Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
1996 Mercedes-Benz E 220 Diesel
Autor Wiadomość
Booohal 


Auto: Galant EA5W, Forester SG
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 772
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2017-10-04   

Dobra kanapa :)
Szkoda tylko, że oczka psują całokształt. I z tego co widzę to już nic z tym nie zrobisz to to raczej odbłyśniki powiedziały papa.
_________________

 
 
Wiseguy 
www.S2000.pl


Auto: S2000 & Accord & Legend
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 1755
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-10-06   

Faktycznie omega to szatan:
2.2 DTI 16V[31] R4 2,2 l (2171 cm³), SOHC, turbo 120 KM (88 kW) przy 4000 obr/min 280 Nm przy 1600 obr/min
do 100km/h 12,5 s
v-max.195 km/h
:lol:
ale klime na dwustrefową z czujnikiem jakości powietrza :mrgreen:
_________________
Honda S2000
Honda Accord
Acura Legend GS
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2017-10-24   

Jakiś czas temu wypatrzyłem w zbiorniku wyrównawczym olej i zmartwiło mnie to :-/

Padło podejrzenie na uszkodzoną uszczelkę pod głowicą, więc kupiłem tester :->

Był to materiał na nowy film, jakżeby inaczej :mrgreen:

Test nie wykazał uszkodzonej uszczelki ani głowicy, czynnik nie zmienił koloru, a z wydechu nie kopciło. Poczytałem trochę i kolejne podejrzenie padło na chłodniczkę oleju, a raczej wymiennik ciepła woda-olej. Kupiłem używaną OEM na wymianę.

Kupiłem też dwie płukanki do układu chłodzenia.

Oprócz płukanek jeszcze czymś trzeba by ten układ zalać, tak więc kupiłem 20 litrów wody demineralizowanej i 10 litrów płynu chłodniczego :-)

Podjechałem z kumplem do garażu i miałem go na celowniku gdy wysiadał 8-)

Wcześniej zaopatrzyłem się w książkę, która w sumie okazała się przy tych manewrach niepotrzebna ;-)

Przeprowadzone manewry to wymiana filtrów, oleju, no i chłodziwa oczywiście.
Niemieckie filtry do niemieckiego auta, filtronowi mówię stanowcze nie! :evil:

Filtr paliwa normalny.

Zaś filtr powietrza to wkład do obudowy jak w ciężarówkach.

Odkręcenie obudowy filtra sprawiło problem, bo nie mieliśmy czym tego odkręcić. Zajrzałem do książki i dowiedziałem się, że jest na klucz 36, a największą nasadkę w zestawie Honiton miałem o rozmiarze 32. Podjechaliśmy do OBI, pomyliło mi się i myślałem, że potrzebna jest 34, taką też kupiłem. Po przyjeździe oczywiście okazała się za mała, zajrzałem jeszcze raz do książki i 36 w mordę jeża! :wstyd:
Powrót do OBI w celu zwrócenia i kupienia większej, nasadka oczywiście została na dachu mojego Mercedesa, taki jestem ogarnięty! Jeździliśmy okularem kumpla, więc się nie straciła :-D W sklepie okazało się, że OBI ma żałosny wybór narzędzi i największy rozmiar nasadek do grzechotek kończy się właśnie na rozmiarze 34. Nawet kluczy płaskich w takim rozmiarze tam nie znajdziesz i z braku laku wziąłem klucz nastawny szwedzki. Okazał się pomocny i dało się tym dziadostwem odkręcić pokrywę. Po wszystkim podjechałem do OBI i oddałem oba sprzęty, bo nie były mi już potrzebne, a tandety nie potrzebuję :lol: W sumie fajna sprawa, potrzebujesz coś, kupujesz, używasz, czyścisz i oddajesz :mrgreen:

Na forum W210 polecono mi polski olej Specol 10W40, dałem się namówić i kupiłem bańkę 20 litrów, co by było na 3 wymiany :-D

Olej zlany, potem wzięliśmy się za spuszczenie chłodziwa i tu miła niespodzianka. Okazało się, że spuszczane chłodziwo miało normalny kolor płynu chłodniczego, niezabarwionego olejem na czarno, czerwone jak rasowe Borygo! :-o Kumpel trochę poczyścił zbiornik wyrównawczy, przelaliśmy go jeszcze niebieskim płynem i dopiero po tej operacji zalany został Kuler, a wymiennik ciepła nie został wymieniony, nie było takiej potrzeby :-)
Olej również wlany, także świeży olej i płyn chłodniczy przed zimą dostał, a niech ma! :-)
Wzięliśmy okulara na przejażdżkę i stała się rzecz dziwna, obrotomierz już nie przestawał działać po przekroczeniu ~2800rpm :shock: Jednak żeby nie było tak dobrze, to już w drodze powrotnej do domu wrócił do normy, czyli znowu wskazówka spada do zera po przekroczeniu magicznej granicy, ech, jakoś muszę z tym żyć, w sumie wyścigówka to to nie jest :lol:
Jednak ściągnąłem Panamerę z lewego pasa :-D

Autentycznie gość mi ustąpił jakby się czegoś przestraszył i chciał żebym go jak najszybciej wyprzedził :shock: Przewrażliwiony jakiś albo co, przecież to czarne W210, a nie W140 ruskiej mafii :-D

W sumie niepotrzebnie kupiłem wymiennik, dwie płukanki i 20 litrów wody demineralizowanej, chociaż z wody taki pożytek, że można było ręce opłukać :lol:
_________________
 
 
Qban 

Auto: Rx7 FB, is, golf7r
Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 383
Skąd: Gorzów
Wysłany: 2017-10-24   

Normalny kierowca, zobaczył, ze chcesz jechac od niego szybciej to ustąpił :mrgreen:
 
 
clark 


Auto: Infiniti Fx35
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 3110
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-10-26   

Trzeba było do filmiku dmuchnąć w rurkę i zobaczyć, czy się kolor zmieni od wydychanego co2:D Btw, jakie opanowanie- wziąć korek do łapy i bez, żadnych wzmianek o butt- plugu, poważny film :mrgreen:
_________________

 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2017-10-26   

clark napisał/a:
jakie opanowanie- wziąć korek do łapy i bez, żadnych wzmianek o butt- plugu, poważny film

No cóż, starzeję się :oops:

Piękny dźwięk :kul:

Kilka pstryków :-)

https://images84.fotosik.pl/874/33c1b91cf2d3c6a8.jpg

https://images82.fotosik.pl/875/8bed637c920e8a7e.jpg

https://images82.fotosik.pl/875/b9e83d6c8db342fb.jpg
_________________
 
 
Qban 

Auto: Rx7 FB, is, golf7r
Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 383
Skąd: Gorzów
Wysłany: 2017-10-26   

Pomaluj felgi na srebrny! :-P
 
 
Arkadio

Dołączył: 08 Wrz 2013
Posty: 437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-10-26   

Pakuj jakieś monobloki w 17" albo 18" i będzie pięknie :-D
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2017-10-27   

Jestę dryfterem 8-)
_________________
 
 
guczi 


Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 347
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2017-10-27   

Te fotele wyglądają jakby były z innego auta, nie myślałeś o zmianie na skórę np?
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2017-10-28   

Qban napisał/a:
Pomaluj felgi na srebrny!

Tak by było lepiej, może w przyszłym roku się zrobi :-)
Arkadio napisał/a:
Pakuj jakieś monobloki w 17" albo 18" i będzie pięknie

Widziałem dzisiaj czarne W210 na takich większych monoblokach i zajebiście to wygląda, ale mam za słaby silnik żeby jeszcze cięższe i szersze koła zakładać ;-)
Karamba_DC2 napisał/a:
Jestę dryfterem

:kul:
guczi napisał/a:
nie myślałeś o zmianie na skórę np?

Myślałem, ale nie zależy mi na tym, więc pewnie skóry, a raczej MB-TEXu nie będzie ;-)

Z ostatnich poważnych zmian to wymieniłem bateryjki w pilocie :lol:
_________________
 
 
YacaJackowski 


Auto: Passeratti
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 3029
Skąd: Chełmża
Wysłany: 2017-10-28   

Sie kurva rozpędziłeś z modami :lol:
_________________

 
 
Arkadio

Dołączył: 08 Wrz 2013
Posty: 437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-10-28   

Krychu napisał/a:

Widziałem dzisiaj czarne W210 na takich większych monoblokach i zajebiście to wygląda, ale mam za słaby silnik żeby jeszcze cięższe i szersze koła zakładać ;-)

E tam, jak już się toczyć to z klasa :lol: A tak odbiegając od tematu, mama kiedyś miała C klasę w202 z tym silnikiem tylko na oryginalnej pompie i nawet przyjemnie się tym jeździło, tylko buda trochę lżejsza.
 
 
Qban 

Auto: Rx7 FB, is, golf7r
Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 383
Skąd: Gorzów
Wysłany: 2017-10-29   

To dział o daily furach, wiec skupmy się na dobrym stanie i braku wiochy..
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2017-10-29   

Qban napisał/a:
To dział o daily furach, wiec skupmy się na dobrym stanie i braku wiochy..

nie - to nie dział o daily furach ;-)
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna