Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe forum?

Nowe forum?
Za!!!
76%
 76%  [ 55 ]
A idz pan w uj...
23%
 23%  [ 17 ]
Głosowań: 72
Wszystkich Głosów: 72

Autor Wiadomość
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2018-11-21   Nowe forum?

Kontynująć wątek z tematu o tattoo (poniżej można nadgonić):


http://www.jdm-option.pl/...r=asc&start=495

Ponownie pojawiła się koncepcja przenosi na inne forum. Ostatnie stanowisko Deoxa potwierdza, że generalnie forum go nie obchodzi, także dalsze losy JDMO są raczej policzone. Karamba zaoferował, że postawi nowe forum, i zajmie się ewentualnym przeniesieniem bazy, jeśli uda się dostać dostęp od Deoxa.

W związku z tym pytanie do forumowiczów: zostajemy czy opuszczamy statek?


_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2018-11-21   

który to już wątek? :roll:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2018-11-21   

A czy to ważne? :)

Jak będziemy tylko marudzić, że forum może w każdej chwili paść, to nic na lepsze się nie zmieni. Community się powolutku rozejdzie i forum, nawet jak bedzie działać, opustoszeje. Wydaje mi się, i chyba nie tylko mi, że było by troche szkoda :)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-21   

Trzeba się zastanowić co zrobić żeby przenieść atmosferę razem z bazą i wtedy bym spierdalał z tego serwera. To tylko adres, a nie mamy żadnej kontroli nad tym co się tutaj stanie.

Z ciekawych domen jakie moglibyśmy mieć:
jdm-option.io
jdm-option.co
jdm-option.com.pl
jdm-option.org
jdm-option.net
jdm-option.co.jp
jdm-option.jp.net

+ można ewentualnie podjąć próbę odkupienia obecnego adresu.
 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-21   

To zależy na jakiej zasadzie. Jeśli z bazą, to jak najbardziej zmienić silnik i serwer i mieć spokój...

ale Deox nie odda bazy, więc zaczynanie forum od nowa...a to nie wyjdzie. Jestem tego pewien.
_________________
 
 
 
Johnson 


Auto: Cooper S R53 '06
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 480
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-11-21   

dziwny Typek :lol:
moim zdaniem forum jest do odtworzenia, osoby aktywne przeniosą swoje tematy projektowe, potworzymy "co kupiłem", "ciekawostki", tutaj się porozsyła przez moderatorów PW o nowym forum i jazda.
 
 
DoSeR 


Auto: Civic EJ2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 477
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2018-11-21   

Jeśli nowe forum to tylko z całą bazą tego aktualnego. Zaczynanie wszystkiego od nowa nie ma totalnie sensu.
 
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2018-11-22   

Gumka23 napisał/a:
To zależy na jakiej zasadzie. Jeśli z bazą, to jak najbardziej zmienić silnik i serwer i mieć spokój...

ale Deox nie odda bazy, więc zaczynanie forum od nowa...a to nie wyjdzie. Jestem tego pewien.


Czy ktoś kto ma kontakt z Deoxem jest w stanie go o to zapytać? Karamba może? Jak nie zapytamy to się nie dowiemy.

Ja też jestem zdania, że przeniesienie bazy tego forum to bardzo ważny aspekt, ale myślę, że przy tej okazji warto się zastanowić co warto przenosić. O ile Projekty i Szpan uważam za absolutny must, tak nad innymi sekcjami pewnie warto się zastanowić. Myślę, ze do 70% zasobów forum nikt nawet już nie zagląda :)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2018-11-22   

Ja bym przenosił, jak nie spróbujemy to się nie przekonamy. To i tak lepsze niż czekać na nieuniknione. Najważniejsza baza projektów i fajnie jakby udało się ją przenieść, reszta nie jest aż tak ważna ;-)
_________________

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-22   

tak naprawdę:

Nasze auta i projekty
Szpan i Roadshow
General Off Topic
Ogólne

reszta i tak nie żyje (no może oprócz giełdy ale tego to w ogóle nie ma sensu przenosić, można zacząć od zera)
 
 
KubaJDM 
Kuba


Auto: Ferio Access
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2003
Skąd: FG-FMI-PZ
Wysłany: 2018-11-22   

Serio jak bazy danych nie odda to jprdl co to za podejście... i tak w żaden sposób tego wszystkiego nie wykorzysta... :roll:
Jestem jak najbardziej za! Zasięgi Facebooka to jest takie gówno, że szkoda gadać.
_________________
http://www.facebook.com/98ferio
 
 
Mareczuczek 


Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 1004
Skąd: Łomża
Wysłany: 2018-11-22   

Forum to jednak forum, tak jak inni wolałbym żeby wszystko zostało przeniesione
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-11-22   

Zapytam Deoxa czy odda chociaż nasze auta, tyle powinien zrobić, bo to w sumie nasza własność, reszty forum nie potrzebuję, bo to tylko dobre jaja i beka, wróci na nowym z obecnym klimatem jak nie lepszym!
Ludzię będą mieć pewność że kolejne jest świeże i że na zależy, zatem będzie się rozwijać, trzeba je też promować!

Dodam że z RDK powoli mamy zamiary na forumowy zlot 8-)

Zatem jeżeli baza aut wam styknie i może użytkowników to pykniemy to na nowo :mrgreen:


Mamy już 16 do 2 ZA, jak tak dalej poleci, to będę gadać z Deoxem :]
_________________
Ostatnio zmieniony przez Karamba_DC2 2018-11-22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2636
Skąd: Mielec
Wysłany: 2018-11-22   

$$Honda Fan$$ napisał/a:
Serio jak bazy danych nie odda to jprdl co to za podejście... i tak w żaden sposób tego wszystkiego nie wykorzysta...


niestety facet ma niestety meeeega słabe podejście do tego tematu.. nie mogę pojąć dlaczego dla niego lepiej żeby to wszystko umarło niż przekazać to osobom które będą kontynuowały rozwój forum. Powinien wyjść z inicjatywą że chce zostać senior adminem jako założyciel .... ale powinien przekazać resztę do osób które mają na to czas. Facet olał totalnie to forum ... nic z nim nie robi... nie ma czasu przez już kilka lat się tym zainteresować .. ale oddać ..niee :roll:

Cino masz z nim kontakt? ktoś ma? możecie szczerze powiedzieć co Deox ma w tym temacie do powiedzenia ? Dlaczego nie moża tego "załatwić" w normalny cywilizowany sposób? :roll:
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-11-22   

Yaca, pisałem z nim dwa dni temu, to już była nasza kolejna rozmowa.
Proponowałem na koniec nawet wykupić forum za $$$, ale stwierdził że ma na nie jakiś concept i je przerobi.
Z mojego pkt widzenia, dogadać i zabrać co się da, i działać dalej.
Też mnie to nie cieszy, ale po roku każdy zapomni, i nowe forum będzie żyć dalej na moje :-D

Powiem więcej, samych moich znajomych chętnie wbije zakładać jakieś tematy, niech zostanie jak tutaj, temat projektów i Szpana, zaś ze Szpana można przenosić te fajne po selekcji, niech każdy z nas zaprosi swoich 2 znajomych, i będzie więcej żywych tematów aut jak jest tutaj :roll:

Yaca my sami założyć możemy z 8 tematów jakoś :lol:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna