Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
S2000 AP1 '03 - carl0s
Autor Wiadomość
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2020-05-20   

carl0s napisał/a:
Może tęgie głowy w siedzibie J'racing wiedzą co to daje, jak dla mnie ma to taką funkcje aby nie porysować opaską filtra jak za mocno dokręcisz 8-)

daje sprzedaż badziewia z opaską z OBI
a myślałem,że dużo w życiu widziałem :lol:
_________________

 
 
airman 

Auto: EG4 D15VTEC+CU2-S
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-20   

Ktoś próbował ich pytać po co tak blokują te tarki?

Jak dla mnie to niezła lipa, wcześniej nie było tak ciasno.

Ski kozak furki 8-)
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2020-05-20   

hot_rider napisał/a:
carl0s napisał/a:
Może tęgie głowy w siedzibie J'racing wiedzą co to daje, jak dla mnie ma to taką funkcje aby nie porysować opaską filtra jak za mocno dokręcisz 8-)

daje sprzedaż badziewia z opaską z OBI
a myślałem,że dużo w życiu widziałem :lol:

tyle, że te żeberka nawet nie są elementem tego zestawu :lol:
https://www.nengun.com/js...-filter-stopper
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2020-05-20   

z pseudo chłodnicy filtra się nie śmiałem , bo wiadomo,że obniża temp. o 20 stopni 8-) ale z tego `trzymacza` filtra, bo to takie głupie ,że aż przykre wciskanie paździerza ludziom jak czipy z allegro które dają 30% więcej ...jakby jeszcze było tam logo mugena to bym :koniuje:
_________________

 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2020-05-21   

hot_rider napisał/a:
z pseudo chłodnicy filtra się nie śmiałem , bo wiadomo,że obniża temp. o 20 stopni 8-) ale z tego `trzymacza` filtra, bo to takie głupie ,że aż przykre wciskanie paździerza ludziom jak czipy z allegro które dają 30% więcej ...jakby jeszcze było tam logo mugena to bym :koniuje:

ale to jest takie "ratowanie wujowej inżynierii" - podobny problem ma nowy mustang w V8 - jak upieprzasz to filtr oleju się luzuje :lol:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2636
Skąd: Mielec
Wysłany: 2020-05-21   

znam paru włąścicieli s2k i nie słysząłem zeby ktokolwiek miał z tym problem użytkując smaochód jako cywil .. ale znam 2 przypadku gdzie na moich oczach doszło do odkręcenia filtra na torze .. no i oczywieście jedni napiszą że to wujowa inżynieria a ja bym raczej zwrócił uwage na fakt że 3/4% tych samochodów upalanych jest na twardych gwintach, często na poli lub twardszych gumach co też ma wpływ na przenoszenie wibracji na silnik i inne elementy,.. a pewnie jest jeszcze szereg innych czynników które dochodzą..

... ale najprościej sie napisać że to wujowa inżynieria :ok:
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
fulek 


Auto: TypeS na ropę
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 2728
Skąd: Kalisz/Kluczbork
Wysłany: 2020-05-21   

Przecież jdmo to najlepsi znafffcy w całym internecie 8-) :lol:
 
 
Tomac 


Auto: V8 BiTurbo
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2676
Skąd: że
Wysłany: 2020-05-21   

Ten "trzymacz" filtra ma sens.. były przypadki spalenia się S2000 po odkręceniu filtra... warto o to zadbać jeśli ktoś intensywnie użytkuje auto.. zważywszy na to że filtr oleju w tych samochodach jest umiejscowiony tuż obok kolektora wydechowego..

PS: dość istotne znaczenie ma też filtr który zastosujemy.. podobno OEM się nie odkręcają.. w przeciwieństwie do innych marek..
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=CfjPbOqnxps
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2020-05-21   

Yaca napisał/a:
... ale najprościej sie napisać że to wujowa inżynieria :ok:

Ford sam się przyznał, że spieprzyli. Jest akzja serwisowa w stanach na to, która zbytnio nie pomaga (bo polega na "dokręćcie z XXNm").

A "wujowa inżynieria" zastosowałem jako dość szerokie pojecie, nie tylko że "Honda bubu". Bardziej jako: "ogólny brak przemyślenia co może się dziać".

Tak jak np.: wsadzenie twardego gwintu i zdziwienie, że np.: seryjny kielich pęka.


@Tomac.
Aftermarket Vs OEM to też ciekawa sprawa, bo o ile w OEM możemy się spodziewać dość niskiej tolerancji w np.: rozmiarze gwintu, co sprawia że już filtr się nie odkręca, to w Aftermarkecie te widełki mogą być nieco większe i niespodzianka gwarantowana.

A i to nie jest gwarantem - ostatnio Mighty Car Mods pokazywali, dlaczego warto mieć dostęp do gwintów - mieli 2 filtry OEM do jakiegoś nissana bodajże. Wg producenta- obydwa będą pasować. Wg. gwintu - "polift" miał minimalny luz na gwincie i właściciel byłby w dupie.

Edit: nawet znalazłem odcinek MCM: https://youtu.be/bPLIFKWa3fc?t=884 (14:44) jak coś
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Tomac 


Auto: V8 BiTurbo
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2676
Skąd: że
Wysłany: 2020-05-21   

Dlatego warto być świadomym.. :ok:
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=CfjPbOqnxps
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-05-21   

Dodam, że warto też kwestionować wszelkie autorytety. Nie sugerować się, że skoro firma X coś wypuściła to zawsze będzie to mega rozwiązanie. Tam też pracują tylko ludzie. Ile to już było przykładów spektakularnych błędów popełnionych przez wielkie firmy...
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2636
Skąd: Mielec
Wysłany: 2020-05-21   

Bio napisał/a:
Ford sam się przyznał, że spieprzyli. Jest akzja serwisowa w stanach na to, która zbytnio nie pomaga (bo polega na "dokręćcie z XXNm").

A "wujowa inżynieria" zastosowałem jako dość szerokie pojecie, nie tylko że "Honda bubu". Bardziej jako: "ogólny brak przemyślenia co może się dziać".

Tak jak np.: wsadzenie twardego gwintu i zdziwienie, że np.: seryjny kielich pęka.


bla bla bla bla.. pieprzysz głupoty i tyle w temacie
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2020-05-21   

nie dokręcił jeden z drugim filtra i tyle . zaraz zrobią podtrzymywacz do świec zapłonowych :mur:
w sumie to dobry interes mógłby być :lol:
_________________

 
 
robert88 

Auto: AP1,AP2
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 15
Skąd: RMI
Wysłany: 2020-05-21   

Tomac napisał/a:
Ten "trzymacz" filtra ma sens.. były przypadki spalenia się S2000 po odkręceniu filtra... warto o to zadbać jeśli ktoś intensywnie użytkuje auto.. zważywszy na to że filtr oleju w tych samochodach jest umiejscowiony tuż obok kolektora wydechowego..

PS: dość istotne znaczenie ma też filtr który zastosujemy.. podobno OEM się nie odkręcają.. w przeciwieństwie do innych marek..


Jasne że ma sens. Osoby którym nigdy się nie odkręcił filtr oleju i tak będą twierdzić że ta blokada nic nie daje ;-)
_________________

 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2020-05-22   

Yaca napisał/a:

bla bla bla bla.. pieprzysz głupoty i tyle w temacie

skoro wiesz lepiej przez internet, co mam na myśli to odpowiem w ten sposób, aby Cię usatysfakcjonować:

Cytat:
Tak - Honda zrobiła kręcący się silnik i miała wywalone na częstotliwości przy tych obrotach. Jakoś wielu innym markom to się nie dzieje i nie potrzebują blaszki z opaską ślimakową.

:lol:
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna