Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe forum?

Nowe forum?
Za!!!
76%
 76%  [ 55 ]
A idz pan w uj...
23%
 23%  [ 17 ]
Głosowań: 72
Wszystkich Głosów: 72

Autor Wiadomość
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-26   

Więc do rzeczy.

Jeśli tyle tu wszyscy przelaliśmy czasu, chęci i krwi to staramy się aby ten projekt przetrwał. Jeśli nie możemy z Tobą współpracować, bo już dawno olałeś Ty i jeszcze jeden head admin to o czym tak pięknie mówisz no i najzwyczajniej nie chcesz pomóc, żeby dalej się to kręciło to niestety (bo wszyscy byśmy chcieli zostać tutaj) zmuszasz nas do ucieczki z tonącego statku. Nie udostępniając nam od tylu lat żadnych możliwości, aby kręcić to co już dawno przestałeś tworzyć, a robimy to bezustannie my, pokazujesz w jakim poważaniu masz to forum (czyli nas, bo forum to my).

Pamiętam jak się to forum rozpoczynało i mam pojęcie ile czasu prywatnego i serca wkładało się, bo też brałem w tym udział, więc tym bardziej nie rozumiem dlaczego nawet w poście wyżej nie oferujesz JAKIEJKOLWIEK pomocy, choćby z szacunku dla ludzi, którzy wtedy mieli zapał i ochotę żeby za całkowitą darmochę Ci pomóc.. dla idei i wspólnej pasji.

Tyle ode mnie.
_________________
 
 
 
Johnson 


Auto: Cooper S R53 '06
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 480
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-11-26   

Deox napisał/a:
Panowie, bo już nie chłopcy, nie ten wiek. Przynajmniej Ci, których znam i kojarzę. :D

Z forum wystartowałem dokładnie 18 listopada 2006 roku, sam od zera. Następnie dołączyli do mnie kumple, znajomi, przyjaciele i własną "krwawicą", często po nocach, po nieprzespanych nocach, zajaraniem do tematu układaliśmy cegiełka po cegiełce.

Tysiące postów napisanych naszymi rękoma, wiedza jaką tu przelaliśmy, wyszukiwanie i tworzenie materiałów, których wcześniej było ze świecą szukać, cały hajp i marketing jaki udało się zbudować wokół tego forum to bardzo ciężka, trwająca w huj czasu robota. Nie wspomnę o pozyskiwaniu ludzi do nas, co było sporym wyzwaniem.

Nie pamiętacie tych czasów, wielu z Was wtedy tutaj nie było. nie macie pojęcia jakie koszty czasu prywatnego i serca ponosiliśmy, aby zyskać uznanie na internetowym poletku. Dla mnie jaki i dla wielu ludzi jdm-option zostanie reliktem naszych młodych lat, sentymentem, możliwością powrotu do przeszłości, aby przypomnieć sobie jacy byliśmy te już mocne 12 lat temu.

Więc do rzeczy!

Czy potrzebne jest nowe forum? Nie wiem tego, ale to Wy musicie sobie na to odpowiedzieć. Ja kiedyś uznałem, że potrzebuje forum, więc sobie je zacząłem tworzyć. Jeśli macie na to ochotę to myślę, że każda twórcza inicjatywa jest czymś fajnym. Zróbcie to jednak sami od zera, nikt nikomu nie będzie oddawał żadnej bazy, co ustaliliśmy przed chwilą ze staruszkami twego forum. Macie pomysły, chcecie decydować i układać swoje klocki? Myślę, że to fajna energia, która pomoże stworzyć coś kreatywnego, ale pokażcie, że potraficie sami i przetrwajcie te 10 lat.

Tyle ode mnie.


Podziwiam.. za wielkość ego, naprawdę podziwiam.
Strona jdm-option jest martwa. Forum funkcjonuje dzieki kilkunastu, kilkudziesięciu użytkownikom, dla których liczą się internetowe znajomości (lub realne) a nie fascynacja JDM.
Przy migracji użytkowników gdziekolwiek również to forum przestanie funkcjonować.
Zostaniesz z martą stroną i martwym forum, ale widocznie taki jest cel :lol:
 
 
Deox 
Administrator


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 6317
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2018-11-26   

Johnson napisał/a:
Deox napisał/a:
Panowie, bo już nie chłopcy, nie ten wiek. Przynajmniej Ci, których znam i kojarzę. :D

Tyle ode mnie.


Podziwiam.. za wielkość ego, naprawdę podziwiam.
Strona jdm-option jest martwa. Forum funkcjonuje dzieki kilkunastu, kilkudziesięciu użytkownikom, dla których liczą się internetowe znajomości (lub realne) a nie fascynacja JDM.
Przy migracji użytkowników gdziekolwiek również to forum przestanie funkcjonować.
Zostaniesz z martą stroną i martwym forum, ale widocznie taki jest cel :lol:


Patrząc po ilości Twoich postów, jak również braku kojarzenia Twojej ksywki to jak widzę jesteś jednym z czołowych ludzi tutaj wrzucających swój wkład od samego początku. Pozwolisz, że nie będę z Tobą już dalej polemizował. Napiszę Tobie tylko tyle, że jak forum wymrze naturalnie to widocznie tak ma być, ale nie Ty o tym zadecydujesz czy my sobie wywalimy to do śmietnika czy komuś oddamy.
 
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-26   

Deox, również doceniam Twój wkład, żeby było jasne. :)

Jeżeli masz zupełnie inny pomysł na tę domenę (np bez forum) to ok, nie jesteśmy w stanie tego zmienić, bo Ty jesteś właścicielem. Ale jeżeli forum i tak ma zostać i żyć swoim życiem to może przydałoby się wybrać jednego lub kilku zaufanych ludzi, którzy będą mieli dostęp do kluczowych ustawień forum, żeby w razie czego zainterweniować, zupdejtować całość na nowy silnik etc, zwyczajnie dbać o to, że skoro dalej się kula, to żeby się kulało bez awarii.
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-11-26   

Zatem temat myślę wyczerpany.
Szkoda że tak się to kończy, ale to nie pierwsze forum na którym jestem i tak kończy, pada albo znika.
Password przepadł, CivicKlub duże forum a też umiera z roku na rok.
Teraz JDM-O na naszych oczach się kończy, zamiast rozwijać :(
_________________
 
 
Deox 
Administrator


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 6317
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2018-11-26   

Gumka23 napisał/a:
Więc do rzeczy.

Jeśli tyle tu wszyscy przelaliśmy czasu, chęci i krwi to staramy się aby ten projekt przetrwał. Jeśli nie możemy z Tobą współpracować, bo już dawno olałeś Ty i jeszcze jeden head admin to o czym tak pięknie mówisz no i najzwyczajniej nie chcesz pomóc, żeby dalej się to kręciło to niestety (bo wszyscy byśmy chcieli zostać tutaj) zmuszasz nas do ucieczki z tonącego statku. Nie udostępniając nam od tylu lat żadnych możliwości, aby kręcić to co już dawno przestałeś tworzyć, a robimy to bezustannie my, pokazujesz w jakim poważaniu masz to forum (czyli nas, bo forum to my).

Pamiętam jak się to forum rozpoczynało i mam pojęcie ile czasu prywatnego i serca wkładało się, bo też brałem w tym udział, więc tym bardziej nie rozumiem dlaczego nawet w poście wyżej nie oferujesz JAKIEJKOLWIEK pomocy, choćby z szacunku dla ludzi, którzy wtedy mieli zapał i ochotę żeby za całkowitą darmochę Ci pomóc.. dla idei i wspólnej pasji.

Tyle ode mnie.


Gumka Tobie napiszę tylko tyle, że mam prawo decydować o tym co sam stworzyłem, bez względu na to co na ten temat myślisz. Natomiast ludzie, którzy to tworzyli powiedzieli NIE i mi to wystarczy. Sam jestem podobnego zdania, kontaktowaliśmy się telefonicznie, chcemy aby to zostało w obecnej formie, więc tak zostanie. Nie dorabiaj na siłę do tego jakieś ideologii "forum to my", bo to nie jest zgromadzenia ludowe tylko zabawka internetowa to rozrywki. Prawdziwe życie toczy się za tym ekranikiem, więc zluzj.
 
 
 
Deox 
Administrator


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 6317
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2018-11-26   

Karamba_DC2 napisał/a:
Zatem temat myślę wyczerpany.
Szkoda że tak się to kończy, ale to nie pierwsze forum na którym jestem i tak kończy, pada albo znika.
Password przepadł, CivicKlub duże forum a też umiera z roku na rok.
Teraz JDM-O na naszych oczach się kończy, zamiast rozwijać :(


Karamba myślę, że wiele jeszcze fajnych miejsc będzie w sieci, a to niech będzie takim skansenem minionych lat. W sumie wizja muzealna nawet mi się podoba, można po czasie wejść i pośmiać się z twego co się kiedyś wypisywało. W każdym razie dzięki za telefon, zostańcie lub działajcie na nowym. Psy szczekają, karawana jedzie dalej. ;)
 
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2018-11-26   

Deox, na wstępie - dzięki, że poświęciłeś swój czas i zabrałeś głos w dyskusji. Kilka słów ode mnie, bo czuję się trochę wywołany do tablicy jako założyciel tego wątku, mimo, że pomysł nie jest tylko mój i krąży po forum pewnie od jakiś dwóch lat.

1. Myślę, że nikt z wypowiadających się tutaj osób nie ma na celu umniejszania Twoich zasług w stworzeniu tego forum. To jest fakt i tutaj nie ma żadnych wątpliwości - powstanie forum, jak i duża część treści się tu znajdującej to Twoje dzieło.

2. Ja też nie brałem udziału w tworzeniu forum przy jego początkach, czytaczem jestem od ok, 2010 roku, zarejestrowałem się w 2014. Mimo to, nie potrzeba dużego stażu w roli forumowicza aby zauważyć, że temu miejscu zwyczajnie brakuje aktywnego Admina.

3. To nie jest tak, że my znudziliśmy się JDMO i dla chcemy założyć nowe forum tylko po to żeby dać upust swojej twórczej pasji. Pomysł na przeniesienie się do nowego miejsca wynika wyłącznie z tego co napisałem w pkt 2.

Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić, że to nie jest nasza decyzja co dalej z forum. Tak jak napisał Gumka, forum w dużej mierze tworzymy teraz My, użytkownicy.

Ja osobiście widzę dwa wyjścia z sytuacji, możesz oczywiście się nie zgodzić, ale byłym wdzięczny gdybyś choć przeczytał.

1. Przekaż pałeczkę. Są tutaj osoby, które mają chęć kontynuować to co zapoczątkowałeś 12 lat temu. Wtedy przenosiny na nowe forum, oraz dyskusja o dostępie do części bazy nie będzie miała racji bytu :)

2. Jeśli z jakiś, tylko Tobie znanych powodów, nie chcesz przekazać Admina jednemu z obecnych użytkowników, pozwól nam odejść z częścią bazy, za której powstanie odpowiadamy my. Co jak co, ale tematy w projektach i szpanie to tylko i wyłącznie praca twórców wątków oraz innych użytkowników. Zatrzymanie jej dla siebie, tylko dlatego, ze znajdują się na forum, które Ty stworzyłeś jest trochę nie fair, nie uważasz?
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-11-26   

Podpisuje się pod powyższym.
To kto je zaczynał tworzyć to jedno, a to kto na nim pisze i opłaca serwer oraz robi zbiórki na jego opłacenie to drugie.
Jak by skasować tematy aut z 2 pierwszych stron, oraz temat zbiórki na serwer to stara gwardia co zrobi?
Bo jak my przestaniemy pisać, forum automatycznie pada, nikt tego już nie ruszy...
_________________
 
 
KubaJDM 
Kuba


Auto: Ferio Access
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2003
Skąd: FG-FMI-PZ
Wysłany: 2018-11-26   

To nawet projektów nie przeniesiemy? :lol:
_________________
http://www.facebook.com/98ferio
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3706
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-11-26   

Karamba_DC2 napisał/a:
Jak by skasować tematy aut z 2 pierwszych stron, oraz temat zbiórki na serwer to stara gwardia co zrobi?
Bo jak my przestaniemy pisać, forum automatycznie pada, nikt tego już nie ruszy...


No widzisz, tylko Deoxa nie obchodzi to, że to padnie ("tak miało być"; "Bóg tak chciał" itd) Deox pogadał ze starą gwardią czyli z Cino, bo wątpie że rozmawiał z Radkiem i zdecydowali. Dalej będą wchodzić raz na rok, śmiać sie ze starych postów i spoglądać czy kasa za serwer wpłacona :roll:

Szkoda bo widzę że nie ma nadziei.
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-11-26   

Nie będą, bo kto opłaci dalsze jego losy? Jak my się przeniesiemy tak padnie niestety.
Mnie też interesuje zabrać nasze auta z forum, jak się nie da, to skasuje co mogę bo to moja własność :)
_________________
 
 
Deox 
Administrator


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 6317
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2018-11-26   

Karamba_DC2 napisał/a:
Podpisuje się pod powyższym.
To kto je zaczynał tworzyć to jedno, a to kto na nim pisze i opłaca serwer oraz robi zbiórki na jego opłacenie to drugie.
Jak by skasować tematy aut z 2 pierwszych stron, oraz temat zbiórki na serwer to stara gwardia co zrobi?
Bo jak my przestaniemy pisać, forum automatycznie pada, nikt tego już nie ruszy...


Zgadza się, prawo głosu mają tylko piszący i opłacający serwer, więc jeśli uznacie, że nie macie ochoty tu być i tego wspierać to albo budujecie coś nowego, albo zostajecie na starych śmieciach. Jak ubędzie chętnych na kontynuację to forum idzie do szuflady na skansen.
 
 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-26   

Deox napisał/a:
Gumka Tobie napiszę tylko tyle, że mam prawo decydować o tym co sam stworzyłem, bez względu na to co na ten temat myślisz. Natomiast ludzie, którzy to tworzyli powiedzieli NIE i mi to wystarczy. Sam jestem podobnego zdania, kontaktowaliśmy się telefonicznie, chcemy aby to zostało w obecnej formie, więc tak zostanie. Nie dorabiaj na siłę do tego jakieś ideologii "forum to my", bo to nie jest zgromadzenia ludowe tylko zabawka internetowa to rozrywki. Prawdziwe życie toczy się za tym ekranikiem, więc zluzj.


Ani grama napinki w poście, więc luzu więcej nie potrzebujemy.

O prawdziwym życiu.. no błagam Cię. Zacząłeś od słów, że nie jesteśmy chłopcami, a tutaj takie słowa...

Forum to my, Ci co je tworzą- nie ma użytkowników, nie ma forum. W tym nie ma żadnej ideologii.

Gdzie są Ci ludzie co to tworzą? Haloo.. nie widzę Was.

Dlaczego nie odniosłeś się do chęci pomocy? Nikt nie chce tu nic zmieniać. Nikt nie chce zabierać co Twoje czy tych LUDZI. Chcemy za Ciebie zrobić robotę, aby to forum nie padało cyklicznie i opłacać serwer. Nikt tu niczego więcej nie chce. Więc nie wiem co Ci LUDZIE mają na przeciw, że mówią NIE.

Ale ok, przecież i tak masz w dupie co ja myślę. Spoko, dzięki.
_________________
 
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-11-26   

Ja nie zostanę na takich warunkach na pewno ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna