Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
mg-eng garage
Autor Wiadomość
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-26   

Mógłbyś rozwinąć? To jest wydruk 3D tak? Jak uzyskałeś takie gładkie wykończenie?
_________________

 
 
KubaJDM 
Kuba


Auto: Ferio Access
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2003
Skąd: FG-FMI-PZ
Wysłany: 2017-06-26   

Sztosik te nakładki 8-)
_________________
http://www.facebook.com/98ferio
 
 
Autos Süchtig


Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 402
Skąd: Europa
Wysłany: 2017-06-26   

wczoraj zlot, dzisiaj szrot :D
_________________
www.mg-eng.net
„Les lois de la concurence font qu’un moteur qui ne double pas de
puissance en 12 à 15 ans meurt et l’entreprise qui le fabrique – aussi”

Claude Daugas

Flowbench, obliczenia układów dolotowych, wylotowych, customowe części, modelowanie 3D...
 
 
Autos Süchtig


Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 402
Skąd: Europa
Wysłany: 2017-09-26   

Rozebrałem Jaza, bo oddałem go na parę rzeczy do zrobienia. Między innymi kazałem wzmocnić przednie kielichy. Jedyne co zrobili to usunęli oryginalną mastykę i położyli parę spoin, które po 3 tygodniach wyglądają tak:








Tak te zapryskane elementy gumowe to też po tych partaczach. Jeszcze zastanawiam się czy udostępnię nazwę firmy, a jest dość znana. Czekam na ich ustosunkowanie się do tego.
Więc dzisiejsze popołudnie poświęciłem na poprawienie tego. Najpierw dokładne wyszlifowanie dremlem:


I później nałożenie epoksydowej warstwy zabezpieczającjej zgodnie z technologią Novola Protect 360 (o tak do lakierowania da się ściągnąć gumki, niesamowite)


Może niezbyt estetycznie-na to przyjdzie jeszcze czas. Za to mam nadzieje trwale.
Jutro dalsza walka z ich innymi partactwami... :/

W międzyczasie mr2 wybiło 30 lat i równe 300 000 km :)
_________________
www.mg-eng.net
„Les lois de la concurence font qu’un moteur qui ne double pas de
puissance en 12 à 15 ans meurt et l’entreprise qui le fabrique – aussi”

Claude Daugas

Flowbench, obliczenia układów dolotowych, wylotowych, customowe części, modelowanie 3D...
 
 
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-26   

To co nałożyłeś to takie "gumowate"? Lakierować to później planujesz?

Twoja emerka ma dokładnie tyle samo lat co mój civic :)
_________________

 
 
Autos Süchtig


Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 402
Skąd: Europa
Wysłany: 2017-09-26   

gaseb napisał/a:
To co nałożyłeś to takie "gumowate"? Lakierować to później planujesz

Nie jest gumowate. To jest lakier podkładowy.
Docelowo chciałbym całą komorę polakierować na nowo, ogólnie jeszcze dużo roboty przy tym samochodzie.
_________________
www.mg-eng.net
„Les lois de la concurence font qu’un moteur qui ne double pas de
puissance en 12 à 15 ans meurt et l’entreprise qui le fabrique – aussi”

Claude Daugas

Flowbench, obliczenia układów dolotowych, wylotowych, customowe części, modelowanie 3D...
 
 
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-26   

Nieźle spi3rdolona robora przez tego magika od blacharki. Wygląda jakby się nie znał w ogóle na tym fachu.
_________________

 
 
Autos Süchtig


Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 402
Skąd: Europa
Wysłany: 2017-09-27   

gaseb napisał/a:
Nieźle spi3rdolona robora przez tego magika od blacharki. Wygląda jakby się nie znał w ogóle na tym fachu.

Jazz jaki jest każdy widzi, mały, stary, zaniedbany, kupiony niedrogo samochód, który sukcesywnie staram się doprowadzić do ideału. Niestety spotkałem się z kolejną firma, która niepoważnie potraktowała faceta wyglądającego na młodszego niż jest w niepoważnym samochodzie. Na nieszczęście mam już doświadczenie w walce z takimi.
To co mieli zrobić:
-klatka wg wzoru

+ mocowania pasów w pałąku głównym
-dolne rozpórki, dolaczylem projekt jakby mogla wygladac tylna, chociaz się nie upierałem.

-wzmocnienie/obspawanie kielichów

Zaliczkowałem zlecenie i rezerwowałem termin 10 maja. Samochód oddałem 3 lipca, miał być gotowy w trzy dni (mam na to świadka, bo nie rozmawiam już z żadnymi fachowcami bez świadków), dzwonię po kilku dniach to się dowiedziałem, że zrobią jak najszybciej, ale na razie mają ważniejsze zlecenia. :|
20 lipca dostałem maila, że brakło im materiału, i że będzie w kolejnym tygodniu
Później udali się na urlop.
Ja sam z początkiem sierpnia wyjechałem na cykl zawodów, więc już machnąłem ręką.
Pod koniec sierpnia dzwonię co z moim samochodem to się dowiedziałem, że jak się nie dopominałem to oni nie mieli motywacji, żeby samochód skonczyć (serio!), a robi się go źle bo blacha jest kiepska. Stwierdziłem, że postawię sprawę jasno i napisałem, że chcę odebrać samochód na początku przyszłego tygodnia. Firma na to przystała, odpisując, że samochód będzie gotowy we wtorek albo środę rano. Stwierdziłem więc, że odwiedzę rodziców i odbiorę samochód (mieszkam 200 km od warsztatu, bliżej mam z domu rodziców). Każdego dnia słyszałem, że samochód jest do odbioru jutro. Jutro było w piątek. Do tego czasu byłem u rodziców, mogłem pracować tylko zdanie i zawaliłem kilka rzeczy służbowo i prywatnie.
W sierpniu miałem oddać samochód blacharzowi, który już teraz nie chce ze mną gadać.
Kiedy przyjechałem na miejsce ukazała mi się w klatka w podkładzie, nie tak jak się umawialiśmy polakierowana VHT. Fachowcy stwierdzili, że nie widzieli sensu jej lakierowania, bo i trza trzeba budę naprawić blacharsko. Machnąłem ręką
Chciałem tym samochodem odjechać, a tu się okazuje, że pasy są niezamontowane. Montowano je przy mnie i to na dodatek, niepoprawnie, bo klatkę wykonano tak, że nie da się ich poprawnie zamontować, a dodatkowych punktów montażowych nie zrobiono. Mocowań do montowania pasów szelkowych też nie ma, więc w tym momencie mam samochód bez pasów. Machnąłem ręką.
Rozpórki zrobiono z płaskowników. Chyba nie muszę mówić jaki płaskownik ma wskaźnik na zginanie? Zgadza się blacha jest dość gruba, ale np. nawiercony kształtownik byłby lżejszy i sztywniejszy. To wygląda jak zrobione na odpierdziel i nie podpisałbym się pod tym. Machnąłem ręką.
przód:
tył: - tak, tak te niezabezpieczone obtarcia do gołej blachy przy śrubach to też oni. Zamówiłbym sobie ładniejsze wycięte maszynowo... :/
Za to wszystko zapłaciłem 2500zł. Sam musiałem wcześniej rozebrać samochód, co zrobiłem jak widać na zdjęciu w poście z czerwca, choć na miejscu panowie stwierdzili, że samochód jest i tak za mało rozebrany. Samochód oddałem czysty, odebrałem brudny. Machnąłem ręką po raz kolejny, zapłaciłem i pojechałem. Wszystko byłoby ok, ale czara goryczy się przelała po tym, jak jeszcze muszę teraz po nich na szybko poprawiać zabezpieczenie antykorozyjne, bo tak to wszystko wygląda po kilku tygodniach:
https://photos.google.com/share/AF1QipMJGAy8JwWmQqIUoxO2aUdbKaeX4exZohrjEpVrlf5aV-mXVib2TQAMcyHKkcy3qg?key=emM2RU1Hb2dMQUo0LV9aUUVtSS1iRUlkVHRYSGpR
Rdzewieją nie tylko miejsca spawania do karoserii, ale nawet same rury.
Firma dość znana, bywali tam nawet ludzie od nas z forum, chwali się większością projektów na facebooku, ciekawe dlaczego tym się nie pochwalili? Jeszcze zastanawiam się czy publikować kto tak mnie potraktował.


Z takich przyjemniejszych rzeczy to wczesną wiosną przyszła do mnie paczka z Nowej Zelandii. Samochód miał być gotowy w tym sezonie do wyjazdu na salony. Niestety dalej czekają one na lepsze czasy. :/


(sprężyn ostatecznie nie mam)
_________________
www.mg-eng.net
„Les lois de la concurence font qu’un moteur qui ne double pas de
puissance en 12 à 15 ans meurt et l’entreprise qui le fabrique – aussi”

Claude Daugas

Flowbench, obliczenia układów dolotowych, wylotowych, customowe części, modelowanie 3D...
 
 
Hikiel 


Auto: Skyline R33 / Maxima A32 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 4470
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-09-27   

O w mordę. Co za partactwo :shock:

Myślę, że możesz napisać jaka firma wykonywała te zlecenie. Jeśli mówisz tylko prawdę to nie ma tu mowy o oczernianiu.
_________________

 
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3706
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-09-27   

W głowie sie nie mieści :shock:

Hikiel napisał/a:
Myślę, że możesz napisać jaka firma wykonywała te zlecenie. Jeśli mówisz tylko prawdę to nie ma tu mowy o oczernianiu.


Popieram
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
Autos Süchtig


Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 402
Skąd: Europa
Wysłany: 2017-09-27   

o oczernianiu mowy nie ma, tyko ja z natury nie jestem złośliwy. Wysłałem im zdjęcia i czekam na ich ruch. No i wkleiłem na forum całą historię też po to, żeby sprawdzić, czy może za bardzo wymagający nie jestem.
edit:
aha zapomnaiałem dodać, że wszędzie jest pełno opiłków ktore zardzewiały i wszystko brudzą
_________________
www.mg-eng.net
„Les lois de la concurence font qu’un moteur qui ne double pas de
puissance en 12 à 15 ans meurt et l’entreprise qui le fabrique – aussi”

Claude Daugas

Flowbench, obliczenia układów dolotowych, wylotowych, customowe części, modelowanie 3D...
 
 
Hikiel 


Auto: Skyline R33 / Maxima A32 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 4470
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-09-27   

Serio jakiś dramat.
_________________

 
 
 
Autos Süchtig


Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 402
Skąd: Europa
Wysłany: 2017-09-27   

a z innych rzeczy.
Filtr w MR2 stary vs nowy - były kiedyś identyczne :D

co ciekawe różnicy w przepływie brak:
https://www.facebook.com/...753446048173384
_________________
www.mg-eng.net
„Les lois de la concurence font qu’un moteur qui ne double pas de
puissance en 12 à 15 ans meurt et l’entreprise qui le fabrique – aussi”

Claude Daugas

Flowbench, obliczenia układów dolotowych, wylotowych, customowe części, modelowanie 3D...
 
 
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2017-09-27   

Ja pierd, ale amatorka - zwrot kasy to minimum imo
 
 
antek 


Auto: Motonóg & TSI & TDI
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 3009
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-09-27   

Dokladnie, po takim czasie i jakości nie byłbym w stanie zapłacić za usługę....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna