Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
VTEC CUP POLAND 2020
Autor Wiadomość
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2020-01-11   VTEC CUP POLAND 2020

Już w niektórych tematach przewijało się coś o tym pomyśle, ale teraz oficjalnie :)

VTEC CUP POLAND to puchar time-attack przeznaczony dla zawodników poruszających się samochodami marki Honda (lub innymi, z silnikami Hondy). Na każdym torze walczymy o najlepszy czas okrążenia w swojej klasie oraz w klasyfikacji generalnej zawodów 🔥

W sezonie 2020 rozegranych zostanie pięć rund, na pięciu różnych polskich torach wyścigowych.
Będą to kolejno: Tor Łódź, Tor Modlin, Moto Park Ułęż, Tor Poznań, Autodrom Jastrzab. Terminy zostaną podane niebawem. Ewentualne zmiany zostaną zakomunikowane z dużym wyprzedzeniem 🗓

Podział na klasy uwzględnia samochody uznane za seryjne (klasy STREET) oraz samochody uznane jako przygotowane na tor (klasy PRO). Podklasy zależą od parametrów samochodu lub typu zainstalowanego silnika. Dla zawodników spoza marki Honda, warunkowo może zostać utworzona klasa OPEN. Więcej informacji w zakładce KLASY oraz w pkt. 3 regulaminu 🚗

Aby ułatwić start zawodnikom dopiero zaczynającym swoją przygodę z torem dla każdego zarejestrowanego zawodnika VCP dostępny jest bezpłatnie profesjonalny instruktor jazdy sportowej, który przekaże cenne wskazówki, skoryguje błędy i wskaże właściwą drogę w kierunku rozwoju jako kierowca sportowy 🏎

Każda runda to niesamowite emocje, zacięta rywalizacja, możliwość zdobycia nagród, dodatkowe atrakcje, wspaniała atmosfera i dobra muzyka! 🎉

ZAPISY ZOSTANĄ OGŁOSZONE WKRÓTCE❗️

Zostaje również oficjalnie uruchomiona strona internetowa pucharu! 🌍

➡➡ www.vteccup.pl

Znajdziecie tam wszystkie szczegółowe informacje, regulaminy, przedstawienie zawodników. Jest to też miejsce, które będzie służyć jako platforma do zapisów i opłacania udziału w kolejnych rundach.

Głównym partnerem pucharu jest salon Honda AutoWitolin z Warszawy, jeden z najlepszych, najbardziej otwartych na motorsport i świeże pomysły salonów w Polsce! Więcej o kolejnych partnerach w następnych postach 🤝

Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy jeden z najlepszych pucharów jednej marki w Polsce! 🤩🤩

 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2636
Skąd: Mielec
Wysłany: 2020-01-11   

Jarzomb bardzo fajna inicjatywa, ciesze się że udało się znaleźć odpowiedniego partnera bo sam wiem że strasznie ciężko namówić jakikolwiek salon na zaangażowanie w amatorski motorsport !

Chętnie wpadnę na Ułeż!
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2020-01-11   



Czekam na daty :D
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Exiu 


Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 328
Skąd: Rydultowy
Wysłany: 2020-01-12   

Bede jak auto dopisze na wszystkich imprezach!
 
 
krukowskid 

Auto: ED9 ED6 FK8
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-12   

super, ale wrzucanie auta do klasy PRO za maske/szyberdach/przednie błotniki/zderzaki z laminatu to chyba przeginka, bo można przyjechać seryjnym autem z pełnym wnętrzem i laminatami z przodu i trafi się do pro :-P
 
 
Exiu 


Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 328
Skąd: Rydultowy
Wysłany: 2020-01-12   

krukowskid napisał/a:
super, ale wrzucanie auta do klasy PRO za maske/szyberdach/przednie błotniki/zderzaki z laminatu to chyba przeginka, bo można przyjechać seryjnym autem z pełnym wnętrzem i laminatami z przodu i trafi się do pro :-P


Mysle, ze na kazdego bede patrzec indywidualnie w tym calym cyklu i rzeczywiscie, jesli auto bedzie mialo tylko blotniki i maske z laminatu to temat mocno do przedyskutowania :)
 
 
fulek 


Auto: TypeS na ropę
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 2728
Skąd: Kalisz/Kluczbork
Wysłany: 2020-01-12   

SUPER!!! :-D

z klasami zawsze problem, opony i blacha w środku to chyba tak najsensowniej, ale opony moim skromnym zdaniem powinny być wyznacznikiem
 
 
ZdanoG6


Auto: EJK20 + Impreza WRX 01'
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2019
Posty: 144
Skąd: W-wa Wesoła
Wysłany: 2020-01-12   

Bardzo chętnie będę się pojawiał bo wszystko prócz Poznania jest w mojej lokalizacji +- 150-200km.
_________________

 
 
Ania 


Dołączyła: 07 Paź 2019
Posty: 112
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-12   

Jaram się jak dupa czarownicy, serio :)
Mam nadzieję że uda się pojechać wszystkie rundy, wszystkie lokalizacje mi pasują <3
No i na jaki podział na klasy w końcu się zdecydowaliście?
Pokaż bluzy!!! :D
_________________
fb/szparko
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2020-01-12   

Świetna inicjatywa, na Poznań przyjadę, i może Łódź :)
_________________
 
 
Tommi01 


Auto: MRS
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1071
Skąd: tarnow
Wysłany: 2020-01-12   

też pojadę na ułeż ! :mrgreen:
_________________

 
 
 
carl0s 


Auto: AF01 & AP1, JCE10
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 199
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-12   

Gratuluje konkretnego projektu. Uważam, że to świetny pomysł aby zorganizować coś w stylu pucharu Miaty tylko że dla Hond, zwłaszcza biorąc pod uwagę ile tego jeździ w amatorce.
Ja w miarę możliwości czasowych postaram się przyjechać maksymalnie dużo razy. Najmniej podoba mi się z proponowanych obiektów Tor Modlin, ale to po sezonie wyjdzie jakie obiekty cieszą się popularnością, a jakie nie. Widać, że wstępnie przetestowaliście organizację i rozwiązania na Track Day ZeroX, a także wykorzystaliście dobre pomysły z innych lig - co się bardzo chwali. Na prawdę bardzo mocno kibicuję całemu projektowi VTEC CUP POLAND :super:

nikesonmyfeet napisał/a:
Czekam na daty :D


Wstępne daty są na samym końcu regulaminu:

04.04.2020 – Tor Łódź

09.05.2020 – Tor Modlin

20.06.2020 – Moto Park Ułęż*

23.08.2020 – Tor Poznań**

11.10.2020 – Tor Jastrząb
_________________

 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2020-01-12   

Dziękuję za wszystkie pozytywne opinie :D Cieszę się, że pomysł się podoba i uważałem że właśnie brakuje takiego pucharu typowo dla Hondy, kiedy tak wiele Hond jest rozsianych po różnych ligach.

Kurde z tymi klasami to jest tak, że nigdy nie da się dogodzić wszystkim. Osobiście najbardziej mi pasuje taki podział jak robię na ZeroXach, czyli moc/masa zmodyfikowane o doświadczenie kierownika i typ opon. Uważam, że to jest bardzo zrównoważone i te czasy rzeczywiście są ze sobą porównywalne w ramach klasy.Tylko że tutaj tak nie chciałem robić z kilku powodów. Po pierwsze to byłoby zbyt podobne do TAP, a nie chcę być oskarżony o podpierdalanie pomysłów, szczególnie kiedy byłem zawodnikiem TAPu i obserwowałem to choć trochę od środka. Po drugie, bardzo chciałem żeby ten podział był w jakiś sposób związany z marką Honda i oryginalny, typowo pod Hondę. Jednocześnie nadal chcę zachęcać ludzi, którzy nie jeździli jeszcze do próbowania swoich sił. Dlatego np. bezpłatna sesja z instruktorem i dlatego wyodrębniłem klasy dla aut które są w miarę seryjne i nie budowane typowo pod tor. To się sprawdziło w ZeroXach i serio sporo osób się zajawiło. Zresztą Exiu potwierdzi, bo nigdy wcześniej nie robił w tak krótkim czasie tylu swapów hebli, silników, zawiasów i nie sprowadził dla kogoś tylu kompletów RACEGC :D

Kwestię laminatów przemyślę. Wyłączyłem z tego przepisu lotki, dokładki i np. tylną burtę w jajku bo to są mody które często ludzie robią tylko pod wygląd (np. przez słabą dostępność metalowych burt USDM do jajca), ale jak ktoś już wymienia maskę na lekką, błotniki, drzwi to to przestaje mieć podłoże tylko wizualne.

Ten kalendarz który jest na końcu regulaminu jest raczej na 95% pewny. Więc można nim się sugerować, ale oficjalnie post z kalendarzem wleci może w tym tygodniu.

Co do wyboru torów. Ja sam nie do końca jestem z niego zadowolony. Uwielbiam Łódź, bardzo lubię Jastrząb i prawdziwie kocham Poznań. Na Ułężu nie jeździłem, ale średnio lubię takie "lotniska", a Modlin uważam za trochę ciasny, ale zobaczymy jak to wyjdzie, został wzięty ze względu na znajomości z AutoWitolinem, wiec dostalismy spoko warunki. Sprawa polega na tym, że pierwszy sezon postanowiliśmy z AutoWitolinem zrobić trochę "ostrożniej" pod względem wyboru torów. Głównie przez to, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak cały puchar się przyjmie w środowisku i czy będziemy mieć frekwencję taką, żeby nie dopłacać grubych tysięcy do interesu. Dostaliśmy też w międzyczasie propozycję współpracy z Avalon RaceDayem, żeby dwie rundy zrobić łączone z nimi. Tą rundą będzie Ułęż, i miał być Poznań (na wyłączność), ale już po dogadaniu innych terminów, Poznań odmówił im 15 sierpnia i dał termin, który zupełnie nie pasuje mi do kalendarza, dlatego zrezygnowaliśmy i Poznań będzie w ramach TPTD 23 sierpnia.

Bardzo chciałbym żeby była Silesia, ale obrazowo to ujmując, koszt 2h wynajmu na Silesii to prawie równowartość calutkiego 10-11h dnia na Łodzi, do tego bardzo wysokie zaliczki płatne już w momencie rezerwacji. Nie chciałem też torów w skrajnych punktach polski (Pszczółki, Krzywa), bo zawsze wtedy większa część kraju miałaby daleko.

Ogólnie staram się to wszystko mieć przemyślane, ale tak czy inaczej rzeczywistość zweryfikuje. Cieszę się, że mam tych AutoWitolinów, bo troche mniejsze ryzyko finansowe siedzi na moich barach.

Myślę, że niedługo będzie coraz więcej postów i informacji różnych. Teraz cały czas zajęło mi dopracowanie tej stronki internetowej razem z jej oprawą graficzną itp. bo dziubałem to sobie sam :)
_________________
VTEC CUP POLAND - Ogólnopolska liga time-attack dla hondziarzy! :D

www.vteccup.pl
Ostatnio zmieniony przez Jarzomb 2020-01-12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Exiu 


Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 328
Skąd: Rydultowy
Wysłany: 2020-01-12   

Tommi01 napisał/a:
też pojadę na ułeż ! :mrgreen:


Ty kumpel widze Cie na wszystkich!
 
 
krukowskid 

Auto: ED9 ED6 FK8
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-12   

Jarzomb napisał/a:
jak ktoś już wymienia maskę na lekką, błotniki, drzwi to to przestaje mieć podłoże tylko wizualne

Myślę, że mało seryjnych aut z drzwiami z laminatu :P Błotniki/maska/szyberdach w crx widywałem w seryjnych autach, a zysk na masie taki, jak po założeniu mniejszego aku, albo lekkiego zamachu. Jęczę, bo teraz składam samochód i pewnie powstrzymam się z wyrzucaniem wnętrza, żeby pojeździć w najniższej klasie, ale maskę z laminatu to bym założył, bo leży w kącie :mrgreen:

Jarzomb napisał/a:
stronki internetowej

Jakbyś potrzebował jakiegoś wsparcia (nieodpłatnie ;-) ) to możesz się odezwać do mnie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna