Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Japfest 2016 - Legnica 29-31 lipiec
Autor Wiadomość
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-08-03   

Za rok bede na 100%, trzeba tylko suczysko doprowadzic do minimalnego japfestowego poziomu :-P
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2016-08-03   

Dzisiaj o 22.00 na TVNTurbo ma być jakaś relacja z JapFestu , ciekawe co też tam pokażą , skoro drifty prawie nie jezdzily :roll:

Ogólnie impreza nastawiona tylko na drifterów , a przez caly zlot nie widzialem jakos driftów :lol: , 1/4 zrobili na odczepne troche , rozdanie tak samo na odczepnę , a potem gala , nie czaje czasami ich podejscia do ludzi , są tam równi i równiejsi jednak :|
_________________
 
 
Hikiel 


Auto: Skyline R33 / Maxima A32 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 4470
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-08-03   

1/4 na odczepne? :D Przy tym drifty to mega lipa. Nawierzchnia niestety lipna, trasa ułożona z czapy.. Niecały miesiąc temu byłem z turbokillers.com na weekend w Toruniu to była przepaść.

TVN Turbo pokaże sporo aut z Projekt86 bo akurat pojechałem AE się odlać jak dzwonił Bednar żebym wracał bo kamerę już stawiają do wywiadu ;D

Rozdanie w porównaniu do roku ubiegłego (nie byłem, wnioskuję po tym co usłyszałem i zobaczyłem w relacjach) trochę na odwal się. Kto był równiejszy?

Za to afterparty zniszczyło mi mózg ;)
_________________

 
 
 
Sylwek


Auto: Japońskie
Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 615
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-08-03   

1/4 mili w ogóle mnie nie interesowało więc sie nie wypowiem , drift - trasa dośc słaba , nawierzchnia okrutna dla opon , 3 okrążenia i koniec opon ( zlot turbokillers dla przykładu to 8 okrążeń a tor o wiele większy , i jeszcze te dylatacje w płytach że trzeba było kierę mocno w łapach trzymać , fajnie było by za rok zorganizowac Japfest na torze SIELESIA RING to tor z prawdziwego zdarzenia i w zasięgu organizatorów , no i za rok koniecznie TIME ATACK bo wiele osób na to czeka , materiał z TVNu turbo mam nagrany jutro wstawię jak coś , ogólnie impreza na bardzo wysokim poziomie , w tamtym roku na rakietowej było deczko lepiej ale nie ma co narzekać ogólnie :D , aaa i niezły motyw był z tymi wężami strażackimi które waliły ropą , 2 godziny układaliśmy węże by nalać wody do basenu oddalonego ponad kilometr od naszej miejscówki , ale opłacało się ! podczas afteru można było sie schłodzić , szkoda tylko że trochę pachniało sie ropką :D
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2016-08-03   

Hikiel, sporo osób podziela moje zdanie że ten zlot kręci się wokół driftu jedynie.
Rok temu jeszcze rozdanie nagród za TA było na scenie , w tym roku ludki za 1/4 zostali zawołani pod scenę osobno jako startujacy na 1/4 zawodnicy , dostali po nagrodzie.
Potem niech przyjdą wszyscy na oficjalne rozdanie o 22 :roll:
No to są równi i równiejsi moim zdaniem :->

Co do gali , fakt rok temu miałem mózg rozjebany tym co zrobili :shock:
W tym roku no też było spoko , głownie za sprawą tego DJa który sporo ratował muzą 8-)

Co do samego lotniska , no było w kiepskim stanie. Nie wiem jak płyty po stronie drifterów ,ale raczej nie inaczej jak na 1/4.

W dwóch autach albo się odkręciły śruby łapy silnika albo posypały , i na lotnisku łapę wymieniali :shock:
Dylatacje między płytami były spore i wyboiste , przez co kiepsko było tam przejechać normalnie na oponie z 1.6b a co dopiero na normalnej :mrgreen:

Ogólnie cała impreza jest bardzo dobra , nigdzie na żadnym zlocie nie widziałem takiego klimatu , tak fajnych pozytywnych ludzi i fajnych dziewczyn :mrgreen: :mrgreen:
I wracam tam co roku ;-)



Sylwek napisał/a:
materiał z TVNu turbo mam nagrany


Właśnie oglądałęm , i jak pisałem tylko Ci drifterzy , a na 1/4 grube GTRy czy Evo robiące czasy światowe . No cóż :)
_________________
 
 
Hikiel 


Auto: Skyline R33 / Maxima A32 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 4470
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-08-03   

Nie wiedziałem, że za ćwiarę rozdawali nagrody prędzej. Faktycznie dziwna decyzja i nie wiem czemu tak postanowili. W druftowozach też było sporo uszkodzeń skrzyń czy zawiasu ale z drugiej strony w Projektowym Chaserze czy Cressidzie nie zjebało się nic a dostawały po dupie przez 3 dni od rożnych kierowców.

Mam nadzieję, że za rok impreza odbędzie się w Kamieniu lub w Łodzi. Tak czy srak jadę na bank.

Edit: Relacja TVN Turbo - dramat.
_________________

 
 
 
papel 


Auto: ITR DC2 K20/K24
Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 327
Skąd: P-N
Wysłany: 2016-08-03   

https://www.facebook.com/...470131869525732

tak się tłumaczyli :lol:

Niestety nie zdążyłem na relację na tvnturbo (naprawiałem straty po japfescie przy aucie :mrgreen: ) jakby ktoś miał niech wstawi na serwer. Chętnie obejrzę powtórkę.

edit. już obejrzałem, szału nie robi.
_________________
https://www.facebook.com/DC2K24
 
 
Hikiel 


Auto: Skyline R33 / Maxima A32 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 4470
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-08-04   

I szczerze? Mnie takie tłumaczenie przekonuje.. Po co potem stać i czytać z listy nazwiska skoro połowy laureatów już nie było wieczorem a co dopiero o 22:00 na głównym rozdaniu. Co nie zmienia faktu, że skoro podzielili to na 2 części to pierwsza również mogła być z większym jebnięciem.

Nie ma co marudzić! Ja się bawiłem przezajebiście i w sumie mam tylko 4 znaczące minusy:

-nie byłem swoim autem a lans na cudze to lipa :)
-odległość toitoi od wszystkiego - kilka razy wsiadałem w AE żeby jechać się odlać bo iść mi się nie chciało taki kawał a już w niedzielę rano po afterze ledwo zdążyłem a i tak Bednar mnie wiózł bo jeszcze byłem napruty :D
-woda, która waliła ropą a same nalewanie trwało wieki
-głośność muzy z tego baru z piwem, no rozwalała mi mózg za każdym razem jak szedłem coś zjeść - ale chyba potem ktoś zwrócił im uwagę bo dało się wytrzymać
_________________

 
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2016-08-04   

za rok muszę być 8-)
 
 
 
vlad 


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 64
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-04   

Wielkie dzięki za pozytywne komentarze :) Bardzo się cieszymy że się wybawiliście i o to nam chodziło :)

Odnośnie 1/4
- wydaje mi się ze nie można powiedzieć że "na odwal sie" zrobione, jeśli zrobiliśmy to razem z SCS na sprzęcie RaceAmerica... jest to najlepszy sprzęt w Polsce chyba do tego a ludzie z wieloletnim doświadczeniem i zapleczem :)
- nawierzchnia - w klasach amatorskich i wśród aut mega zadbanych ludzie owszem narzekali bo są przyzwyczajeni do asfaltów, natomiast w klasie pro zawodnicy robili życiowe czasy, mimo tego że telepało starty były atomowe i sobie chwalili :)
- temat rozdania nagród wyjaśniliśmy już wcześniej na FB tak jak wkleił Papel, decyzja o tym była świadoma i podyktowana zeszłorocznym doświadczeniem i wyjebką zawodników na rozdanie wieczorne na gali


Odnośnie driftu:

- obiekt wiadomo jaki był ale zdania są 50/50, gadałem z Borim ktory jeździł i obsługiwał serwisowo 7 samochodów na raz i jego zdaniem bylo git żadne auto nie ucierpiało a smarzenie było legitne.
- trasa była trudna, postawiliśmy na trasę pod auta 300+ ponieważ jasno wynikało to z naszej listy startowej, że na 30 aut, 3/4 z nich miały po 400KM i więcej, więc pozwoliliśmy sobie ułożyć taką a nie inną trasę gdzie można było usmażyć trójkę i dobrym zawodnikom to mega wychodziło

Odnośnie węży i wody:
- to nie było żadne paliwo, aby móc dostarczyć wodę tak daleko od hydrantu kupiliśmy węże które jak sie domyslacie wyrabiane są w chinach i to te węże tak walily, temat nie do przeskoczenia, na ten moment wszystkie trafiły do śmieci po imprezie ;) robiliśmy co mogliśmy, każdy strażak jak usłyszał ile chcemy pociagnac węża powiedizal ze nic z tego nie bedzie, ale sie zawzielismy NO JAK JAPFEST BEZ BASNEÓW o__O i zrobiliśmy co sie dalo :)

Odnośnie kibli:

Zrobiliśmy to celowo, aby nie miec smrodu w strefie epicentrum imprezy, na wielu wydarzeniach masowych i koncertach tak się robi i zdaje to egzamin, nie jesteśmy w hotelu 5* tylko w plenerze trzeba wziac to na klate i doczłapać nikomu nogi nie odpadly :)



Odnośnie słów Karamby że są równi i równiejsi - nie jest to prawda, stajemy 3ci rok z rzędu na rzęsach żeby dogodzić wszytkim ale wydaje mi się że jesteście dojrzali na tyle żeby wiedzieć że to nie zawsze jest możliwe :) Nic nie poradzimy że wśród drifterów są najmocniejsze auta, najlepiej zrobione i one wyjmują kluczowe nagrody... jak mi w tym roku przyjechało tyle Skylineow, Supr i tym podobnych ciężko żeby nagrody wyjmowały słabsze auta, dlatego też miedzy innymi stworzylismy kategorię WANGAN aby móc uhonorować także najlepsze Hondy na imprezie i to jest krok z naszej strony :)


Dodam jeszcze, że osiągnelliśmy w tym roku taką skalę imprezy, że sami byliśmy tym przerażeni, mamy dużo przemyśleń co i jak za rok, na pewno będzie lepiej jak zawsze, dobrze wiedzie wszyscy że nie robimy tego dla siana, tylko dla ideologii. W ostatnie dwa dni przeczytałem wielokrotnie tekst, że zorganizowaliśmy najlepszą imprezę motoryzacyjną w tym kraju i o to nam chodziło, z mniejszymi czy większymi wtopami ale udalo się :)

Bardzo chcielibyśmy zrobić imprezę na SILESIA RING, to jest dla nas obiekt NUMBER ONE, ale nie jest prawda co ktoś tam z was napisał, że "jest w naszym zasięgu" ponieważ nikt nie zna jeszcze ceny najmu za dzień. Jest duże prawdopodobieństwo że ten tor będzie kosztował tyle co Tor Poznań czy Bednary czyli okolice 30 tys pln za dzień netto i wtedy nie ma ...ja żeby tam zrobić imprezę, wjazd autem musiałby z 500zł kosztować, tak jak to jest na TPTD z resztą - jeżdżę regularnie i tyle kosztuje jednodniowy track day na prawdziwym torze...


Walczyć będziemy, nie poddamy się, troche rzeźbiliśmy w g... z tą legnicą w tym roku, ale się nam udało, udowodnilismy że japfest to nie miejsce tylko LUDZIE :)
_________________
www.japfest.pl
Facebook: https://www.facebook.com/japfestpl
Youtube: https://www.youtube.com/c/fastfamily
 
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-08-04   

Jakby siadło w przyszłym roku na silesia ring to byłby kosmos :-o
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
Hikiel 


Auto: Skyline R33 / Maxima A32 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 4470
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-08-04   

Kurde, ja do teraz nie zdjąłem jeszcze niebieskiej opaski z ręki! :lol:
_________________

 
 
 
Sylwek


Auto: Japońskie
Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 615
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-08-04   

Kurde te opaski były profi , szkoda bylo zdejmowac ;)
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2016-08-04   

vlad, dzieki za sprostowanie , ja tam się nie czepiam , napisalem jakie odniosłem wrażenie. Rok temu było jedno rozdanie na gali i wyszlo bardzo fajnie , faktycznie lipa ze strony ludzi że jadą walczyć a mają potem wyjebane na oprawę rozdania itd :roll:
Tak czy inaczej za rok możesz na mnie liczyć , nie mam zamiaru opuszczać ani jednego JF , dla mnie to nadal nr1 w kraju jeśli chodzi o zlot z upalaniem i zabawą z ludzmi 8-)
_________________
 
 
Sylwek


Auto: Japońskie
Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 615
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-08-06   

Może to głupie pytanie ale może ktoś mi wytłumaczy co oznaczają te podpisy na (płytach) nagrodach JAPFESTOWYCH ? :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna