Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Cino
2019-02-18
E46 328Ci
Autor Wiadomość
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-07-06   

Wiecie co ?
Od jakiegoś czasu na forum robi się dziwna atmosfera, wolność słowa nie istnieje. Mi to nawet gaseb wytyka że za dużo pisze bo podobno mam mało czasu :lol:
Jakieś to całe towarzystwo wrażliwe się robi :roll:
Bio, ja tam stoję murem za tobą, bo jesteś akurat normalny i otwarty, nie robisz z bzdety problemu i nie doszukujesz się podtekstów ;)
Reszcie życzę więcej luzu.
_________________
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-07-06   

powiem tyle: ja pierdole :lol: ... dzięki

z tak postawionego pytania (bez żadnych podtekstów)
Cytat:
A liczyłeś kiedyś ile sumarycznie oszczędzasz przez takie podejście w ujęciu rocznym?


wywiązuje się taaaka dyskusja, o tym kto jest bardziej luźny, kto jest mniej spięty, że nie ma wolności słowa



W T F

ja kończę, nie chcę nic już wiedzieć :lol:
 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-07-06   

Bio napisał/a:
Gumka23 napisał/a:
Bio napisał/a:
wyglądają jak ultrasi Amsoila

Rozmawiałem dzisiaj z nimi przez telefon. Ani razu nie padło słowo Amsoil. Polecili Millersa.

Ja tylko opisałem odczucie po FB ;)


Dlatego Ci napisałem, że chyba błędne masz odczucie, bo jakby chcieli za wszelką cenę Amsoila wszystkim wpychać to mi też by go wpychali, bo chyba taki podtekst był słowa "ultrasi", he? Raczej śmiało można u nich się poradzić i są chyba obiektywni.

Dla mnie też wymiana oleju co 20tys. to bzdura, a i do tego jeszcze tłumaczenie, że to w zasadzie dobrze i o co Wam chodzi- też trochę średnio, ale przecież to Twój silnik i lej sobie nawet Kujawskiego..

Ja zwracam uwagę jaki olej leje, sprawdzam karty techniczne, a wymieniam co roku przy czym auto przejeżdża z 5tys. km w rok... Tak lubię i tak mi dobrze.
_________________
 
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2018-07-06   

Limon napisał/a:

A czemu nie, jeżeli kogoś tylko interesuje to jak często zmieniam i jaki olej leję do EP3 to chętnie się podzielę, nie widzę w tym żadnego problemu. Ale podejrzewam że dla nikogo to nie będzie interesujące, bo robię po prostu zgodnie z zaleceniami, więc nie jest to nic nietypowego. Ty robisz to w nietypowy sposób, dlatego się pytam.


Shell zaleca zmianę co 2 lata/24-30kkm
BMW zaleca zmianę co 2 lata/28kkm

Wymieniam w połowie (tak, bo albo rok albo 15kkm, ale o roku nie pisałem, bo wg. mnie było to oczywiste. Jak widać po naskoku - byłem w błędzie). Faktycznie - bardzo nietypowa sprawa. No i najważniejsze - zrobiłem jakieś 50kkm tym wozem - Silnik ma ponad 300kkm. Serio myślicie, że jak 3 zmiany leję sobie co 15kkm (oh i raz 22kkm - tragedia) to nagle go wielce rozpierdzieli? Olewamy pozostałe 250kkm - to jak był traktowany i co było lane? Nie popadajmy w paranoję, że nagle po 18 latach jak zacznę wymieniać co 8kkm Motula V300 silnik mi odmłodnieje. Urok starych, używanych samochodów. Jeśli by silnik pieprznął - zbudowałbym od zera i może wtedy zainteresowałbym się bardziej eksploatacją z prostej przyczyny - wiedziałbym w jakim stanie ten silnik jest. Obecnie w opinii mojej, kilku mechaników, i ludzi siedzących w BMW + porównanie z odbudowanym M52TUB28 w E46 Sedanie - silnik jest zdrowy.


Gumka32 - po prostu każdy post jaki od nich widziałem kończył się "Amsoil" - możliwe, że tak FB pozycjonuje i tyle. Podziękuj algorytmom za moje subiektywne "błędne wrażenie".

Karamba - spoko, niedługo Limon znowu założy wątek że chce coś kupić i będzie 30 stron o tym, a Limon i tak nie podejmie decyzji :lol:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
YacaJackowski 


Auto: Passeratti
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 3029
Skąd: Chełmża
Wysłany: 2018-07-06   

Muszę stanąć po stronie Bio. Limon, robisz zgodnie z zaleceniami i jest cacy. Bio robi połowę krótsze interwały niż zalecane przez BMW to jest Januszem, oszczędza na oleju i w ogóle worek cebuli... Czy tylko ja tu czegoś nie rozumiem?
_________________

 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-07-06   

Limon, nie powiesz mi że rok temu, albo dwa lata temu tak było ?
Klimat jest skopany, i to się zazwyczaj dzieje jak forum pada na jakiś czas, jak wraca jest dupa.
Mi powoli odchodzi chęć do podejmowania dyskusji, bo albo jestem zjechany, albo mi ktos coś potem wypomina.
Trzeba się zająć czymś innym, i tylko uzupełniać temat auta, jak robiłem po wejściu na forum.
_________________
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-07-07   

Bio, no i spoko, opisałeś co i jak i tylko o to mi chodziło.

Bio napisał/a:
Karamba - spoko, niedługo Limon znowu założy wątek że chce coś kupić i będzie 30 stron o tym, a Limon i tak nie podejmie decyzji

Kłamstwo. Niczego nie zakładałem, a na końcu podjąłem decyzję i kupiłem EP3. Fakt, nie kupiłem EVO, FK2, czy STI, a w pewnym momencie byłem naprawdę zajebiście blisko, ale poszedłem po rozum do głowy i kasa poszła na mieszkanie.

YacaJackowski napisał/a:
Bio robi połowę krótsze interwały niż zalecane przez BMW to jest Januszem, oszczędza na oleju i w ogóle worek cebuli... Czy tylko ja tu czegoś nie rozumiem?

No skoro krótsze to spoko, wytłumaczył wyżej. Moje pytanie tyczyło się tylko tego ile oszczędza w rok, czy może to przeliczał, bez podtekstów.

Karamba_DC2 napisał/a:
Limon, nie powiesz mi że rok temu, albo dwa lata temu tak było ?
Klimat jest skopany, i to się zazwyczaj dzieje jak forum pada na jakiś czas, jak wraca jest dupa.
Mi powoli odchodzi chęć do podejmowania dyskusji, bo albo jestem zjechany, albo mi ktos coś potem wypomina.
Trzeba się zająć czymś innym, i tylko uzupełniać temat auta, jak robiłem po wejściu na forum.

Ja po każdej takiej akcji mam coraz mniej ochoty żeby cokolwiek tu pisać, tematu z EP3 też nie mam ochoty aktualizować, jak kupię kolejne auto to nawet nie założę...z jednej strony lubię to forum i spędziłem tutaj masę czasu, a z drugiej mam go szczerze dosyć i zastanawiam się nad sensem pisania tutaj czegokolwiek, mam swoje życie, swoje problemy i nie mam ochoty jeszcze dodatkowo się wkurzać czy tłumaczyć z każdego zdania na forum.
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-07-07   

Limon, jakoś tak to teraz wygląda ;)
Idę w kime, bo za 6h wstaje na dalszą zabawę :lol:
Pierwszy dzień kawalerskiego za mną, ten grzeczny haha
_________________
 
 
Krzyh00 


Auto: jest! ;)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 1631
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2018-07-07   

alez wszyscy sie delikatni zrobili :)

uwazam ze w aucie nie pizdowanym raz w roku lub 15k jest ok. to ze bmw zaleca robic to raz na dwa lata lub 28k... a czy przypadkiem tez bmw nie uwaza skrzyn automatycznych za bezobslugowe ? a kazdy profi warsztat nam powie ze olej nalezy wymieniac, to samo z rozrzadami na lancuchach. w aso sam kiedys pracowalem i ogolnie jest to ostatnie miejsce ktoremu powierzylbym auto, czy sluchal ich wytycznych.
_________________
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2018-07-07   

Limon napisał/a:

Bio napisał/a:
Karamba - spoko, niedługo Limon znowu założy wątek że chce coś kupić i będzie 30 stron o tym, a Limon i tak nie podejmie decyzji

Kłamstwo. Niczego nie zakładałem, a na końcu podjąłem decyzję i kupiłem EP3. Fakt, nie kupiłem EVO, FK2, czy STI, a w pewnym momencie byłem naprawdę zajebiście blisko, ale poszedłem po rozum do głowy i kasa poszła na mieszkanie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

Limon napisał/a:
Moje pytanie tyczyło się tylko tego ile oszczędza w rok, czy może to przeliczał, bez podtekstów.

Filtr oleju 30zł + 6.5L oleju - cenę już sobie znajdziesz? :roll:

Krzyh00 napisał/a:
alez wszyscy sie delikatni zrobili :)
uwazam ze w aucie nie pizdowanym raz w roku lub 15k jest ok. to ze bmw zaleca robic to raz na dwa lata lub 28k... a czy przypadkiem tez bmw nie uwaza skrzyn automatycznych za bezobslugowe ? a kazdy profi warsztat nam powie ze olej nalezy wymieniac, to samo z rozrzadami na lancuchach. w aso sam kiedys pracowalem i ogolnie jest to ostatnie miejsce ktoremu powierzylbym auto, czy sluchal ich wytycznych.

Z tą "bezobsługowością" jest to dość ciekawe. My (w większości) kupujemy te samochody jak są już pełnoletnie, kiedy producent ma je głęboko w tyłku. Dla nich "bezobsługowe" oznacza: "nie tykać przez 3-5 lat" i szczerze mówiąc 90% samochodów ma skrzynie, czy dyferencjały bezobsługowe. To potem dwudziesty właściciel już musi się tym zajmować. Ale producenta samochodu to nie obchodzi, bo nie ma z tego pieniędzy.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Krzyh00 


Auto: jest! ;)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 1631
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2018-07-07   

Skoro wiemy ze producentowi lata kalafiorem zywotnosc Twojego 15 letniego motoru to po co dajesz podane przez niego interwaly wymian jako jakikolwiek odnosnik ;)
_________________
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2018-07-07   

Krzyh00 napisał/a:
Skoro wiemy ze producentowi lata kalafiorem zywotnosc Twojego 15 letniego motoru to po co dajesz podane przez niego interwaly wymian jako jakikolwiek odnosnik ;)

ludzie rzucają jakimiś "zaleceniami", to się odniosłem - cóż poradzę :mrgreen:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-07-07   

Krzyh00 napisał/a:
uwazam ze w aucie nie pizdowanym raz w roku lub 15k jest ok. to ze bmw zaleca robic to raz na dwa lata lub 28k... a czy przypadkiem tez bmw nie uwaza skrzyn automatycznych za bezobslugowe ? a kazdy profi warsztat nam powie ze olej nalezy wymieniac, to samo z rozrzadami na lancuchach. w aso sam kiedys pracowalem i ogolnie jest to ostatnie miejsce ktoremu powierzylbym auto, czy sluchal ich wytycznych.


Proste. Są modele samochodów, które mają zalecenia co 40tys. Po co o zaleceniach w ogóle wspominać. Olej się wymienia co 10-15 tys. lub co rok. Nie ma co usprawiedliwiać na siłę wymiany powyżej 20tys. Chcesz wymieniaj, nie chcesz, nie wymieniaj. Tylko nie mów, że to przecież i tak mniej niż BMW, a tym bardziej Shell zaleca, a przecież to i tak auto ma 18 lat i nie wiadomo co wcześniej, a że się nie rozpierdzieli, silnik nie odmłodnieje, a w zasadzie do zaleceń to się tylko odniosłem, bo ludzie rzucają.. Nikt tu Cię nie potępia i nie ma żadnej tragedii. Rób jak uważasz, to Twoje auto- pozwalam :)

Karamba, Limon.. Ciągle nie widzę Waszej spiny i tej złej atmosfery.. Krzych00 dobrze powiedział- jacy Wy delikatni ostatnio...
_________________
 
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2018-07-07   

Gumka23 napisał/a:
Krzyh00 napisał/a:
uwazam ze w aucie nie pizdowanym raz w roku lub 15k jest ok. to ze bmw zaleca robic to raz na dwa lata lub 28k... a czy przypadkiem tez bmw nie uwaza skrzyn automatycznych za bezobslugowe ? a kazdy profi warsztat nam powie ze olej nalezy wymieniac, to samo z rozrzadami na lancuchach. w aso sam kiedys pracowalem i ogolnie jest to ostatnie miejsce ktoremu powierzylbym auto, czy sluchal ich wytycznych.


Proste. Są modele samochodów, które mają zalecenia co 40tys. Po co o zaleceniach w ogóle wspominać. Olej się wymienia co 10-15 tys. lub co rok. Nie ma co usprawiedliwiać na siłę wymiany powyżej 20tys. Chcesz wymieniaj, nie chcesz, nie wymieniaj. Tylko nie mów, że to przecież i tak mniej niż BMW, a tym bardziej Shell zaleca, a przecież to i tak auto ma 18 lat i nie wiadomo co wcześniej, a że się nie rozpierdzieli, silnik nie odmłodnieje, a w zasadzie do zaleceń to się tylko odniosłem, bo ludzie rzucają.. Nikt tu Cię nie potępia i nie ma żadnej tragedii. Rób jak uważasz, to Twoje auto- pozwalam :)

Karamba, Limon.. Ciągle nie widzę Waszej spiny i tej złej atmosfery.. Krzych00 dobrze powiedział- jacy Wy delikatni ostatnio...

gumka - czytałeś całość co pisałem? po 22kkm wymieniłem RAZ. Jeden, Uno, One, Adin, Ichi. Dla testu. I tylko w tym samochodzie. Normalnie - dobijam do 15kkm...
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Hikiel 


Auto: Skyline R33 / Maxima A32 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 4470
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-07-07   

Skończcie już. Auto kibel to i olej zmienia raz na 80kkm i już 😂
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna