Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pilar
2018-06-20
Civic EG "Peanut"
Autor Wiadomość
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2020-04-19   

Jak dobrze pamiętam to zamówiłem 10kg na całą podłogę 6g, coś koło 100zl z wysyłką.
Nie wysypuj czasami wszystkiego na raz, bo nie nadążysz przekładać i zbijać hehe, a idzie elegancko, całe duże płaty odpadają ;)
Aha, rękawiczki na łapy, to pewnie wiesz :mrgreen:
_________________
 
 
fulek 


Auto: TypeS na ropę
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 2730
Skąd: Kalisz/Kluczbork
Wysłany: 2020-04-19   

ZdanoG6 napisał/a:
nikesonmyfeet napisał/a:

Będzie trzeba zamówić suchy lód. Ktoś kto się bawił w chemika pamięta ile potrzeba na civica? ;-)


@Krzysztof Fulek !


tak jak Karamba napisał 10kg jest ok

niektóre schodzą całe, po niektórych zostają niestety pypcie i to już trzeba szorować niestety
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2020-04-19   

Z tym, że będzie trzeba trochę poczyścić to się liczę, ale skrobać tego po kawałeczku jak teraz sobie nie wyobrażam... :roll:

Dzięki za info Pany, 10kg do zamówienia ;-)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Ania 


Dołączyła: 07 Paź 2019
Posty: 112
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-21   

Ja kupowałam gdzieś za OBI na Radzymińskiej, jeden taki styropianowy box, możliwe, że to było 10 kg.
Znalazłam - Rzeczna 6 :)
_________________
fb/szparko
 
 
airman 

Auto: EG4 D15VTEC+CU2-S
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-23   

Ostatecznie bez tylnego wnętrza i z rollbarem przeglądy tylko lewizna?
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2020-04-24   

Z Rollbarem jeszcze nie robiłem.

Ale z wyciągniętym wnętrzem tak, tutaj:

http://www.skp-warszawa.pl/galeria/5

Właściciel sam jeździł kiedyś w górskich, wiec chyba przymykają oko na takie rzeczy, jak widza, że auto jest przygotowane do jakiegoś tam amatorskiego sportu ;)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2020-05-31   

Czołem

Coś tam sie podziało.

Dywany i maty out:



Rollbar in:





Jakby komuś przyszło do głowy atakować montaż rollbara w pojedynkę to odradzam. Bez ziomków ten trzepak dalej stałby w garażu, a ja bym miał tylko dziury w podłodze :)

Sezon powoli się ożywia, wiec też wybrałem się na Łódź. Rekordu toru nie było, ale jeszcze wszystko przede mną :mrgreen:

A poważnie, to przez zimę auto troche się zmieniło i muszę się dostosować. Najważniejsze zmiany to krótka skrzynia, lekki zamach i przedni stab 26mm. Mój brak umiejętności szybkiej redukcji stał się jeszcze bardziej widoczny, bo teraz nie mogę jechać całej nitki na dwójce :P Jednocześnie auto napędza się zdecydowanie lepiej i jest bardziej elastyczne.

Planem minimum było poprawienie zeszłorocznego PB, i choć nieznacznie, to udało się to zrobić. Mój nowy PB to 1:06.7xx. PB by nie było gdyby nie przejazd z Sensej Przeziom ;-) Auto spokojnie może zrobić niskie 1.05, teraz ja muszę to wyciągnąć :roll: Jakby kogoś ciekawiło to jeździłem na Advanie AD08R w 205/50R15, ale takim 30-40% stanu, wiec w kwestii opon można jeszcze dużo ugrać.


Poniżej kilka fotek ustrzelonych przez Użytkownika Ania (jeszcze raz dzięki!). Film też będzie, ale muszę znaleźć czas na montaż, a z tym ostatnio ciężko ;)













Kolejne jazdy to runda VtecCup na Ułęzy (chyba, że uda się wcisnąć jakiś trening wcześniej). Niestety nie uda mi się pojawić na rundzie na Modlinie :(

Widzimy się na Ułęży!
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
airman 

Auto: EG4 D15VTEC+CU2-S
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-01   

Dobra wydmuszka się robi, choć ja bym może zostawił przednią część dywanu ;-)

Ważyłeś maty wyskrobane?

Jakie ciśnienie na rozgrzanej oponie miałeś? Auto coś wyjedża przodem na samym stabie 26mm?

Gratki rekordu ;-) , też byłem ostatnio ale mój atak się nie udał :-P Na druga połowę treningu się rozpadało i skończyłem na 1:6:348.
 
 
fulek 


Auto: TypeS na ropę
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 2730
Skąd: Kalisz/Kluczbork
Wysłany: 2020-06-01   

Świetnie się prezentuje ;-)

Auto jyz tylko do upalania? Jak tak to tam tyle jeszcze do wywalenia :-D
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2020-06-01   

airman napisał/a:
Dobra wydmuszka się robi, choć ja bym może zostawił przednią część dywanu ;-)

Ważyłeś maty wyskrobane?

Jakie ciśnienie na rozgrzanej oponie miałeś? Auto coś wyjedża przodem na samym stabie 26mm?

Gratki rekordu ;-) , też byłem ostatnio ale mój atak się nie udał :-P Na druga połowę treningu się rozpadało i skończyłem na 1:6:348.


Dywan wywaliłem przed montażem rollbara, bo chciałem go zamontować do samej podłogi. Jak juz wyleciał, to nie chciałem szukać nowego i zdecydowałem o kuciu mat. Ale drugi raz bym się chyba tego nie podjął :D O ile maty z przedniej części po użyciu suchego lodu odchodziły dużymi płatami, o tyle te pod fotelami schodziły fatalnie. Finalnie trzeba było całą podłogę moczyć w nitro i skrobać pozostałe kleksy.

Mat nie warzyłem, nie było akurat czym, ale myśle, że ok 7-10 kg ubyło. Nie jest to aż taki uzysk, zrobiłem to bardziej ze względów wizualnych :-D Do ogarnięcia jeszcze trochę zostało, muszę np ogarnąć wiązke kabinową bo wygląda na to, że była przełożona z tego samego auta co silnik (EH8 albo EH9) i jest pełno kabli prowadzących do nikąd ;-) i odmalować podłogę tam gdzie użyliśmy nitro.

Ciśnienie na początku ustawiłem na 1,9/1,8 nagrzały się bodajże do 2,3 przód i niewiele ponad 2 na tył. Potem zbijałem jeszcze niżej, do 1,8 i 1,4 na średnio ciepło i zaczeły troche lepiej kleić :)

fulek napisał/a:
Świetnie się prezentuje ;-)

Auto jyz tylko do upalania? Jak tak to tam tyle jeszcze do wywalenia :-D


Dzięki ;)

dojazd, tor i powrót, na ulice w innym celu w zasadzie już nie wyjeżdża :) Wiem, że dużo jest jeszcze do ugrania na masie, ale nie chce leciec po bandzie. Na początek ogarniecie wiązki, potem chce poszukac drugą deskę i ją wyciąć. Mam też jeden pomysł na boczki drzwi, ale to pokaże jak coś z tego wyjdzie :)

EDIT:

Na szybko wrzuciłem 3 okrążenia, podczas których ganiałem się z EP3 znajomego. To na jednym z tych kółek zrobiłem najlepszy czas.



Miałem nowe mocowanie na kasku, g widać :D
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Ania 


Dołączyła: 07 Paź 2019
Posty: 112
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-02   

Jeszcze raz gratulacje pobicia pb, mi też najlepiej się jedzie goniąc kogoś, i też wtedy kręcę najlepsze czasy. Szkoda że mam jakiegoś pecha do tej Łodzi ostatnio :D
Kamerkę do lolbara przyczep, tak nie dość, że głupio wygląda, to jeszcze uja widać :DDD
_________________
fb/szparko
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2020-06-02   

Dzięki Ania

Ja tam lubie to POV, ale wkurza mnie już kombinowanie z jej mocowaniem. Będzie na lolbarze, muszę tylko ogarnąć mocowanie na grubą rure, bo na allegro większość to mocowania do kiery rowerowej, które nie podejdzie :)

Ultralite pojechały dziś do malowania. W końcu znalazłem firmę, która nie maluje proszkowo. Będzie tak (oby :mrgreen: )



Do zamówienia jescze opony, wybrałem Taiwan



Opona na dojazdy i jakis drobny deszcz. Na suchy tor kupię pewnie nowe RaceGC albo Extreme, jak Yokohamy się skończą. Nie chce robić tras na tor na nalewkach, bo troche strach :)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2020-06-03   

co to za opona?wygląda identyczne jak hankook ventus RS2.
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Badej 


Auto: Civic EJ9
Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 1106
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2020-06-03   

johnnyg napisał/a:
co to za opona?wygląda identyczne jak hankook ventus RS2.


To chyba Nankang NS-2R, bardzo spoko opona, miałem takie w swojej Integrze.
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2020-06-03   

Tak, to Nankang, zamówiłem w 205/50R15.

Myślałem jeszcze o nowym Federalu (595RS-PRO) ale nie udało mi się o nim znaleźć zbyt dużo opini. NS2R jest już dość mocno sprawdzone, i z tego co wyczytałem powinno mi podpasować :)

No i Nankang powinnień być zauważalnie lżejszy. Federale są zwykle mega ciężki (te 595RS-PRO w 195/50R15 ważą prawie 10 kilo sztuka...)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna