Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Samochody elektryczne
Autor Wiadomość
Wiseguy 
www.S2000.pl


Auto: S2000 & Accord & Legend
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 1755
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-12-27   Samochody elektryczne

Jeździłem kilkoma, zaczynając od Peugeot 106 electruque, pierwsze podejście jeszcze z lat 90 do eklektycznych pojazdów, plusem jest praktycznie nie zniszczalne akumulatory, jeżeli dbamy o uzupełnianie w nich wody.
Potem był Fiat 500e, na miasto mega, mocny silnik, jedyny minus to tylko wolne ładowanie max ok. 7kW.
Nissan Leaf 30kWh, kompakt, którym już można wybrać się w trasę, 4 osoby mogą nim spokojnie podróżować, jedynie wygląd jest średni, nowy Leaf II pod tym względem jest spoko.

Renault ZOE 40kWh jak dla mnie rewelacja fajny zasięg, dość sporty w środku, fajnie osiągi, minus brak szybkiego ładowania w standardowej i leasing baterii, co czyni ten samochód średnio opłacalnym.

Opisujcie swoje doświadczenia, ja jestem mega zajarany elektrykami w przyszłości planuje pozbyć się spalinowych sprzętów na rzecz elektryków.
_________________
Honda S2000
Honda Accord
Acura Legend GS
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2018-12-27   

Sam miałem do tej pory okazję jeździć tylko hybrydami, wiec o elektrykach dużo sam nie powiem. Ostatnio wpadłem na to

http://poznan.wyborcza.pl...przejechal.html

Szacun :) plus udowadnia, że jak się bardzo chce to takim autem poradzisz sobie wszędzie.

W kwestii nowych samochodów - myślę, że to będzie dobra alternatywa dla spalinowych daily, zwłaszcza gdy infrastruktura do ładowania bardziej się rozwinie.

Natomiast na co bardzo liczę, to firmy tworzące zestawy do retrofitu silników i baterii. Nie miałbym żadnych oporów żeby wrzucić takie cudo np. do starego Civica. Przydałoby mu się trochę NM :mrgreen:
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-12-27   

Jakoś mnie to wszystko nie przekonuje obecnie, za ileś lat jak to udoskonalą to może być spoko inicjatywa.
Natomiast jedno wiem,z roku na rok będą chcieli ubić klasyczne auta i będzie wojna, a to zlotu w mieście nie bo zadyma, na tor nie bo zadyma, i tak ciągle. Ułamek populacji chce ekologii, kiedy reszta ma to w dupie, średnio to wygląda obecnie.

W skrócie :
_________________
 
 
ravestation 


Auto: Q7 & Cayman S & Mini & CCW Heist
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-12-28   

Ja ostatnio bardzo mocno zacząłem się zastanawiać nad zakupem elektryka dla żony. Paula jeździ swoim a4 w dieslu poniżej 10k km rocznie i praktycznie tylko w mieście (nie liczę 2 razy do roku przejazd na Ławicę do Poznania, bo u mnie w s3 nie mieszczą się Torby podróżne).

Patrząc jak to wygląd, stwierdziłem, że po wykupie i sprzedaży kupimy jej benzynę, myśląc jednak dłużej stwierdziłem, że ona i tak jeździ głównie po mieście (poza 2-3 wypadami na lotnisko), więc może warto rozważyć małego, miejskiego elektryka. Ładowanie i tak będzie odbywać się w domu w nocy, więc nie sądzę, że gdzieś jej zabraknie prądu. A dla mnie to będzie pretekst, żeby zmienić auto (bo przecież walizki nam do s3 nie wejdą :P )

Przeliczając koszty utrzymania, wydają się być śmieszne - większość przeglądów odpada, bo w aucie nie ma standardowego spalinowca, w którym są "płyny", paski, itp. Ee jest nadal tańsza od Pb, On i Lpg, więc to się bardzo kalkuluje. Auto ma być tylko do miasta, więc zasięg mnie nie interesuje (w nocy mogę ładować, nawet codziennie).

To co mnie zniechęca, to ceny. Nowu e-up, zaczyna się od około 117k brutto za podstawę, e-golf za jakieś 160k brutto podstawa. Z używek podoba mi się 500e, ale one tylko z USA, poczytałem, że trzeba kupować przejściówki, ładowanie głownie z domu, a w stacji ładowania podobno się nie da ? Także jestem w kropce i dalej rozkminiam temat. Hybrydy raczej mnie nie interesują.
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2018-12-28   

ravestation napisał/a:
Hybrydy raczej mnie nie interesują.

A tak naprawdę to najlepszy wybór do miasta w tym momencie ;-)
_________________

 
 
ravestation 


Auto: Q7 & Cayman S & Mini & CCW Heist
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-12-28   

nie do końca, żeby hybryda paliła mało musisz bardzo szybko osiągnąć prędkość docelową i ją możliwie stale utrzymywać, jeśli to Ci się nie udaje, to cóż... w mojej firmie kilku pracowników kupiło sobie takie wynalazki, dla mnie mega słaby wynik w takim CHR 1.8 Hybryda i spalanie 8-8,5... moje s3 potrafi spalić 9-10 jak się postaram

i umówmy się, że to co deklaruje producent jest prawnie niemożliwe do osiągnięcia - zgodnie z info producenta, moje s3 na trasie do 120 km/h powinno palić 5,5 w trybie eco :lol: :lol: :lol:
 
 
no_fear 


Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 535
Skąd: Krk
Wysłany: 2018-12-28   

no no hybrydka plug-in do mieszkania w bloku idealna :lol:

https://spidersweb.pl/autoblog/blok-hybryda-plug-in-gniazdko/


Jak żona szukała dla siebie małego miejskiego pudełeczka to bardzooo chętnie byśmy zakupili takiego 500e... no ale te ceny na razie są jakie są :-P
 
 
ravestation 


Auto: Q7 & Cayman S & Mini & CCW Heist
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-12-28   

całe szczęście mieszkam w domu i żaden sąsiad mnie nie odetnie :mrgreen:

Co do samej ceny 500e, to racja, ale nie ma aż takiego dramatu... chodzą chyba koło 40-60k zł za używkę ?

Pytanie ile zaoszczędzisz na eksploatacji względem auta spalinowego, tzn. w jakim czasie zwróci Ci się różnica.
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2018-12-28   

Miałem na myśli raczej Lexusa ;-) Toyota to kasztan. Taki ct200h poliftowy w cyklu mieszanym pali 5 bez jakieś spiny i eco drivingu. Za cenę 500e spokojnie kupisz krajowy samochód. Pomijając wygodę, wyciszenie, jakość, wielkość samochodu względem takiej 500e czy e-upa. Jeśli masz okazję to polecam potestować i samemu się przekonać ;-) Tak samo gs450h, jak na taka wielką lochę i 345koni pod maską spalanie rzędu 7,5 w mieście uważam za rewelacyjne ;-)
_________________

 
 
ravestation 


Auto: Q7 & Cayman S & Mini & CCW Heist
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-12-28   

zaskoczyłeś mnie tymi lexami :) muszę poszperać i sprawdzić! GS to za duża locha do miasta i dla mojej żony ;)
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2018-12-28   

Nie no GS to już limuzyna ale CT200h to całkiem fajny i zgrabny kompkat ;-) Do tego zaskakuje jakością wnętrza jak na kompakta ;-)
_________________

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-12-28   

Z hybryd jeździłem jedynie CRZ, ale tam silnik elektryczny nie jest zbyt mocny więc go nie czuć.
Znajomy dojeżdża do pracy codziennie Oplem Ampera - też ciekawy elektryk, jest zadowolony ale wiem tylko tyle.

Sam bardzo chętnie bym jeździł po mieście jakimś małym elektrykiem, w trasę póki co niekoniecznie.
 
 
rastle 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 1645
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2018-12-28   

Kolega z pracy ma Aurisa Hybrid i w mieście ma zużycie paliwa na poziomie 4,5-5l/100km. Wyliczył nawet, że przy jego przebiegach rocznych rzędu 30 tys. km będzie oszczędzać około 8000zł na paliwie co roku. Czy to źle? Wydaje mi się, że nie ;-)
 
 
Wiseguy 
www.S2000.pl


Auto: S2000 & Accord & Legend
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 1755
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-12-28   

Fiat 500e ma amerykańskie standard wtyczki J1772 Type I, mało, która stacja ładowania w Polsce ma tego typu złącze. Można kupić przejściówkę na Type II zwany Mennekes. Problemem jest wolne ładowanie 6.6kW przy baterii 24kWh. Radość z jazdy jest niesamowita, ponad 100KM max monet obrotowy dostępny od startu bajka :)
_________________
Honda S2000
Honda Accord
Acura Legend GS
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-26   

[yootube]http://www.youtube.com/watch?v=7zz3H0pSQ4Q[/youtube]
elektryczna łódź to jest to :super:

U mnie pod pracą postawili ładowarki do elektryków, trochę ludzi się z tego co widzę zaczyna przerzucać u mnie w firmie na elektryczne, oczywiście to dalej mały procent ale jednak. Gdybym miał mieć dwa auta to jedno miejskie chciałbym już elektryczne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna