Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
A4B6 1.8T
Autor Wiadomość
guczi 


Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 347
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2018-08-01   A4B6 1.8T

Siema, auto zakupiłem parę miesięcy temu, wcześniej jeździłem trzema Civicami, miał być Leon z 1.8T, ale sztuki które oglądałem nie wzbudziły mojego zaufania, zacząłem więc oglądać inne auta z tym silnikiem i padło na to.


MODEL:
- A4B6 2004

SILNIK:
- BEX 1.8T 190KM
- OLEJ MOTUL 5W40

UKŁAD DOLOTOWY:
- OEM

UKŁAD WYDECHOWY:
- OEM

ELEKTRONIKA:
- OEM

UKŁAD NAPĘDOWY:
- OEM FWD


ZAWIESZENIE:
- OEM S line prawdopodobnie 1BV bo dość twarde.

UKŁAD HAMULCOWY:
- OEM

KOŁA:

lato
- OEM 17" 235/45 CONTINENTAL ContiSportContact 5 i Bridgestone Turanza

zima
- OEM 17"


CAR-AUDIO:
- OEM 4.1

ŚRODEK:
- OEM S line

PLANY:
Program, może coś więcej.



 
 
PeTeR47 


Auto: DC2 / FN2
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 149
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2018-08-01   

Fajne wozidło i fajnie, że nie diesel :lol: Niech służy
 
 
guczi 


Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 347
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2018-08-02   

Dzięki, póki co diesle nie są w kręgu moich zainteresowań już chyba prędzej zdecydował bym się na hybrydę. Auto jest całkiem spoko, po przesiadce cieszą proste rzeczy jak tempomat, podłokietnik czy automatyczna klima :lol: Doszedłem do wniosku, że przydałby się jeszcze automat, więc kolejna fura na 90% będzie go mieć, już powoli robię rozpoznanie :->
 
 
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2018-08-02   

guczi, z jakimś sensownym przebiegiem udało Ci się znaleźć ? jak cenowo ?
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-08-02   

Po tym modelu miałem dość Ałdi :/ Było to z 6 lat temu, więc auto nawet trochę młodsze.
Plastiki rysowały się od wszystkiego, a klimatyzacja jak padła tak wydałem majątek i dalej klops, w środku lata z czarną skórą :lol:
Na plus że benzyna, ale oby się nie zaczęła za szybko psuć :mrgreen:

Ogólnie z moich i znajomych doświadczeń wynika, że audi po gwarancji to wieczna skarbonka :/
_________________
 
 
guczi 


Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 347
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2018-08-03   

Auto sprowadzone z Luksemburga, 1 rejestracja 2005, przebieg 192K, wyszło z opłatami jakieś 20K.
Tak jak piszeKaramba_DC2, wiele elementów wnętrza jest podatnych na zużycie, u mnie na razie wszystko wygląda bdb, wyjdzie może na hamowni jak z przebiegiem dla mnie jest realny, oryginalne turbo, sprzęgło, dwumas wytrzymuje jakieś 300K przebiegu.

Karamba_DC2, ja też zacząłem od klimy :lol: pierwszy serwis i wymiana łożyska sprężarki 500zł ale to nie koniec bo sprężarka raczej będzie wymieniona :mrgreen: Aczkolwiek jest to popularny typ Denso, montowany w wielu markach, więc chyba nie jest to tylko problem Audi :-P
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-08-03   

Ogólnie do jazdy to było spoko auto, jednak do mnie bardziej przemawiały potem BMW.
Po tej audi którą miałem 3 miesiące, kupiłem E46 325i w coupe, nie dość że bardziej mi się podobała, to w półtora roku jakoś zrobiłem ponad 70.000km, a wydatki to były typu olej, albo zawias koni i eibach :mrgreen:
Raz zostawiłem w burzy otwarte szyby, drzwi pełne wody, auto też trochę zalane, rozebrałem trochę wnętrza i nic się nie stało :)
Miałem dwa Audi, i nie kupił bym kolejnego nie mając gwarancji, znajomi mają tak samo :->
Jest kilka modeli które nawet mi się podobają, wiem że fajnie się prowadzą, ale lęk przed dużymi częstymi wydatkami skutecznie zniechęca :)
_________________
 
 
nomad 


Auto: Bullitt & 939
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 81
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-08-04   

Karamba_DC2 napisał/a:
(...)
Na plus że benzyna, ale oby się nie zaczęła za szybko psuć :mrgreen:
Ogólnie z moich i znajomych doświadczeń wynika, że audi po gwarancji to wieczna skarbonka :/

+1
My w pracy ten silnik w dokładnie tym modelu zajezdziliśmy przy 180kkm.
Prywatnie nie miałem Audi, ale ten model użytkowany służbowo wyleczył mnie na stałe z tej marki :roll:
 
 
guczi 


Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 347
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2018-08-04   

Karamba_DC2, Też myślałem o e46,ale kombi mi się nie podoba, a chciałem hb albo małe kombi, bo jak miałem coupe Civica, to jak chciałem coś większego przewieść to musiałem auto od ojca pożyczać, kompota też nie chciałem :mrgreen:
Jakie miałeś silniki? jaki drugi model?

nomad, nie wiem co dokładnie rozumiesz pod zajeździliśmy? Wiem, że Audi potem wypuściło sporo silników które trzeba omijać szerokim łukiem ( które były również montowane w innych VAGach) ale 1.8T raczej do nich nie należy.
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-08-04   

Prawda, Audi ma ogrom jednostek z wadami i problemami, lista jest mega długa :mrgreen:
E46 miałem 325i benzynę 192KM
Brat miał kilka lat potem ten sam model ale na skrzyni smg i też git.
Potem E60 2007r z 3.0l dieslem 235KM, odkupil go mój pracownik, auto zrobiło u nas 100kkm do teraz, ma 270kkm i nic ! Olej klocki i sama jazda :)
_________________
 
 
Hondata


Auto: EJ2 K20
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 1671
Skąd: Mielec
Wysłany: 2018-08-04   

Stare dobre 1.8T :-)
Bdb silnik , świetny wręcz.
_________________
Jeżdżę serią... K serią... ===> Check It!! <===
 
 
guczi 


Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 347
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2018-08-05   

Karamba_DC2, 6-cylindrówki przeważnie są spoko, ale ogólnie to też bywa różnie :-P

https://www.youtube.com/w...5&v=hR8jhKQLOI4

Źle się wyraziłem sorki, chciałem zapytać o silniki jakie miałeś w Audi :-P

Hondata, mam nadzieję, że się to potwierdzi, na razie jestem zadowolony ;-)
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-08-05   

1.9tdi ;)
Znajomy A6 z 2,7tdi
Wuja A6 z 2,5tdi

Wszystkie miały cyrki :mrgreen:

A co do filmiku z E90, to 320d kazdy wie ze sie omija szerokim łukiem :mrgreen:
Ja brałem 3.0diesla i automat, zero problemów 8-) Szczególnie w czasach dwumasy :lol:
_________________
 
 
KTR

Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 17
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2018-08-05   

B6 fajne auto,szkoda,że nie q:-) co do silnika 1.8T jedyny słuszny. Większość moich znajomych lata teraz 1.8T plus lpg i każdy chwali. Sam przelałem już 40tys i złego słowa nie powiem.Dawaj dp większe wtryski i program. Będzie Pan zadowolony:-)
 
 
guczi 


Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 347
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2018-08-07   

Celowo nie brałem Q bo w moim przypadku to tylko więcej by paliło i osiągi nieco gorsze. Dp nie będę wstawiał bo nie chce się użerać z kolejną podmianką jak się ktoś przywali, ewentualnie jakiś sportowy kat. Wtryski to jeszcze muszę pogadać z tunerem bo wiele osób twierdzi, że dają rade, ale raczej bym je zmienił. Tak w ogóle to ponoć seryjne sprzęgło znosi około 330Nm więc i tak się nie poszaleje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna