczony, chciałbym dodać czujnik w skrzyni i w dyfrze,

nie wiem czy już tuaj o tym wspominałem - wyjazd na BRNO, 20 sierpnia, żąr z nieba, serio najgorętszy wypad na jakim byłem, pomiar kamerą termowizyjną o godz. 14-15:00 temp w cieniu 35'C, temp asfaltu 58'C po sesji 25min, okrążeniu studzącym i po postoju 10min w stosunkowo chłodnym betonowym garażu obudowa dyferencjału miała ponad 103'C przy otwartej podłodze w miejscu gdzie jest dyfer, odizolowany cały układ wydechowy, ciekawe jak będa wyglądac temperatury po logach i z kamery przy zastosowaniu powiększonej x2 objetości miski dyfra ...

zobaczymy.. wązne żeby mieć dane, logi, pomiary itd. :mrgreen:

ps. moja fanaberia dot. tej miski nie wynika ż tego że coś złego działo się z dyferencjałem, możliwe że to przesada ale warto sprawdzić :)
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5759
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2024-04-24   

Odnośnie dyfra - nie myślałeś o dołożeniu wiatraka? Może, bez dyfuzora jest tam ciulowy przepływ powietrza?
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna