Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Cino
2019-02-18
E46 328Ci
Autor Wiadomość
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5759
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2018-07-05   

Booohal napisał/a:
Oczywiście.
Ale tematem nie interesuję się już ze trzy lata i nie podlinkuję.
zmienolej.pl, czarnepaliwo.pl Powinni mieć coś na swoich facebookowych FP. Wyniki laboratoryjne po różnych przebiegach.
Z autopsji też mogę napisać: Galant - hydropopychacze nie najlepszej jakości. Na badziewiakach typu zielony Castrol, szary Mobil popychacze odzywały się po około 6-8 000km, na Helixie po około 10 000km Teraz stoję przy Specolu. Wg. mnie tak samo dobry co Helix, a jeszcze tańszy.


Widzisz - na Shellu Helixie Ultra 5w40 (bo tylko taki leję, od kiedy mam wóz - a ten olej spełnia normy nawet Ferrari) jak dla testu pojeździłem te 22km to dalej silnik miał lepszy dźwięk i nic się nie odzywało niż na Valvo 5w40 SynPower.

Ogólnie tymi 10-15kkm się nie przejmuję z prostej przyczyny (upraszczając) - silnik robiący 15kkm (i wymieniamy olej) zrobi tyle samo ruchów na 2krpm co silnik na 3k rpm przy 10kkm (i też olej wymieniamy). Może jakbym miał M54, to bym się pewnie częściej spuszczał nad wymianą.

a a propos stron, które podałeś, to Zmienolej.pl mi się pojawia czasami na FB i za każdym razem wyglądają jak ultrasi Amsoila
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Booohal 


Auto: Galant EA5W, Forester SG
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 772
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2018-07-05   

Bio napisał/a:
ultrasi Amsoila

Być może teraz tak jest.
_________________

 
 
guczi 


Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 347
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2018-07-05   

Serio biorąc pod uwagę koszt zakupu i utrzymania samochodu, wymiana oleju co około 10 k to taki wydatek, żeby próbować to ominąć? Po takich 22k mógł się zebrać nagar przy pierścieniach, a nie pod pokrywą zaworów bo tam nie ma takich temperatur.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-07-05   

A liczyłeś kiedyś ile sumarycznie oszczędzasz przez takie podejście w ujęciu rocznym? Według mnie to są kwoty może 200zł, zależy ile jeździsz. Ja leję chyba jedną z najlepszych oliw do K20 na rynku, wymieniam co 8kkm (u mnie 8-10 miesięcy jazdy) i mam spokojną głowę jeżeli o to chodzi, według mnie ta oszczędność nie jest warta tego, że będę potem rozmieniał czy jak pojeżdżę jeszcze tysiąc km więcej to będzie ok, czy już nie...

Ale fakty są takie, że przeciętny "Janusz" leje jakieś najtańsze gówno z auchan, z terminami wymian też się pewnie często rozmija i jakoś jeżdżą te auta...
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5759
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2018-07-06   

Czy ja mówiłem gdziekolwiek o oszczędności (jeśli chciałbym oszczędnie robić wóz, to wg. wydatków na wóz to już dawno się przestrzeliłem)? :lol: Ja jebię, człowiekowi się nie chce co 8kkm wchodzić pod samochód a Ci już mu do portfela zaglądają :lol:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Hikiel 


Auto: Skyline R33 / Maxima A32 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 4470
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-07-06   

Nie stać Cię biedaku żeby wymienić olej u mechanika? :lol:
_________________

 
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5759
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2018-07-06   

Hikiel napisał/a:
Nie stać Cię biedaku żeby wymienić olej u mechanika? :lol:

no widzisz? W EUR zarabia i dziaduje :lol:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-07-06   

Bio napisał/a:
Ja jebię, człowiekowi się nie chce co 8kkm wchodzić pod samochód a Ci już mu do portfela zaglądają

Jestem bardzo daleki do zaglądania komukolwiek do portfela... mój własny w zupełności mi wystarcza :lol:

Jeżeli Ci się po prostu nie chce wymieniać, to nie zamierzam dyskutować z tym argumentem.
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5759
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2018-07-06   

Limon napisał/a:
Bio napisał/a:
Ja jebię, człowiekowi się nie chce co 8kkm wchodzić pod samochód a Ci już mu do portfela zaglądają

Jestem bardzo daleki do zaglądania komukolwiek do portfela... mój własny w zupełności mi wystarcza :lol:


Limon napisał/a:
A liczyłeś kiedyś ile sumarycznie oszczędzasz przez takie podejście w ujęciu rocznym? Według mnie to są kwoty może 200zł, zależy ile jeździsz.


Faktycznie :lol:

Limon napisał/a:
Jeżeli Ci się po prostu nie chce wymieniać, to nie zamierzam dyskutować z tym argumentem.

nie chce mi się + nie widzę podstaw do tego. Częściej mnie goni czas wymiany niż przebieg.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2018-07-06   

KURNA- ja na studiach robiłem na laborkach testy róznych olejów , zarówno nowych jak i przepalonych . I fakty są takie, że oleje tracą swoje właściwości wraz z przepracowaniem no i chui :D . Catrol po 150k km nie zatrze od razu silnika ale zostawi syf nawet jak nie na klawiaturze to gdzieśtam sreśtam ;]

W końcu mogę powiedzieć, że się znam i się wypowiem.
Testy lepkościowe wykazały znaczne pogorszenie własności olejów, wszystkich typów, choć nie korzystaliśmy z full syntetyka takiego wiecie, tego naprawdę fullsyntetyka.

jedyna rzecz którą ze studiów pamiętam
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-07-06   

Bio napisał/a:
Faktycznie

No nie, niestety ale nie :) nie ma nic złego w byciu oszczędnym w wielu aspektach życia i sam tak robię.

Zadałem proste pytanie- czy liczyłeś, a Ty mi wyjeżdżasz z jakmiś zaglądaniem do portfela. Mam totalnie wylane na te kwestie, interesuje mnie tylko mój portfel.
 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-07-06   

Bio napisał/a:
wyglądają jak ultrasi Amsoila


Rozmawiałem dzisiaj z nimi przez telefon. Ani razu nie padło słowo Amsoil. Polecili Millersa.
_________________
 
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5759
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2018-07-06   

Limon napisał/a:
Bio napisał/a:
Faktycznie

No nie, niestety ale nie :) nie ma nic złego w byciu oszczędnym w wielu aspektach życia i sam tak robię.

Zadałem proste pytanie- czy liczyłeś, a Ty mi wyjeżdżasz z jakmiś zaglądaniem do portfela. Mam totalnie wylane na te kwestie, interesuje mnie tylko mój portfel.

A ktokolwiek na tym forum liczy ile wydaje na pierdoły eksploatacyjne typu filtry i oleje? Dziwne, że w innych wątkach nie pytałeś o to ludzi ;) może zaczniemy pytać wszystkich jaki olej i dlaczego kupują?

Gumka23 napisał/a:
Bio napisał/a:
wyglądają jak ultrasi Amsoila

Rozmawiałem dzisiaj z nimi przez telefon. Ani razu nie padło słowo Amsoil. Polecili Millersa.

Ja tylko opisałem odczucie po FB ;)

johnnyg napisał/a:
KURNA- ja na studiach robiłem na laborkach testy róznych olejów , zarówno nowych jak i przepalonych . I fakty są takie, że oleje tracą swoje właściwości wraz z przepracowaniem no i chui :D . Catrol po 150k km nie zatrze od razu silnika ale zostawi syf nawet jak nie na klawiaturze to gdzieśtam sreśtam ;]

W końcu mogę powiedzieć, że się znam i się wypowiem.
Testy lepkościowe wykazały znaczne pogorszenie własności olejów, wszystkich typów, choć nie korzystaliśmy z full syntetyka takiego wiecie, tego naprawdę fullsyntetyka.

jedyna rzecz którą ze studiów pamiętam

"znam się, wypowiem" więc pieprznąłem powszechną uuogólnioną wiedzą - cały Johny :lol:


guczi napisał/a:
Serio biorąc pod uwagę koszt zakupu i utrzymania samochodu, wymiana oleju co około 10 k to taki wydatek, żeby próbować to ominąć?

Jeśli to Cię ucieszy i zamknie to offtopic - tak, nawet od 4 miechów nie wymieniam czujników ABS, bo czasami nie zapalają się kontrolki :lol:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2018-07-06   

Bio napisał/a:
Booohal napisał/a:
Bio napisał/a:
to znaczy

To znaczy, że Helix to dobry olej. Ale maks co może wytrzymać to około 12 000km przy sprzyjających warunkach. Później na łeb lecą właściwości absorpcyjne. Nawet w pełnym syntetyku obrabianym gazem.
Game tutaj trafił w sedno.

są na to jakieś faktyczne dane/testy?

Druga sprawa - kilometry kilometrom nierówne.


chodziło mi o to, że są na to faktycznie dane/testy bo testowałem
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-07-06   

Bio napisał/a:
A ktokolwiek na tym forum liczy ile wydaje na pierdoły eksploatacyjne typu filtry i oleje? Dziwne, że w innych wątkach nie pytałeś o to ludzi może zaczniemy pytać wszystkich jaki olej i dlaczego kupują?

No bo nikt inny nie przycina na tym (czy to jakościowo czy czasem wymian), albo po prostu o tym nie pisze, dlatego się pytam - może faktycznie jest to taka oszczędność że wyjdzie dużo więcej niż bym się spodziewał. Zadałem Ci normalnie pytanie, bez jakichkolwiek podtekstów......

Bio napisał/a:
może zaczniemy pytać wszystkich jaki olej i dlaczego kupują?

A czemu nie, jeżeli kogoś tylko interesuje to jak często zmieniam i jaki olej leję do EP3 to chętnie się podzielę, nie widzę w tym żadnego problemu. Ale podejrzewam że dla nikogo to nie będzie interesujące, bo robię po prostu zgodnie z zaleceniami, więc nie jest to nic nietypowego. Ty robisz to w nietypowy sposób, dlatego się pytam.
Aż tyle muszę się naprodukować, żeby uzyskać jedną prostą odpowiedź...? Gdybym wiedział to bym nawet nie zaczynał pytać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna