Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pilar
2018-06-20
Civic EG "Peanut"
Autor Wiadomość
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2017-04-17   Civic EG "Peanut"

Civic na tor podejście trzecie, ten się w końcu doczeka :D



Kupione spontanicznie z zajechanym motorem głównie ze względu na stan budy. Nie sądziłem, że można jeszcze znaleźć EG bez rudej, lub po gruntownej odbudowie, ale udało się. Auto podobno przywiezione z Włoch, i widać, że w tym kraju soli używają tylko do gotowania. Podłoga - mint, nadkola i progi - oryginalne. Ogólnie buda bardzo konkretna, a kolor - rzecz gustu :) Mi, po prawie roku, zaczyna się podobać :D Co do silnika - dramat. Na 100 km dolałem litr oleju, przekroczenie 5k obrotów kończyło się zaczadzeniem każdego w okolicy auta. Z silnika został blok, na to zarzucona wyremontowana głowica Z6 i zmienione panewki - taki mini remont. Na tą chwile udany, jest już ponad 1000 km po dotarciu i oleju nie ubywa (przynajmniej do tych 4,5k obrotów, na które jest ustawione odcinka... :P ) Reszta niżej:


MODEL: 92' Civic EG4
SILNIK: D15B17 > mini me głowica Z6
plany: jak D15 wyzionie ducha, to może B16.
UKŁAD DOLOTOWY: seria
plan: Short ram plus stożek, ew dolot z ITR
UKŁAD WYDECHOWY: Chińczyk 4-2-1, wydech z kwasu 2 cale na dwóch tłumikach od DjHammera (przełożone z mojego EK)
ELEKTRONIKA: Seria
plan: trzeba wystroić i odpalic VTEC
UKŁAD NAPĘDOWY: seria
Plany: Jeśłi skrzynia skończy się wcześniej niż motor, i nie będzie jeszcze funduszu na B16, to coś pomodzimy (zamach, FD 4,4, szpera)
ZAWIESZENIE: Gwint AP przełożony z byłego EK
Plany: Staby przód oraz tył bo brak :(
KOŁA:
felgi: Ultralite 15x7 D1 4x100, ET 41
opony: Hankook Ventus V12 Evo

Plany: Musze ogarnąć jakieś drugie koło pod upalanie, na Kosei/Ultralite polowałem od kilku lat, wiec jako koło docelowo chwilo zotanie :)
UKŁAD HAMULCOWY: Przód EG9, tył EG5
plany: brak, chce mieć możliwość władowania felg 13 cali na slicku jak będę gotowy :)
BODY-KIT: Maska laminat, jakieś halogeny spasowane z innego auta, zrobią out...
Plany: dokładka VTI (w drodze)
ŚRODEK: Fotele Recaro z Evo IV, kierownica Momo Monte Carlo, gałka zmiany biegów z ATR
plan: Czarny dywan, lub jego brak. Roll-bar?
CAR-AUDIO: Seria, radio to jakiś Kenwood z AUX.
MOC: Nie mierzone, jeszcze.

Generalnie plan na auto to zabawka na tor, jak dobrze pójdzie to pierwsze starty w maju. Poniżej kilka fot:















_________________
https://nksnmft.tumblr.com
Ostatnio zmieniony przez nikesonmyfeet 2017-04-17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pankracy


Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 2823
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-04-17   

Kolor jest zajebisty. Dlaczego odcinka tak nisko?
 
 
Marker 


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 802
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-17   

to jest ori kolor? wypas
 
 
YacaJackowski 


Auto: Passeratti
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 3029
Skąd: Chełmża
Wysłany: 2017-04-17   

Nawet nie wiedzialem ze w EG byl taki lakier. Super!
_________________

 
 
Mareczuczek 


Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 1004
Skąd: Łomża
Wysłany: 2017-04-17   

To nie jest OEM kolor z Vgen ;-)
Ciekawe jajo
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2017-04-17   

Pankracy napisał/a:
Kolor jest zajebisty. Dlaczego odcinka tak nisko?


Mapa pod strojenie jeszcze :)

Lakier to jakis RAL, generalnie jest to akryl położony przez poprzedniego właściciela (coś tam dłubał blacharke w autach). Jest "trochę" podobny do fabrycznego lakieru, jak np w byłym aucie Dylana z FF squadu:



albo z naszego podwórka, sedan kiedyś należący do ceelx:

_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2017-04-17   

Fajne EG ! :ok: :ok:
_________________
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2017-04-17   

Dzięki. Miło mi, że Wam się podoba. Swoją droga, przez ten ostatni prawie rok auto przebyło długą drogę :D

Generalnie poprzedni właściciel auta, miał nieco inny "gust" jeśli chodzi o modyfikacje aut (lekko mówiąc). Np. tak wyglądało wnętrze:







A tak front (clear black i ambery):



Auto stało na Ronalach Turbo z oponą 165/50r15 i wylanym gwincie TA-Technics czy jakoś tak, jeździło się fatalnie. Tutaj w trakcie zmiany na moje (byłe) Enkei Honda Motor:



Także przez pierwsze kilka miesięcy po zakupie zajmowałem się raczej detuningiem i odgruzowaniem. Trochę nieskromnie stwierdzam, że chyba je uratowałem ;)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2636
Skąd: Mielec
Wysłany: 2017-04-18   

jeśli za wzór stawiasz auto Dylana z FF to jestem spokojny ;-)
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2017-04-18   

no proszę jaka lymuzyna w środku była, skóry w budyniu, nie pogadasz, jak mogłeś się takiego wypasu pozbyć :D
kolor budy przypomina mi ś.p. rexia, więc jest spoko :ok:
_________________
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2017-04-18   

Yaca napisał/a:
jeśli za wzór stawiasz auto Dylana z FF to jestem spokojny ;-)


Nawet bardzo :) Szkoda, że Desmond/Spoon są poza moim zasięgiem na tą chwile, bo chętnie bym je u siebie zobaczył. Oczywiście jest Slipstream, ale jak to mówią fake parts = fake passion ;) Ogólnie to mega podoba mi się nieco stary już styl jaki prezentowali między innymi chłopaki z FFsquadu, lub:

Krychu napisał/a:
no proszę jaka lymuzyna w środku była, skóry w budyniu, nie pogadasz, jak mogłeś się takiego wypasu pozbyć :D
kolor budy przypomina mi ś.p. rexia, więc jest spoko :ok:



Przytoczony tutaj przech Krycha CRX z teamrice.org.

Myślałem nawet o pomalowaniu Ultralite'ów w czarny kolor, ale tak jak nie lubie felg z bieli, tak wydaje mi się, że do tego koloru budy pasują całkiem dobrze. Dodatkowo boje sie, że ta felga zginie w czarnym kolorze.

Z uwag na fakt, że wczoraj parkingi marketów były puste, strzeliłem jeszcze kilka zdjęć, trochę w ramach treningu przez zaczynającym się sezonem :)







_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Wojtuuus 
EF enthusiast


Auto: EE9 / JZS160
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 905
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-19   

Kawka z mleczkiem :mrgreen: Pochwal się błotnikami przód :-D
_________________
Honda Civic Ferio 6th Generation

Drogi są niebezpieczne, dlatego trzeba jeździć szybko, by czas przebywania na drodze skrócić do minimum.
 
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2017-04-19   

Trochę na to za wcześnie :) Jak zostaną w jakiś sposób ogarnięte to wtedy wrzucę foto. Mogę tylko powiedzieć, że dojdzie trochę laminatu :)

Z innych rzeczy to leci do mnie dokładka VTI, i chyba przy okazji zamontuje air ducta, skoro leży a zderzak i tak jest do sciągnięcia. Może przy okazji pozbędę się tych halogenów z Renault czy z czego tam są dosztukowane...
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Gorlis 


Auto: Civic B18C4
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 1089
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-04-20   

Bedzie pewnie okazja obadac na zywo ;)
_________________
www.facebook.com/CivicGorlis/
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2017-05-03   

Tydzień przed majówką odbył się jakiś taki spot organizowany przez civic klub na torze testowym FSO. Pojechaliśmy z Wojtusiem i postaliśmy:



I jeszcze jeden gość dołączył :lol:



(więcej fotek Gorliś dostanie i może wrzuci u siebie :) )

Był nawet jakiś "atak czasu", ale za mięciutcy jesteśmy najwyraźniej, bo żaden z nas nie wystartował :P Może to i lepiej bo znajomy po wycieczce w trawę skasował auto o jakiś betonowy słup czy inne gawno.

W temacie FSO, generalnie fajnie, że na tym torze coś się dzieje, ale szkoda, że brakuje woli, albo funduszy, na ogarnięcie tego miejsca z takich baboli. Na tą chwile jest tam zwyczajnie mało bezpiecznie. Strach pomyśleć co by się stało gdyby w tym samym miejscu ktoś uderzył centralnie przodem albo bokiem od strony kierowcy...


A wracając do "Kakao" w ten weekend Niuton coś tam podstroił :) ... tylko zaczęliśmy bardzo późno, więc vtec i finalne strojenie jeszcze przed nami... ;)


Przynajmniej mam czas ogarnąć jeszcze trochę kwestie dolotu. Z tej okazji pytanie - czy jest jeszcze jakikolwiek sensowny argument za wsadzeniem filtra stożkowego prócz zmiany dźwięku? Co nie znajdę fotek torowych Civiców z JP to wszystko jeździ na seryjnych puszkach (ew. ITB :D ) Myślałem nad zrobieniem czegoś takiego:



i dodatkowo doprowadzenie rurki ze zderzaka (wlot już jakiś mam nawet). Nada się to?
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna