Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Samochody elektryczne
Autor Wiadomość
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-29   

Traficar udostępniał kiedyś Renault Zoe do jazdy na minuty, jak się tylko pojawi w Gdańsku to biorę na testy.

nikesonmyfeet napisał/a:

Ceny zakupu może byłyby niższe, ale jeśli chodzi o eksploatacje to elektryki są zdecydowanie tańsze. W tym artykule jest dość fajnie wyliczone (na samym dole prawie).

https://solsum.pl/przejechalem-100-000km-samochodem-elektrycznym-tesla/

Koszty eksploatacji w ciągu 1,5 roku i przejechaniu 100 000km
48510zł vs 1258zł

robi wrażenie
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2019-01-29   

Spoko artykuł i wszystko mega fajnie rozpisane ale stwierdzenie, że a8 to auto porównywalnej klasy co Tesla no to sorry :lol: Wystarczyło by zrobić takie same wyliczenie dla jakieś A6, która pewnie byłaby ze 100 tańsza i wyjdzie, że koszt zakupu i przejechania 100tkm to jakieś 50k na korzyść Audi :-)
_________________

 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5759
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-01-29   

Game napisał/a:
Spoko artykuł i wszystko mega fajnie rozpisane ale stwierdzenie, że a8 to auto porównywalnej klasy co Tesla no to sorry :lol: Wystarczyło by zrobić takie same wyliczenie dla jakieś A6, która pewnie byłaby ze 100 tańsza i wyjdzie, że koszt zakupu i przejechania 100tkm to jakieś 50k na korzyść Audi :-)

detale... czekam aż się pojawią wyliczenia Tesla kontra Rolls Royce - bo przecież ma 4 koła i nawigację :lol:


A A6 zaczyna się od 210k pln. Tesla S 85 - ponad 400k... jak nie bliżej 450 nawet. I się okazuje, że nawet po doposażeniu będziemy bliżej 100k do przodu na korzyść audi.

Kocham jak ktoś dla promocji robi z ludzi idiotów.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-29   

Serio myślicie że ktoś kładąc 450k kwitu na auto patrzy na koszty użytkowania i faktycznie liczy to?
To bardziej chodzi o to żeby uczestniczyć aktywnie w tej wojnie technologicznej i móc się pochwalić przy piwie takimi nowinkami, albo mieć wywalone na elektryki.

Nie wierzę, że ktoś ma realny dylemat A8 vs Tesla. To są zupełnie inne grupy docelowe.
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2019-01-29   

Limon napisał/a:
Serio myślicie że ktoś kładąc 450k kwitu na auto patrzy na koszty użytkowania i faktycznie liczy to?
To bardziej chodzi o to żeby uczestniczyć aktywnie w tej wojnie technologicznej i móc się pochwalić przy piwie takimi nowinkami, albo mieć wywalone na elektryki.

Nie wierzę, że ktoś ma realny dylemat A8 vs Tesla. To są zupełnie inne grupy docelowe.


Ty to wiesz, ja to wiem, nawet Bio to wie :lol: :lol: Ale autor tego porównania chciał na siłę pokazać, że Tesla mimo wyższej ceny zakupu będzie i tak tańsza niż auto spalinowe, trochę ponaginał pewne fakty, trochę po manipulował no i w sumie to nawet wyszło na jego ;-)
_________________

 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2019-01-29   

Żeby nie było, ja nie zaprzeczam, że gdy porównamy ceny zakupu aut o podobnych gabarytach, z konwencjonalnym silnikiem, do zakupu Tesli, to finalna kwota oczywiście będzie na korzyść tradycyjnego auta. Specjalnie nie piszę konkurencyjnego, bo tak naprawdę, mimo tylu lat, Tesla jako takiej konkurencji nie ma ;)

Nie bronię też jakoś specjalnie autora artykułu, też uważam, że podoginał sobie fakty tak, jak było mu wygodnie. Natomiast same wyliczenie kosztów eksploatacji, zrobił myslę dość rzetelnie i pokazuje to, jak tanie w eksploatacji mogą być auta elektryczne, mimo wyższej (przynajmniej dziś) ceny zakupu.

Zdaję sobie też oczywiście sprawę z tego, że taki stan rzeczy nie potrwa długo, i gdy tylko elektryki zaczną mieć większy udział w rynku, producencni znajdą sposób na sciągnięcie elektryków do ASO i skasowania klienta. Tak samo nie wierzę w darmowe ładowanie za np. 30 lat ;)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
Ostatnio zmieniony przez nikesonmyfeet 2019-01-30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-29   

nikesonmyfeet napisał/a:
Tak samo nie wierzę w darmowe ładowanie za np. 30 lat

prawda

Tak samo z jazdą po bus pasach, wjazdem do centrum etc... jak będzie ich za dużo to przywileje się skończą. Ale to dopiero za 30 lat. :mrgreen: Myślę że jak ktoś kupi elektryka za 2-3 lata to jeszcze dłuuugo się nacieszy takimi ficzerami jak wyżej wspomniane.
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2019-01-29   

Limon napisał/a:
nikesonmyfeet napisał/a:
Tak samo nie wierzę w darmowe ładowanie za np. 30 lat

prawda

Tak samo z jazdą po bus pasach, wjazdem do centrum etc... jak będzie ich za dużo to przywileje się skończą. Ale to dopiero za 30 lat. :mrgreen: Myślę że jak ktoś kupi elektryka za 2-3 lata to jeszcze dłuuugo się nacieszy takimi ficzerami jak wyżej wspomniane.


Jazdę po buspasach już ucinają w niektórych krajach :mrgreen: Tak samo już debatują nad podatkami i specjalnymi wyższymi taryfami na ładowanie elektryków w domach. W Hamburgu np. rok temu zamknęli ulicę dla diesli i już się z tego wycofują, mega poroniony pomysł, który totalnie nie spełnił oczekiwań. Może się okazać, że nawet na dobre się nie zacznie a już się skończy. Dzisiaj gdzieś przeczytałem fajny komentarz, że Tesla może być pierwszym a zarazem ostatnim takim elektrykiem- ładnym, szybkim, tanim w eksploatacji. Następne już będą obwarowane opłatami/podatkami/daninami (u nas pewnie tak to nazwą :lol: ), koncerny jak na dobre już w to wejdą to na bank pójdą w postarzanie produktu bo jak to tak, żeby klient kupił, na serwis nie przyjeżdżał i żeby jeszcze nic się nie zepsuło przez 10lat :mrgreen:
_________________

 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5759
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-01-30   

Limon napisał/a:
Serio myślicie że ktoś kładąc 450k kwitu na auto patrzy na koszty użytkowania i faktycznie liczy to?

Nie - wali mnie to, ale myślę, że robienie z ludzi idiotów należy piętnować ;-)
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
ravestation 


Auto: Q7 & Cayman S & Mini & CCW Heist
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-01-31   

Myślę, że TAK, ale co ja tam mogę wiedzieć... ;-)
 
 
no_fear 


Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 535
Skąd: Krk
Wysłany: 2019-01-31   

nikesonmyfeet napisał/a:
...Ceny zakupu może byłyby niższe, ale jeśli chodzi o eksploatacje to elektryki są zdecydowanie tańsze. W tym artykule jest dość fajnie wyliczone (na samym dole prawie).

https://solsum.pl/przejechalem-100-000km-samochodem-elektrycznym-tesla/

najfajniejsza w tym wszystkim jest gwarancja na 2 najdroższe elementy
Cytat:
Gwarancja na baterię i napęd trakcyjny 8 lat bez limitu km

gość zakupił Model S85 `14 z przebiegiem 524.000km 8-) wiadomo - po taxi
za spoooro poniżej 200k pln ;-)
i śmiga po taniości zadowolony

> K L I K <
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-31   

ravestation napisał/a:
Myślę, że TAK, ale co ja tam mogę wiedzieć... ;-)

Chyba zależy od podejścia... jak ktoś musi odkładać na takie auto nie wiadomo ile to może faktycznie patrzy. A jak kogoś po prostu stać żeby w każdym momencie wyłożyć te pół bańki na nową zabawkę to według mnie nie, chyba że jest bardzo oszczędny.

Bio napisał/a:
Nie - wali mnie to, ale myślę, że robienie z ludzi idiotów należy piętnować

Przesadzasz, koleś porównał koszty użytkowania obu aut, nie wiem gdzie tu robienie z ludzi idiotów.
 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2019-01-31   

no_fear napisał/a:
nikesonmyfeet napisał/a:
...Ceny zakupu może byłyby niższe, ale jeśli chodzi o eksploatacje to elektryki są zdecydowanie tańsze. W tym artykule jest dość fajnie wyliczone (na samym dole prawie).

https://solsum.pl/przejechalem-100-000km-samochodem-elektrycznym-tesla/

najfajniejsza w tym wszystkim jest gwarancja na 2 najdroższe elementy
Cytat:
Gwarancja na baterię i napęd trakcyjny 8 lat bez limitu km

gość zakupił Model S85 `14 z przebiegiem 524.000km 8-) wiadomo - po taxi
za spoooro poniżej 200k pln ;-)
i śmiga po taniości zadowolony

> K L I K <


To akurat nic specjalnego bo Lexus już od kilkunastu lat daje 10lat gwarancji na baterie w swoich hybrydach ;-) Ale to tylko dobrze świadczy o hybrydach/elektrykach i o tym jak bezawaryjny jest to napęd.
_________________

 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5759
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-01-31   

Limon napisał/a:

Bio napisał/a:
Nie - wali mnie to, ale myślę, że robienie z ludzi idiotów należy piętnować

Przesadzasz, koleś porównał koszty użytkowania obu aut, nie wiem gdzie tu robienie z ludzi idiotów.

A jaki jest sens porównywania samochodów z różnych segmentów?

Równie dobrze mogę porównywać używanego RR Ghosta do Fiata Pandy z salonu. Jest to równie bezsensowne jeśli nie głupie.

Po za tym - koszty użytkowania to także i koszt zakupu. Chyba że jest się Ojcem Rydzykiem, to wtedy ta część wypada.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-31   

Bio napisał/a:
Równie dobrze mogę porównywać używanego RR Ghosta do Fiata Pandy z salonu. Jest to równie bezsensowne jeśli nie głupie.

No nie do końca na takim poziomie bym to rozpatrywał. Tutaj koleś porównuje dwie różne technologie. Benzyna vs elektryk i głównie o to chodzi. A czy użytkowanie benzyniaka niższej klasy będzie kosztować 20 czy 50k rocznie to już mniej mnie interesuje, bo elektryk i tak wychodzi 10x taniej i właśnie tym bym mógł się "pochwalić przy piwie". I gdybym mógł sobie pozwolić na Teslę to właśnie dlatego żeby mieć w garażu coś wyjątkowego i niespotykanego, a nie z jakiegoś rozsądku, ale oczywiście niskie koszty użytkowania są tylko na plus, ciężko to inaczej rozpatrywać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna