Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
1996 Mercedes-Benz E 220 Diesel
Autor Wiadomość
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2018-08-28   

Krzyh00 napisał/a:
Krychu napisał/a:
prędkościomierze w osobówkach zawyżają, a co za tym idzie, licznik przebiegu również jest zawyżony,


jaki ma zwiazek jedno z drugim?

Wydawało mi się, że skoro prędkość przekłamuje, to tak samo przebieg będzie przekłamany, ale ja się nie znam, traktorzystą jestem. Czyli co, pali jebaniec 6,3/100?! To fajnie! :mrgreen:
_________________
 
 
Krzyh00 


Auto: jest! ;)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 1631
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2018-08-28   

licznik przebiegu raczej nie wie w jakiej pozycji jest akurat wskazowka od predkosci ;) latwo zreszta sprawdzic wiarygodnosc wskazan, na trasie mijasz 10 slupkow i patrzysz czy licznik pokazal 1km 8-)
_________________
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2018-08-29   

no ale w sumie to nie jest nierozsądne myślenie, bo jeśli licznik kilometrów działa na zasadzie algorytmu mającego jedyny pomiar właśnie na prędkościomierzu , no a tak może być, to auto któremu prędkościomierz przekłamuje o 2km/h, przy stałej prędkości licznikowej 100km/h, tak naprawdę przejedzie 98 km w ciągu godziny a nie 100 jak wskazuje licznik , a zatem jeśli wychodzi nam , że pali nam 7l/100 licznikowych km to tak naprawdę pali nam 7,14l/100 km
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Krzyh00 


Auto: jest! ;)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 1631
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2018-08-29   

johnnyg napisał/a:
bo jeśli licznik kilometrów działa na zasadzie algorytmu mającego jedyny pomiar właśnie na prędkościomierzu


w jaki sposob licznik ma cos mierzyc z predkosciomierza? oba biora sygnal ze skrzyni, czy tam z dyfra, i jeden oblicza przejechany dystans, a drugi pokazuje to co mu na tarczy namalujesz.
_________________
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2018-08-29   

jeśli jest przekłamanie na prędkościomierzu to jest tez na liczniku kilometrów , a, tak musi być :) . Sygnał idzie z tego samego miejsca przy wyższych prędkosciach nie odzworowuje precyzyjnie faktycznej prędkości i faktycznego przebiegu - pokazuje więcej niż jest :) . Licznik przebiegu ma info że przejechane było w takim czasie taką prędkością więc musi być taki przebieg

edit: mosz tu whoyou uysy czytaj se ;] https://www.autocentrum.p...iczniki-klamia/
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Krzyh00 


Auto: jest! ;)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 1631
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2018-08-29   

wystarczy przeczytac pierwszy komentarz pod tym "artykulem" ;)
to moze inaczej, przestawie Ci wskazowke w liczniku z zera na 50km/h i co licznik bedzie Ci nabijac kilometry na postoju? :lol:
_________________
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2018-08-29   

Będę musiał kiedyś zmierzyć słupkami ile faktycznie naliczy, a póki co: DYDOL! :D
_________________
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2018-08-30   

Krzyh00 napisał/a:
wystarczy przeczytac pierwszy komentarz pod tym "artykulem" ;)
to moze inaczej, przestawie Ci wskazowke w liczniku z zera na 50km/h i co licznik bedzie Ci nabijac kilometry na postoju? :lol:

Nie no to nie tak działa że licznik bierze z prędkościomierza - ale oba biorą z tego samego miejsca. Jak podniesiesz auto z jednej strony i wbijesz jedynkę to na prędkosciomierzu będzie stała prędkość, na liczniku przebiegu tez będzie się zmieniało a nie będziesz jechać. Nie mówie że jedno wynika z drugiego tylko że oba wynikają z tego samego :) Błędu pomiaru
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Krzyh00 


Auto: jest! ;)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 1631
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2018-08-30   

jakie to ma znaczenie ze biora sygnal z tego samego miejsca skoro dwa rozne urzadzenia go przetwarzaja wg wlasnej skali ktora mozna zmieniac do woli? dlatego producent prawdopodobnie dla zabezpieczenia wlasnego tylka przesuwa troche skale na predkosciomierzu i tyle. licznik kilometrow musi byc w miare dokladny bo inaczej wskazania gps mozna by sobie wsadzic w kieszen, inna sprawa ze przy przeklamaniu 5-10% nagle okazaloby sie ze po zrobieniu trasy na drugi koniec polski droga wydluzyla sie o kilkadziesiat kilometrow, a tak chyba nie jest co? :lol:
_________________
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2018-08-30   

Odcinając kabelek od prędkościomierza , przebieg też stanie nieruchomo nawet mimo że koła się kręcą i auto jedzie. Innymi słowy jest to sprzężone i zależne od siebie no i niestety - jeśli przejedziesz 400km na liczniku przekłamującym o 4%, to licznik przebiegu pokaże 408 km przejechanych. Prawda objawiona i nie chcę już więcej o tym dyskutować, jeśli uważasz że nie mam racji, a widzę że nie dasz se powiedzieć, no to trudno :) .

Poza tym zauważyłem że- przynajmniej w mojej leciwej hondzie- ta różnica nie zwiększa się wprost proporcjonalnie a wykładniczo - im szybciej jadę tym % przekłamania większy . Wniosek jest taki, że lecąc licznikowe 200km/h przez godzinę, nabijam sobie zawyżony przebieg o jakieś 10 km. Ale to jest niemożliwe - natomiast jadąc 100km/h przez 2 godziny, nabijam sobie zawyżony przebieg tylko o 4 km. I nawet jeśli margines błędu dla odczytu prędkościomierza i licznika przebiegu jest różny na początku, to w końcu oba się zwiększają wraz ze wzrostem prędkości.
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-08-30   

W sumie mógłbym to sprawdzić...mam kalibrator prędkości, wpisze że ma mi pokazywać np. 10% prędkości czyli jadąc 100 będzie pokazywało 10km/h. Zrobie pare kilometrów i zobacze ile nabije :-P
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
Krzyh00 


Auto: jest! ;)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 1631
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2018-08-30   

johnnyg napisał/a:
jeśli uważasz że nie mam racji, a widzę że nie dasz se powiedzieć, no to trudno :) ..


no nie dam sobie powiedzieć takich bzdur :) u mnie licznik przy predkosci autostradowej wali o ponad 10km, czyli po trasie na zachodnie niemcy mialbym nabite jakies 100km wiecej, a nie mialem, no chyba ze gps tez bierze sygnal z mojej skrzyni :mrgreen: :lol: :lol:
_________________
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2018-08-30   

a ja nie powiedziałem, że licznik przebiegu i prędkości tak samo przekłamują, tylko że błąd jednego i drugiego tak samo się zwiększa z prędkością w sposób wykładniczy - to jest zazwyczaj taki ajzol z zębatką, nie ma szans żeby to banglało idealnie jak gps, brzmi jak konfabulacja dla mnie. Bzdur, srur...będzie Ci głupio jeszcze że tak w zaparte idziesz ;) .

Pilar, sprawdź skoro chcesz masz taką możliwość to wątpliwości zostaną rozwiane. :mrgreen:
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Krzyh00 


Auto: jest! ;)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 1631
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2018-08-30   

jedyny blad pomiaru jaki tu widze to inna srednica kola niz fabrycznie lub/i nieprawidlowe cisnienie w kolach.
_________________
 
 
Hondata


Auto: EJ2 K20
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 1671
Skąd: Mielec
Wysłany: 2018-08-30   

_________________
Jeżdżę serią... K serią... ===> Check It!! <===
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna