Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
VTEC CUP POLAND 2020
Autor Wiadomość
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2020-02-03   

Yaca napisał/a:
ok, thx

teraz trudniejszy temat, od samochodów wymagane są badania techniczne natomiast obecność klatki wyklucza przejście pozytywne przeglądu - takie tematy rozpatrywane są indywidualnie ?


Da się mieć przegląd i klatkę :D Ale to już są bardziej skomplikowane procedury. Exiu w swoim ED6 przegląd miał :D

Tutaj ten wpis ma wartość tylko taką teoretyczną. Chyba dodałem tam w regulaminie zapis, że odstępstwa od tego będą rozpatrywane indywidualnie :D Ogólnie rzecz biorąc, bez spiny, wpuszcze na tor jesli z auta nie leci jak ze świni, nie odpadają części i ma prawidłowo zamontowane fotele, pasy itp :D
_________________
VTEC CUP POLAND - Ogólnopolska liga time-attack dla hondziarzy! :D

www.vteccup.pl
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2640
Skąd: Mielec
Wysłany: 2020-02-03   

nie zrozum mnie źle - nie szukam dziury w regulaminie i nie mam na celu sie przypier****ć bo to akurat dotyczy całego PZMOTu i naszego prawa a praktycznie każda impreza motoryzacyjna ma takie zapisy w regulaminach, to nie problem od dzis że ktoś kto ma samochod z klatką nie ma opcji na przejscie LEGALNE przeglądu, załatwić można wszystko .. ale jakby sie cos stało na drodze publicznej nawet nie z naszej winy to jesteśmy na straconej pozycji... pogodziłem sie przed „zaklatkowaniem” z faktem że później to juz tylko laweta ale wkurza mnie że PZMOT woli „umyć ręce” niż wnioskować o zmiany w prawie :-/

no chyba ze wiecie cos wiecej to mnie poprawcie ;-)
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
fulek 


Auto: TypeS na ropę
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 2730
Skąd: Kalisz/Kluczbork
Wysłany: 2020-02-03   

książka pojazdu sportowego, na rajdzie miedzy odcinkami auta jeżdżą na kołach po drogach publicznych

to kolejne schody ale można legalnie mieć klatkę i przegląd
 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2640
Skąd: Mielec
Wysłany: 2020-02-03   

fulek, napisz cos wiecej bo nie do końca kumam - z tego co wiem to ksiązka nic tu nie wnosi... wszystkie rajdówki z klatką ... nawet startujące w RSMP itp majà „załatwiane” przeglądy bo nie ma opcji legalnie tego zrobić
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2020-02-03   

Otóż to, tylko lewizna :/
W mojej okolicy po znajomości, da się jakoś po cichu zrobić ale trzeba na stację wjechać z wnętrzem bo kamery patrzą, każda lepsza stacja zaraz umywa od tego ręce, dlatego ja olalem z góry temat przeglądów i jedynie OC będę płacić bo muszę, a zawody gdzie wymagają przeglądu skreślam z góry, taki mamy klimat :roll: p
_________________
 
 
Exiu 


Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 328
Skąd: Rydultowy
Wysłany: 2020-02-03   

Z tymik przegladami to kazdy tak pisze w regulaminie zeby bylo chyba, bo ja od raczej rzadko kiedy mam przeglad, to ze mam w dowod wbity rollbar to i tak lewizna :) takze mysle, ze nie ma sie co przejmowac :D
 
 
Exiu 


Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 328
Skąd: Rydultowy
Wysłany: 2020-02-03   

Jedyne legalne rozwiazanie to zrobic civica na tor, pozniej go rozjebac go, eksperci ocenia wtedy czy auto nie zagraza bezpieczenstwu i wtedy mozna uzyskac homologacje i zbudowac sobie drugiego takie :) mysle, ze w pol bance mozna sie z tym zmiescic :P a ta ksiazka samochodfu sportowego to tez pizda :P
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2020-02-03   

Mój kolega lata temu ogarnął jajko z rollbarem na 2 osobowe, ale wydał na to około 10tys zł. Dużo papierów i rzeczoznawca do tego. Da się zrobić, ale IMO nie przy aucie za 20 tys na tor :)
_________________
 
 
fulek 


Auto: TypeS na ropę
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 2730
Skąd: Kalisz/Kluczbork
Wysłany: 2020-02-03   

Tam gdzie robię przegląd, diagnosta rozkminial temti powiedział mi, że z tą książką robi to legalnie. Fakt, że bylo to z 4-5lat do tyłu.
 
 
Wojtuuus 
EF enthusiast


Auto: EE9 / JZS160
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 906
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-03   

Karamba_DC2 napisał/a:
Mój kolega lata temu ogarnął jajko z rollbarem na 2 osobowe, ale wydał na to około 10tys zł.


W sensie przerejestrowanie z 5 osobowego na 2 osobowy kosztowało 10k pln?

:shock: :shock: :shock:

Dabrowskim zrobił sobie 'legalnego' sedana, 2 osobowego, na pewno nie kosztowało to 10k km ;p

Generalnie temat rzeka, a temat prosty, tylko urzędy/ministerstwo wszystko komplikuje; tak prostą rzecz żeby zorganizować, trzeba odwiedzić skp, wydział komunikacji i uzyskiwać odstępstwa - podejrzewam, że wizyty tu i tam po kilka razy :lol:
_________________
Honda Civic Ferio 6th Generation

Drogi są niebezpieczne, dlatego trzeba jeździć szybko, by czas przebywania na drodze skrócić do minimum.
 
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2020-02-03   

Wojtuuus, :

Cytat:
z rollbarem na 2 osobowe


Sama zmiana miejsc dla pasażera nie jest taka trudna, to fakt, ale zmiana na dwu osobowe z rollbarem, kubełkami i szelkami, bez wnętrza, i po swapie z 1.3 na B18 tyle go właśnie kosztowała żeby robić legalnie przegląd :)
_________________
 
 
Wojtuuus 
EF enthusiast


Auto: EE9 / JZS160
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 906
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-03   

Karamba_DC2 napisał/a:
Wojtuuus, :

Cytat:
z rollbarem na 2 osobowe


Sama zmiana miejsc dla pasażera nie jest taka trudna, to fakt, ale zmiana na dwu osobowe z rollbarem, kubełkami i szelkami, bez wnętrza, i po swapie z 1.3 na B18 tyle go właśnie kosztowała żeby robić legalnie przegląd :)


w imię ojca i syna. :roll:
_________________
Honda Civic Ferio 6th Generation

Drogi są niebezpieczne, dlatego trzeba jeździć szybko, by czas przebywania na drodze skrócić do minimum.
 
 
 
Exiu 


Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 328
Skąd: Rydultowy
Wysłany: 2020-02-04   

Karamba_DC2 napisał/a:
Wojtuuus, :

Cytat:
z rollbarem na 2 osobowe


Sama zmiana miejsc dla pasażera nie jest taka trudna, to fakt, ale zmiana na dwu osobowe z rollbarem, kubełkami i szelkami, bez wnętrza, i po swapie z 1.3 na B18 tyle go właśnie kosztowała żeby robić legalnie przegląd :)


no patrz, a ja to zrobilem za 170zl ;p
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2020-02-04   

Cytat:
w imię ojca i syna.
_________________


X2
Moja reakcja jak mi to powiedział była jeszcze gorsza :lol:
_________________
 
 
Ania 


Dołączyła: 07 Paź 2019
Posty: 112
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-04   

Generalnie krążą legendy, że są tacy którym się to udało (przerejestrowanie auta na dwie osoby, po czym "legalne" przechodzenie przeglądu). Trzeba mieć papier z warsztatu że kanapa i pasy zostały zdemontowane profesjonalnie ;) Robi się to na tej większej SKP (okręgowej?) I PODOBNO to wystarczy. Ale podkreślam, że to tylko zasłyszałam. To jest dopiero pół drogi, bo dalej dochodzi klatka, z którą już nie jest tak łatwo - trzeba skompletować dokumentację zdjęciową, zdjęcia spawów (bez farby), dokumenty poświadczające uprawnienia spawacza. Na jednej stacji diagnosta mówił mi o czymś takim jak "książka PZMOT" i nie chodziło o książkę samochodu sportowego. Generalnie mózg rozjebany.
Po tym wszystkim pozostają jeszcze wzajemnie wykluczające się przepisy - w samochodzie z klatką można jechać tylko w kasku, natomiast w kasku nie wolno poruszać się po drogach publicznych.
Kurtyna.
_________________
fb/szparko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna