Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Japfest 2020
Autor Wiadomość
carl0s 


Auto: AF01 & AP1, JCE10
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 199
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-16   Japfest 2020

Wiem, że jest jeszcze dużo czasu, ale myślę, że można założyć temat w którym będzie można komentować, to co zmienia się w formule JF.

O tym wiadomo od ostatniego Japfestu - nowe miejsce - Tor Poznań. W mojej opinii to dobrze bo drugi raz do Legnicy bym się nie wybrał, co głównie jest spowodowane oddzieleniem TA od głównej imprezy (dlatego ze świecą szukać jakiejkolwiek relacji filmowej lub zdjęć z Krzywej - najlepiej to widać na grupie na FB w temacie o TA).

Myślę, że na torze nie będzie ograniczeń głośności, bo z tego co dało się wywnioskować z ostatniego filmu na ich kanale - zgłoszą to jako imprezę masową. Pytanie co będzie z innymi regułami Toru Poznań np zakaz wyprzedzania w zakrętach i inne kary finansowe? Ciekawe też, jak rozwiążą drift & ta (drift na kartingu, TA na całej nitce? gdzie w takim razie 1/4?) Byłem na poznaniu na 3 rundach DMP i za każdym razem organizatorzy korzystali też z fragmentu nitki toru, co by blokowało TA.

Zakaz nocnego upalania, walenia z procedury - większość forumowiczów nie spała na miejscu imprezy, więc to ich nie dotyczy. Ja akurat, wybrałem pole zamiast hotelu - tworzyło to dość fajny i specyficzny klimat. Zakaz jest decyzją organizatorów - ja i tak tego nie robiłem (w sensie walenia z wydechu), ale jestem ciekawy co zaproponują w zamian, bo ludzie nie pójdą spać od tak po prostu po zakończeniu koncertu.

Sam koncert, mnie mało on obchodził więc tu nie mam zdania.

Ktoś ma jakieś własne przemyślenia/opinie/dodatkowe informacje?
_________________

 
 
lukas4


Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1812
Skąd: gfx
Wysłany: 2019-10-16   

Mysle ze palenia laka nie upilnuja, bo niby jak? Ktos odpali auto zrobi lutututu przejedzie dalej i nara. Generalnie uważam, że jest szansa na wyleczenie największej bolaczki zlotu czyli brak prawilnego TA. Cala formula itp zostaje tajemnicą. Daje jakies 50/50 ze tego nie spierd... poważny obiekt wymusza inne zasady i zachowania ze strony organizatorów. Moze sie to przełożyć na sprawniejszy klimat calej imprezy. Chociaz zdrugiej strony sporo luzu pwodowalo zachowania naganne i wieśniackie, bardzo ciężko wyważyć gdzie jest granica. Na lwgnicy praktycznie organizatorzy ustalali zasady tutaj część ograniczeń dostajaz góry...
_________________
"The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred."

Soichiro Honda
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2019-10-16   

Jak dla mnie to wszystko idzie w dobrym kierunku :)

DRIFT, mi to obojętnie gdzie i jak, byle wreszcie było coś można popatrzeć.

1/4 mili, pamiętam że już była tam organizowana na długiej prostej toru, i to nie raz więc na luzie ogarną.

TA, oby to była pełna nitka, bo bez tego to zero zabawy.
Kwestia skąd wezmą tyle obsługi żeby cały tor zabezpieczyć, bo jak się ktoś rozwali to przydała by się jakaś flaga itd

Zgaduje też że TA i 1/4mili będą w osobne dni, a drift pewnie nie będzie kolidowac.

Co do marchew w nocy, to jaka jest różnica czy ktoś w dzień będzie gdzieś strzelać, i skoro chce być tak zauważonym to w dzień lepiej będzie go widac przecież :lol:

Skończy się pizdowanie po pijaku między ludźmi, więc na plus. W tym roku dość się wydarzyło, więc pora wnioski wyciągać i ludzi za wczasu ograniczac.
Ja wiem ze dla jednych to część zabawy, ale jak oni widzą na żywo stado ludzi robiących dziwne rzeczy, to nie chciał bym się potem z tego tłumaczyc jak coś się znowu stanie ;)

Co mnie cieszy to nareszcie będę mieć bliżej jak 300km+ na zlot :lol: Na tor Poznań mam godzinkę wiec pasuje 8-)
_________________
 
 
Youtro 


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 1002
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-11-14   

Czy termin pozostał bez zmian, ostatni weekend lipca?
_________________

 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2019-11-14   

Jeszcze nie ma pewnego terminu, w styczniu mają ogłosić dokładny weekend ;)
_________________
 
 
Demon 


Auto: MX-5 Anniversary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 156
Skąd: śląskie
Wysłany: 2019-11-15   

Słyszałem coś że może być i w połowie lipca bo jakaś inna impreza koliduje pod koniec. Mi nie leży odległość. Bo teraz miałem jakieś 280km a do Poznania 400+km
 
 
carl0s 


Auto: AF01 & AP1, JCE10
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 199
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-15   

Pojawiła się informacja w komentarzach od organizatorów na grupie na fejsiku, że wstępna (ale nie ostateczna) data to 10-12 lipca:

_________________

 
 
DoSeR 


Auto: Civic EJ2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 477
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2020-07-08   

Halo, halo, Japfesty w tym roku się odbędą. 21-23 sierpnia, na ODTJ Tomaszewo. Kto się wybiera?
 
 
 
Mareczuczek 


Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 1004
Skąd: Łomża
Wysłany: 2020-07-09   

Ja nie jak coś
 
 
sebeck_ 


Auto: EG6
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 702
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-07-09   

Ja tak jak coś :-P
_________________
Honda Civic EG6 B16 Milano Red '92 | CIVIC EG --> https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
 
Kubaa 


Auto: S2000 AP1
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 1421
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-09   

Ja się zastanawiam jak coś :lol:
 
 
Wojtuuus 
EF enthusiast


Auto: EE9 / JZS160
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 905
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-09   

Chyba odpuszczam, średnio mi się widzi 1 kkm+ w zabytku ale dla przyzwoitości się zgłosiłem, może zdanie zmienię.
_________________
Honda Civic Ferio 6th Generation

Drogi są niebezpieczne, dlatego trzeba jeździć szybko, by czas przebywania na drodze skrócić do minimum.
 
 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2020-07-09   

Ja pojadę, a potem prosto na Poznań na VTEC Cupa. Maraton będzie, ale nigdy nie byłem na JF jeszcze ;P
_________________
VTEC CUP POLAND - Ogólnopolska liga time-attack dla hondziarzy! :D

www.vteccup.pl
 
 
eser 


Auto: EVO X
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 232
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-07-09   

Ja cały czas walczę ze złożeniem Evo ale jadę na bank :) Później bezpośrednio pykam nad morze :mrgreen:
No jest dalej, niż było ale bez przesady. Cały rok czekałem na tę imprezę, więc cieszę się, że w ogóle jest :D
Będzie sztos jak co roku na bank 8-)
_________________
Grupa na Facebook'u
TimeAttack Project
_________________
JDMbodyshop
MegablastSpeedParts
 
 
Altair

Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 152
Skąd: Płońsk
Wysłany: 2020-07-09   

A może jakaś lora z Warszawy hahaa

Bo nie wiem czy wytrzymam 530km w jedną stronę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna