Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Toyota KE70
Autor Wiadomość
fala 


Auto: corolla KE70
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 114
Skąd: Iława
Wysłany: 2018-07-15   Toyota KE70

Witam !

Już kiedyś miałem temat na JDMO z szarym EG na białym BBS które trafiło w ręce Karamby później do Papela , później jeszcze do kogoś z Torunia i zataczając koło nad kuj-pomorskim trafiło z powrotem do mnie ( wrzucę gdzieś fot ) . To nie temat o szarym EG więc do rzeczy . Za Toyota oglądałem się dość długo , ale stan tych aut i dostępność mocno podcinała skrzydła w realizacji celu . Przeglądając portale aukcyjne natrafiłem na zdrową sztukę . Szybki telefon , kilka pytań i umówiłem się na oględziny auta jakieś 35 km od domu . Dodam , że po telefonie musiałem czekać ponad tydzień , bo koleś był gdzieś w delegacji ( najdłuższy tydzień od kiedy pamiętam ) . Sobota 7 rano pojechałem z żoną moim seryjnym ED6 . Auto ze zdjęć z aukcji nie przypominało tego którym koleś przyjechał . Szybki rzut okiem w miejsca newralgiczne i pomimo tego , że auto było dosłownie upier*** w błocie po dach ... DEAL i powrót do domu .

Opiszę auto w punktach :

Toyota Corolla 2D 1980

silnik

- seria 1,3 gaźnik

skrzynia biegów

- seria 4 biegi

zawieszenie

- amortyzator seria ( pompki )
- spręzyny volvo ( złom )

koła

- rota shakotan 15x9 ET 0
- toyo proxes t1r 195/45

wnętrze

- seria

Zdjęcie Toyoty po powrocie do domu :



Wstawiłem auto to garażu zobaczyć dokładniej jak sytuacja wygląda i przyznam szczerze , ze jest dobrze . Podłoga , progi , podłużnice wszystko zdrowe dobrze zabezpieczone . Urwana była śruba mocująca linke ręcznego . Nitonakrętka i po sprawie .








W oczy kuła końcówka wydechu z marketu , wspawałem kawałek nierdzewki






Przy oględzinach kusiło mnie żeby założyć Shakoteny . Wiedziałem , że zawieszenie i sprężyny z volvo na żywca pocięte kątówką to kibel , ale na chwilę musiałem ...









Później zająłem się wnętrzem które było strasznie zaniedbane ,brudne i śmierdzące . Rozebrałem wszystko , zdjąłem wykładzinę przy okazji zobaczyć jak z podłogą i zabrałem się za czyszczenie . Wykładzina pożadnie odkurzona póżniej umyta myjką pod ciśnieniem do tego szczotka ryżowa i płyn do naczyń .Reszte plastików woda z mydłem . Wyszło całkiem dobrze porównując do tego co było ( żałuje , że nie mam foto ) .









Auto w piątek przeszło pomyślnie PT co tylko potwierdza jego przyzwoity stan . ( w Norwegii przeglądy są bardzo restrykcyjne i potrafią się przyczepić dosłownie do wszystkiego ) Na dwa lata mam spokój .
Plany na auto są i powoli będę je realizował . już niedługo pierwsze UP'y . Czasem na zdjęciach będzie się przewijać e36 do TA kiedyś może coś o nim napisze .

Tu jeszcze fotka mojego EG z czasów kiedy było na JDMO



na ten moment auto wygląda tak


[/i]
_________________

 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2018-07-15   

Z okrągłymi lampami, na glebie i shakotenach wygląda przyjemnie :ok:
_________________
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-07-15   

Bardzo ciekawe auto, na rotach w pytę wygląda.
Czekam na dalsze pomysły, jakiś pomysł na silnik i zawias masz ? Czy tylko dbać ? :mrgreen:
_________________
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2636
Skąd: Mielec
Wysłany: 2018-07-15   

zajebisty klasyk, sporo pracy włożone ale widać efekty! będe obserwował temat ;-)
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
eithray 


Auto: CRX EE8 1.8i-VT
Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 762
Skąd: PL
Wysłany: 2018-07-15   

Czemu lampy obecnie są prostokątne? :-(

Będę bacznie obserwował, ciekawie się zapowiada :!:
_________________
CRX CybeR EE8 1.8i-VT
 
 
fala 


Auto: corolla KE70
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 114
Skąd: Iława
Wysłany: 2018-07-15   

Karamba_DC2 napisał/a:
Bardzo ciekawe auto, na rotach w pytę wygląda.
Czekam na dalsze pomysły, jakiś pomysł na silnik i zawias masz ? Czy tylko dbać ? :mrgreen:


Dzięki Damian ! Roty ogólnie nie są złe choć koło na pewno się zmieni . Silnik zostawiam narazie w spokoju , bo przy swapie jest mnóstwo papierkowej roboty w Norwegii . Za rok auto jedzie do Polski więc wtedy swap na pewno . Coś klasycznie na trąbkach pewnie ;-) Zawieszenie powoli się kompletuje kupione zwrotnice z piastą i zaciskiem z 200 sx s13 . Przejdę na zwrotnice z 200 sx i mam większe pole manewru z zawieszeniem i hamulec dużo sprawniejszy niż seria na zwykłej tarczy . Dbać zawsze trzeba ;)

Yaca napisał/a:
zajebisty klasyk, sporo pracy włożone ale widać efekty! będe obserwował temat ;-)


Dzięki !


eithray napisał/a:
Czemu lampy obecnie są prostokątne? :-(

Front na okrąłych lampach idzie do regeneracji i będzie przejście na lampy z żarówką H4 . Obecnie to były żarówki nie lampy z czego dwie przepalone . Dostać żarówke 145 mm jest dość trudne i nie chce za każdym razem jak się przepali szukać gdzieś , zamiawiać , czekać . W piątek byłem na PT i z racji tego że dwie żarówki były przepalone wrzuciłem front na prostokątnej . Spokojnie do okrągłych lamp wrócimy - inaczej nie widze tego auta ;-)

Rozebrne gotowe do regeneracji



_________________

 
 
eithray 


Auto: CRX EE8 1.8i-VT
Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 762
Skąd: PL
Wysłany: 2018-07-15   

Na taką odpowiedź liczyłem :-) Z okrągłymi lampami jest mega kozak 8-)
_________________
CRX CybeR EE8 1.8i-VT
 
 
sonic_x 


Auto: M-pasztet
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 234
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-16   

Karamba_DC2 napisał/a:
Bardzo ciekawe auto, na rotach w pytę wygląda.


x2 ;-)

Bardzo ładna i zdrowa sztuka pomimo maseczki błotnej :)

Lampy koniecznie okragłę. A Swap to 4age na ITB i bedzie piknie.
 
 
fala 


Auto: corolla KE70
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 114
Skąd: Iława
  Wysłany: 2018-07-16   

sonic_x napisał/a:

Lampy koniecznie okragłę. A Swap to 4age na ITB i bedzie piknie.


Do lamp wracam niebawem , tak jak pisałem front który jest teraz był założony tylko na PT i na czas regeneracji przodu na okrągłej . Jest dużo do poprawienia po poprzednim właścicielu ...
Swap jak u Keiichi Tsuchiya's w AE86 4AGE 20v Blacktop głowica z dołem 7AFE byłby idealny !

Jeszcze taki shot mam

_________________

 
 
Bajcarek 


Auto: S2000, GT-R R35, AE86
Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 2099
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2018-07-16   

Przepiękne jest to auto. Na fotach, które wrzuciłeś u góry wygląda idealnie i szczerze, nie wiem czy z zewnątrz bym coś zmieniał. :oops:
_________________
☆ ☆ ☆ S2000 AP1 ☆ ☆ ☆
☆ ☆ ☆ GT-R R35 BLACK EDITION ☆ ☆ ☆
☆ ☆ ☆ AE86 Levin '83 ☆ ☆ ☆

www.alumino24.com
 
 
Hikiel 


Auto: Skyline R33 / Maxima A32 3.0
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 4470
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-07-17   

Kamil-R napisał/a:
Przepiękne jest to auto. Na fotach, które wrzuciłeś u góry wygląda idealnie i szczerze, nie wiem czy z zewnątrz bym coś zmieniał. :oops:



Jaaaa, akuraty Ty byś nic nie zmieniał :lol:
_________________

 
 
 
fulek 


Auto: TypeS na ropę
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 2728
Skąd: Kalisz/Kluczbork
Wysłany: 2018-07-17   

Świety wóz! Na tych zdjęciach jest mega kot! :shock:

Koniecznie wrzuć e36 do działu!!! na tym foto wygląda na niezłego rozpierdalacza! :-)
 
 
eser 


Auto: EVO X
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 232
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-07-17   

Rozmawialismy na FB :D
Jest na liście marzeń.
Kibicuję oporowo !
_________________
Grupa na Facebook'u
TimeAttack Project
_________________
JDMbodyshop
MegablastSpeedParts
 
 
Sylwek


Auto: Japońskie
Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 615
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-07-17   

Zajebiste K7, mam identyczny kolor w swojej :) chin lip z golfa gti pasuje widać idealnie po docięciu, co do zwrotnicy z s13 raczej nie szedł bym w ta stronę na twoim miejscu, poszedł bym w zawieche z AE i hamulce z rx7 . Gratuluję fury !!!
 
 
fala 


Auto: corolla KE70
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 114
Skąd: Iława
Wysłany: 2018-07-17   

fulek napisał/a:
Świety wóz! Na tych zdjęciach jest mega kot! :shock:

Koniecznie wrzuć e36 do działu!!! na tym foto wygląda na niezłego rozpierdalacza! :-)


Dzięki ! Co do e36 tak jak mówiłem będzie się pewnie przewijało z racji tego , że Corolla stoi w tym samym garażu , jednak tematu o aucie nie będzie na 100 % z racji tego , ze nie jest moje .

Sylwek napisał/a:
Zajebiste K7, mam identyczny kolor w swojej :) chin lip z golfa gti pasuje widać idealnie po docięciu, co do zwrotnicy z s13 raczej nie szedł bym w ta stronę na twoim miejscu, poszedł bym w zawieche z AE i hamulce z rx7 . Gratuluję fury !!!


Dzięki ! Lip pasuje , ale w planie jest zmiana na dedykowany do Toyoty . Dlaczego odradzasz zawias z 200sx ? Z tego co widziałem dużo ludzi ma podobna konwersje założoną ... ?
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna