Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Toyota Land Cruiser HJ61
Autor Wiadomość
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2017-07-17   Toyota Land Cruiser HJ61

W dzisiejszym odcinku Land Cruiserek :mrgreen:


MODEL: 1987,
SILNIK: 12HT, R6 4.0 Turbo diesel (3980 cm³) 136 KM, 315nm
ELEKTRONIKA: ori instalacja 24v, seryjnie 2 akumulatory 8-)
UKŁAD NAPĘDOWY: skrzynia 5 biegów, 4wd, reduktor.
ZAWIESZENIE: resory piórowe.

Opiszę ten samochód dość dokładnie, ponieważ to naprawdę świetna i przełomowa konstrukcja, która na swój sposób wyznaczyła trendy oraz nadała kierunek tego typu samochodom. Jest to jeden z najbardziej pożądanych (o ile nie najbardziej) Land Cruiserów, dość charakterystyczny ze względu na kwadratowe światła z przodu (najbardziej charakterystyczna różnica względem hj60). Auto można określić słowem PANCERNE, nie ważne czy to rama, napędy czy silnik. Jest to prawdziwy "czołg"w raczej minivan z 4wd :mrgreen: Jest ogromna, 2,5cm dłuższa od starego patrola, 35cm od długiej g-klasy, 15 cm od długiego pajero czy 17cm od długiego defendera. Ale do rzeczy, jednostka napędowa to 12HT zapożyczona (a jakże!) z ciężarówek, co ciekawe zaprojektowana przez Mitsubishi. Silnik jest wolnoobrotowy przez co użyteczny zakres obrotów to 1800-2200, rozrząd zrealizowany jest za pomocą kół zębatych. Skrzynia to jedna z najbardziej pancernych konstrukcji w autach terenowych, bez fajerwerków, bo 5 biegów do przodu i jeden do tyłu ;-) Napęd jest przenoszony na tylnią oś, a przednia oś jest dołączana sprzęgłem sterowanym podciśnieniowo. Zastosowano także manualne sprzęgiełka przy przednich kołach. Ciekawym rozwiązaniem są piasty kół, zamocowane są na dwóch stożkowych łożyskach, co powoduję, że tylne półosie są w pełni odciążone. Co to oznacza w praktyce? Spokojnie możemy podróżować z urwaną półośką ;-) Fabrycznie reduktory wyposażone są w fabryczne wyjście odbioru mocy co pozwala na montaż mechanicznej wyciągarki. Następna ciekawostką jest rama, która częściowo składa się z profilu "C", rozwiązanie spotykane w ciężarówkach. Tak naprawę jest to prawdziwy SUV do podróżowania, a nie maszyna do ostrego taplania w błocie, głównie przez zawieszenie, które jest archaiczne choć niezawodne i skuteczne. To tutaj Toyota w swoich terenówkach zaczęła stosować elektryczne lusterka, szyby, klimatyzację, częściowo elektryczna regulacje fotela, welur, skórę czy podgrzewane siedzenia. Zapewne jeszcze wiele innych bajerów, ale jestem dopiero na etapie edukacji o tym wynalazku :-> Ciekawostka może być seryjna instalacja 24v, dwa akumulatory, dość rzadki termometr IN/OUT (na pokładzie 8-) ) czy drążki kierownicze z możliwością kasowania luzów. Więcej info, danych itp. będę wrzucał przy update'ach podczas remontu poszczególnych podzespołów.

Od razu przepraszam a jakość (robione gejfonem :oops: ) zdjęć i ich małą ilość. Z biegiem czasu postaram się robić dokładne foty aparatem ;-)







Wnętrze krążownika


"Panel sterowania" w drzwiach kierowcy




Serducho


2 aku :mrgreen:


Wspomniany patent z ręczną blokadą napędów w kole


Fajne przeszycia boczków


W planie kompletna odbudowa. Blacharka, lakier, mechanika. Jestem strasznie zajarany tym samochodem i dziwie się sam sobie, że tak późno odkryłem zajebistość starych SUVów. Miłego przeglądania ;-)

Mam nadzieję, że się spodoba :oops:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Game 2017-07-17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marker 


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 802
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-17   

dobre to jest.. :mrgreen:
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2017-07-17   

Nie wiem po co ci to auto, ale fajne jest! :-D
Design wnętrza o dziwo nie wydaje się tak leciwy, no i fajnie zegary głębiej osadzone, co również mnie dziwi w toyocie :-)
_________________
 
 
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2017-07-17   

dobry zwyrol - kibicuję
 
 
Piotrek(T) 


Auto: Golf III, Passat B4
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 1113
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-07-17   

Zegary i kratka nawiewu jak w Suprze MK IV :shock: Tam środkowy jest tej wielkości co zewnętrzne i to w sumie jedyna większa różnica :shock:
_________________

 
 
YacaJackowski 


Auto: Passeratti
Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 3029
Skąd: Chełmża
Wysłany: 2017-07-18   

Fajne toto! :ok:
_________________

 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-07-18   

Można się zgubić w środku :oops: Kurde jakieś wielkie koła tak jak miał Gaseb w CRV i olaboga :shock:
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
Tomac 


Auto: V8 BiTurbo
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2676
Skąd: że
Wysłany: 2017-07-18   

Kozak! W ZEA widziałem taką odrestaurowaną, z silnikiem od Supry zrobioną na 700KM!.. podoba mi się.. :ok:
 
 
KubaJDM 
Kuba


Auto: Ferio Access
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2003
Skąd: FG-FMI-PZ
Wysłany: 2017-07-18   

Ale świetny potwór :shock: Bardzo mi się podoba 8-) W Szwajcarii takie cudeńko też stoi. Coś pięknego!
_________________
http://www.facebook.com/98ferio
 
 
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-18   

Pilar napisał/a:
Można się zgubić w środku :oops: Kurde jakieś wielkie koła tak jak miał Gaseb w CRV i olaboga :shock:
Koła jakie miałem w crv to pewnie są wielkości felg w tym czołgu :mrgreen: Fajny jest. Duże koła jak na tej ze zdjęcia powyżej dobrze wyglądają.
_________________

 
 
jakub476 
Ten od JDM'u w 1:24


Auto: ED6 D16Z2+, CW3
Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 842
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-07-18   

Również się jaram.
Już jakiś czas temu wpatrywałem się w te zdjęcia.
http://www.stanceworks.co...2-land-cruiser/
_________________

Japanese roads in scale
Japanese roads garage
Instagram
 
 
eithray 


Auto: CRX EE8 1.8i-VT
Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 762
Skąd: PL
Wysłany: 2017-07-18   

Ależ bydle! :mrgreen:
_________________
CRX CybeR EE8 1.8i-VT
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-07-18   

gaseb napisał/a:
Pilar napisał/a:
Można się zgubić w środku :oops: Kurde jakieś wielkie koła tak jak miał Gaseb w CRV i olaboga :shock:
Koła jakie miałem w crv to pewnie są wielkości felg w tym czołgu :mrgreen: Fajny jest. Duże koła jak na tej ze zdjęcia powyżej dobrze wyglądają.


Nie chodziło mi o rozmiar tylko o proporcje kół do budy ;-)
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-18   

A tak tak, to bardzo dobry pomysł.

Jaki to ma rozstaw otworów? 6x130?

Mógłbyś zrobić zdjęcia tych ciekawych półosi i tego kasowania luzów na układzie?
_________________

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-07-18   

Ale świetne auto :) ciekawy jestem co się będzie tutaj działo. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna