Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Samochody elektryczne
Autor Wiadomość
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-01-31   

Limon napisał/a:
Bio napisał/a:
Równie dobrze mogę porównywać używanego RR Ghosta do Fiata Pandy z salonu. Jest to równie bezsensowne jeśli nie głupie.

No nie do końca na takim poziomie bym to rozpatrywał. Tutaj koleś porównuje dwie różne technologie. Benzyna vs elektryk i głównie o to chodzi. A czy użytkowanie benzyniaka niższej klasy będzie kosztować 20 czy 50k rocznie to już mniej mnie interesuje, bo elektryk i tak wychodzi 10x taniej i właśnie tym bym mógł się "pochwalić przy piwie". I gdybym mógł sobie pozwolić na Teslę to właśnie dlatego żeby mieć w garażu coś wyjątkowego i niespotykanego, a nie z jakiegoś rozsądku, ale oczywiście niskie koszty użytkowania są tylko na plus, ciężko to inaczej rozpatrywać.

tak tylko Twoje chwalenie się przy piwie jest torpedowane w 12 sekund pytaniem "A ile dałeś za tą teslę?" ;-)

Nikt nie dementuje kosztów po zakupowych. Jednak, jeśli ktoś liczy swoje pieniądze, to patrzy też na koszt zakupu i sumuje wszystko razem. I już nie jesteś do przodu. Zresztą prosty przykład. Weź sobie policz zakup i eksploatację takiego Quashqai i Leafa (oferują podobną ilość miejsca + wyposażenie). Po ilu latach/przebiegu kosztami paliw i przeglądów dorównasz do Leafa?

No a potem są też ludzie jak np.: Twój dentysta, który po prostu chce nowinki. Ale go nie obchodzi za bardzo ta część związana z kosztami pozakupowymi.


tl:dr kilku ostatnich postów: Elektryki i Hybrydy są obecnie za drogie, żeby się jarać niższymi kosztami po-zakupowymi. A ich sprzedaż jest głównie podyktowana modą i "chciejstwem" a nie jakąś logiką
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-31   

Bio napisał/a:
tak tylko Twoje chwalenie się przy piwie jest torpedowane w 12 sekund pytaniem "A ile dałeś za tą teslę?"

"450k, a co? :mrgreen: za to jest tania w użytkowaniu :lol: "

Bio napisał/a:
tl:dr kilku ostatnich postów: Elektryki i Hybrydy są obecnie za drogie, żeby się jarać niższymi kosztami po-zakupowymi. A ich sprzedaż jest głównie podyktowana modą i "chciejstwem" a nie jakąś logiką

zgadzam się, chciałbym żeby mnie było stać na to chciejstwo w tych czasach, za 5 czy 10 lat to już nie będzie takie fajne :)
 
 
ravestation 


Auto: Q7 & Cayman S & Mini & CCW Heist
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-01-31   

Limon, nie do końca się z Tobą zgodzę. Niestety inflacja oraz cenniki nowy aut, spowodowały, że auta z segmentu premium zaczęły osiągać mega kwoty. Dobrze wyposażone a4 w dieslu, to koszt bagatela 300k zł. W związku z tym pisanie o 450k jako lekkim pyknięciu jest moim zdaniem sporym nadużyciem. Wejdź sobie na forum PCP (Porsche Club Poland) i przeczytaj, jak Panowie rozkminiają nowe przepisy podatkowe, żeby opłacało się wziąć auto... a niby to ludzie, którzy kupują auta za 600+. Mnie obcowanie w realu z takimi ludźmi nauczyło jednego - oni mają tyle kasy, bo nią nie szastają "bo ich stać", oczywiście są wyjątki od reguły, ale te zawsze się zdarzają.
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2636
Skąd: Mielec
Wysłany: 2019-01-31   

ravestation napisał/a:
Mnie obcowanie w realu z takimi ludźmi nauczyło jednego - oni mają tyle kasy, bo nią nie szastają "bo ich stać", oczywiście są wyjątki od reguły, ale te zawsze się zdarzają.


+ 100, dokładnie
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-31   

No tutaj już się bardziej zgadzam.
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-01-31   

Limon napisał/a:
No tutaj już się bardziej zgadzam.

no i już rozumiesz dlaczego tamten opis kosztów eksploatacyjnych jest z dupy? :mrgreen:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2019-01-31   

proste, że jest i nie ma co z tym dyskutować
 
 
carl0s 


Auto: AF01 & AP1, JCE10
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 199
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-03   

Limon napisał/a:
Mój dentysta kupił i odebrał z salonu elektrycznego Nissana Leafa tydzień temu i przez ten czas nie wydał na tankowanie ani złotówki, a wręcz odwrotnie. Energa umożliwia tankowanie za darmo jak się wyrobi u nich jakąś kartę, na Orlenie? lub Lotosie? też za darmo, a w dodatku za ładowanie elektryka dostaje się bon do ich sklepu. :mrgreen: Aha, w Gdyni może jeździć po bus-pasach. :mrgreen:


Jak z dragami - pierwsza działka jest "za darmo" :-P Poczekaj co się stanie jak się uzależnisz od prądu. Wtedy zaczną się koszty.

Nie stać mnie na Tesle za 450k i więcej. Jak by tak było to bym śmigał nowym NSX w hybrydzie. Jeśli chodzi o moje zdanie to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla mnie w tym momencie to benzyna + lpg. Koszty jazdy daily 3,5 V6 w podtlenku są takie same same jak 1,5 R4 na pb.

A no i lubię zapach benzyny, pachnie jak ... zwycięstwo. Zwłaszcza o poranku.
_________________

 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-02-04   

jedyne co czuję od aut z LPG to smród gazu, daleko temu do zapachu zwycięstwa :mrgreen:

a co do dźwięku i zapachu aut benzynowych to wiadomo że fajnie :)
 
 
carl0s 


Auto: AF01 & AP1, JCE10
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 199
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-04   

Limon z tym zapachem o poranku to było takie nawiązanie do tego:



Musze gdzieś te 50 postów nabić :-P
_________________

 
 
Youtro 


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 1002
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-04-17   

carl0s napisał/a:
Limon napisał/a:
Mój dentysta kupił i odebrał z salonu elektrycznego Nissana Leafa tydzień temu i przez ten czas nie wydał na tankowanie ani złotówki, a wręcz odwrotnie. Energa umożliwia tankowanie za darmo jak się wyrobi u nich jakąś kartę, na Orlenie? lub Lotosie? też za darmo, a w dodatku za ładowanie elektryka dostaje się bon do ich sklepu. :mrgreen: Aha, w Gdyni może jeździć po bus-pasach. :mrgreen:


Jak z dragami - pierwsza działka jest "za darmo" :-P Poczekaj co się stanie jak się uzależnisz od prądu. Wtedy zaczną się koszty.

Nie stać mnie na Tesle za 450k i więcej. Jak by tak było to bym śmigał nowym NSX w hybrydzie. Jeśli chodzi o moje zdanie to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla mnie w tym momencie to benzyna + lpg. Koszty jazdy daily 3,5 V6 w podtlenku są takie same same jak 1,5 R4 na pb.

A no i lubię zapach benzyny, pachnie jak ... zwycięstwo. Zwłaszcza o poranku.

Ja jednak nie jestem zwolennikiem LPG pomimo, że coś tam zaoszczedzam na paliwie. W moim przypadku oszczędności są niewielkie że względu na krótkie przebiegi, generalnie ok 1/5 dystansów i tak przejeżdża na benzynie, gdy zacząłem liczyć realne spalanie to wychodzi na to, że mój Accord spala realnie ok 13,5 litrów gazu, benzyny pali ok 9,5. Dodajmy do tego upierdliwy obowiązek czestszego tankowania, zmniejszona funkcjonalność bagażnika, homologację zbiornika, wymiany filtrów, czestsza regulacje zaworów, strojenia instalacji i robi się blisko znaku równości. W OGÓLNYM ROZRACHUNKU dla 100-150 zł oszczędności miesięcznie uważam, że nie warto sobie zawracać głowy, no chyba, że ktoś wybiera pomiędzy np Mazda 6 1.8 benz vs 3.0 lpg to może i będzie większy sens...
_________________

 
 
Wiseguy 
www.S2000.pl


Auto: S2000 & Accord & Legend
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 1755
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-04-18   

W międzyczasie udało mi się przetestować BMW i3, jestem zaskoczony że w tak małym samochodzie jak fotel ustawie pod siebie to z tyłu spokojnie mieści się ktokolwiek. Przyspieszenie fajnie, co do wyglądu to się nie wypowiadam bo to kwestia gustu.

Wcześniej pojeździłem Teslą X P90, co ten stosunkowo duży samochód wyczynia to głowa mała, osiągi, wygoda i przestronność.
_________________
Honda S2000
Honda Accord
Acura Legend GS
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-06-15   

Tesla roadster oprócz silników elektrycznych będzie używać do startu czegoś w rodzaju "odrzutu"? 8-)

Cytat:
Roadster SpaceX ... najszybszy na Ziemi?
To całkiem prawdopodobne bo według wyliczeń przeprowadzonych przez kanał Engineering Explained pakiet SpaceX dodany do nowego Roadstera może spowodować przyspieszenie od 0-60 mil na godzinę w jedyne 1,1 sekundy to z kolei spowoduje że nie będzie to auto dla każdego bo przeciążenie ma wynieść aż 2,5 g.
Dla przykładu Bugatti Veyron - przyspiesza do setki w 2.4 s - 1,55 g
Prom kosmiczny podczas startu - 3 g, będziemy mieć więc coś po środku😉.
Nowy pakietowy Roadster ma być szybszy nawet od japońskiego Asparka Owl który to jest naprawdę szybki 0-60 mil/h w 1,7 sekundy.







Wiseguy, jeździłeś jeszcze czymś elektrycznym? Ja mam w planie dorwać właśnie i3. Jeździłem póki co Modelem X p100 i Leafem. Nawet miejski Leaf ze świateł wyrywa z kapci jak na miejskie użytkowanie. O Tesli to nie wspomnę nawet, ludzie robią wielkie oczy na przyśpieszenie tego auta.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-06-16   

https://elektrowoz.pl/auta/a-oto-i-tesla-model-3-100-kwh-bedzie-okolo-600-kilometrow-zasiegu-realnego/

Cytat:
Jeśli przyjmiemy, że obecna Tesla Model 3 Long Range AWD obiecuje 499 kilometrów, a oferuje 450 kilometrów zasięgu realnego przy baterii 74 kWh, wariant z akumulatorami o pojemności 100 kWh powinien oferować co najmniej 560 kilometrów zasięgu realnego. W testach EPA samochód może uzyskiwać od 600 do nawet 680 kilometrów, w zależności od tego, jaka część tych 100 kWh będzie dostępna dla użytkownika.
[...]
Jeśli jednak Tesla przymierza się do upgrade’u w Tesli Model 3 i Y, może to oznaczać aktualizację również w Modelach S i X. A to sugeruje, że konkurenci, którzy dobiją do około 400-450 kilometrów, nadal będą o 150-200 kilometrów za samochodami z firmy Elona Muska. I walka będzie toczyła się nadal.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-07-08   

https://elektrowoz.pl/blog/kupilismy-hyundaia-kona-electric-64-kwh-jezdze-11-dzien-i-jeszcze-go-nie-ladowalam-zona-czytelnika/

Bardzo fajna propozycja dla ludzi którzy niekoniecznie muszą mieć Teslę.
https://www.otomoto.pl/of...m-ID6CYDm5.html

sorry za post pod postem, ale widzę, że tylko ja tutaj cokolwiek piszę :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna