Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Gray Civic EG kswap
Autor Wiadomość
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2019-05-08   

tak, auto stawało na kresce nieraz :D
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
no_name21 


Auto: CIVIC V VTI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 180
Skąd: Tarnow
Wysłany: 2019-05-08   

Kreski- czyt. wykres
_________________

 
 
papel 


Auto: ITR DC2 K20/K24
Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 327
Skąd: P-N
Wysłany: 2019-05-12   

Kresek nie ma, ale na kresce był... zgadza się... i o tym jedynie mogę dziś zrobić posta.
Będzie krótko bo nie chce mi się zbyt dużo tym dużo opisywać, a generalnie działo się.
Z początku były problemy z turbiną która trafiła dwukrotnie do serwisu, temat został ogarnięty.
Następnie auto zostało wystrojone na 0.5-0.6 bara dzień przed majówką. Strojenie na drodze, dlatego też nie ma wykresu o którego dostaje zapytania, "jeszcze nie ma ;-) " . Podczas strojenia już była diagnoza że coś jest nie tak z którymś z podzespołów, bov'em, wastegate lub sprężynami w nich. Samochód trudno się stroił, wypadał z boosta jeśli nie było przepinek biegów z gazem w podłodze, i nie szło uzyskać więcej... Ale dobra... podjęliśmy decyzje że jeździ, zapodawało już fajnie, żadne fuck upy większe podczas strojenia nie wyszły więc wróciliśmy do domu... w sobotę 4.05 pojechaliśmy na trening przed zawodami do Piły organizowane przez SCS club, zawody zaś odbywały się dzień później 5.05, pod które auto było całą zimę składane (wyścig z czasem koszmarny już pod koniec terminu) z autem na lawecie (pod które laweta została zakupiona parę dni wcześniej... tak przy okazji :mrgreen: )
Zrzuciliśmy auto z lawety, rozgrzaliśmy i ruszyłem na pierwsze testy auta. Zrobiłem tego dnia na prawdę sporo przejazdów, testów, żeby zżyć się i nauczyć jak najwięcej nowej specyfikacji... a było tych przejazdów jakieś 30-40 ;-)
Z początku zero trakcji, mielonka na 2 jak i 3 biegu (starty z biegu 2giego)... ale próbujemy dalej.
Pojawił się mały uśmiech na twarzy widząc znaczną poprawę czasów 100-200km/h względem szybkich testów koło komina. Zaczynamy robić 9.3-9.5s 100-200km/h czas na ćwiarę 12.3s... po około 20 przejazdach padła decyzja o zmianie kół bo na tych sensownie nie ruszymy, i fajnego czasu nie zrobimy.
Założyłem race gc które służyły mi w integrze przez 3 lata na ćwiartkę, które nadal mają się dobrze, i które propsuje :-D Starty od razu lepsze, wyczuwalnie i potwierdzone swoją aparaturą.
Pobawiliśmy się, po testowaliśmy dalej, czasy nadal takie same, zero popraw, olałem temat, skończyły się treningi - pojechaliśmy na nocleg.
Na drugi dzień po sprawdzeniu czasów 0-100, 100-200, 1/4, 60ft itp okazuje się że auto w przedziale 100-200km/h przestało jechać, jeździ gorzej o 1.5s do nawet 3s :lol: z 9.3 zrobiło się 10.8 w góóóóręęę... Sprawdzone logi w emu, auto pompuje niestabilne okolice 0.3 bara, a odczuwalnie jedzie prawie jak auto w N/A, zero WOW. Nie pozwoliło to zrobić jakiegoś bardzo zadowalającego czasu.
Do konkretów... Finalnie skończyliśmy te zawody na 3 miejscu z czasem dnia (niedziela) oraz w finałach ET 12.4sec

Po zawodach okazał się nieszczelny w znacznej większości układ, sporo przedmuchów... dlatego też boost uciekał, i nie był stabilny, a na zawodach musiał rozszczelnić się konkretnie. Dlatego też nie stroił się tak fajnie, i nie szło uzyskać nawet jakbyśmy chcieli większego doładowania.
Zostały po dociągane wszystkie obejmy, gumy, posprawdzane wszystkie inne łączenia, połączenia i gwinty, napompowany układ - teraz jest ok. W nadchodzącym tygodniu auto zostanie wystrojone raz jeszcze, żeby nie było sytuacji że przeładuje znacznie, nie ryzykuje :lol: Za tydzień 19.05 kolejne zawody w Toruniu i tam już mam nadzieje zmierzyć się sprawnym autem.















_________________
https://www.facebook.com/DC2K24
 
 
Miniol


Auto: EE8 B20Vtec
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 198
Skąd: P-ń
Wysłany: 2019-05-14   

no, i to mi się podoba 8-) dopieścć setup, zrób 0,8 bara i żarty się skończą :mrgreen:
_________________
Czasami na drodze spotyka sie szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna