Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Szparkie jajko
Autor Wiadomość
Ania 


Dołączyła: 07 Paź 2019
Posty: 112
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-22   

Solid Snake napisał/a:
Fajny dywan 8-)


Hahah dywan to jest podstawa w garażu :) nie ciągnie od betonu ;)

krukowskid napisał/a:
Napisz coś więcej o tych czyujnikach. Jak one działają i jak wygląda odczyt?


A proszę bardzo, takie coś:



Są też z wewnętrznymi czujnikami, ale w naszym przypadku wiadomo, ze lepiej wybrać zewnętrzne (nakręcane na wentylki) bo koła się często zmienia, więc wystarczy przerzucić czujnik.
Zdaje się, że na razie pokazuje dobrze, pokazuje ciśnienie i temperaturę w oponie. Koszt takiej przyjemności to ok. 85 zł na Ali ;) Niestety myślałam, że da się dokupić więcej samych czujników, ale znalazłam jedynie pojedyncze po 20 zł, więc bardziej się opłaca kupić drugi pełny zestaw.
A, no i urządzenie jest ładowane panelem słonecznym, ale można też podładować z kabelka, no i włącza się na ruch.



_________________
fb/szparko
 
 
airman 

Auto: EG4 D15VTEC+CU2-S
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-23   

Ciekawe te czujniczki :) też może sie skuszę na testy.

Ogólnie fura w nowej odsłonie robi robotę.
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2020-04-23   

Ciekawe, na ile te pomiary będą miarodajne. Gdyby się sprawdzały, i wskazania wystarczająco szybko reagowały na zmiany ciśnienia, to byłaby to mega fajna zabawka na tor - nie trzeba by latać z manometrem ;)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2020-04-23   

Kurde super sprawa 8-)
Koniecznie zdaj relacje jak użytkowanie tego wygląda po epidemii świrusa :lol:
_________________
 
 
Tomac 


Auto: V8 BiTurbo
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 2676
Skąd: że
Wysłany: 2020-04-23   

Może jakiś zakup grupowy na te czujniczki? Chętnie bym zanabył jeśli są godne zaufania.. 8-)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=CfjPbOqnxps
 
 
Ania 


Dołączyła: 07 Paź 2019
Posty: 112
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-23   

Tomac napisał/a:
Może jakiś zakup grupowy na te czujniczki? Chętnie bym zanabył jeśli są godne zaufania.. 8-)


E, chyba nie ma potrzeby, na Aliexpress jak wpiszesz "TPMS" masz do wyboru do koloru różne rodzaje, płatność normalnie przez Przelewy24, więc kupujesz jak na Allegro, no i w większości jest darmowa przesyłka. Moje nawet szybko doszły, jakoś w 2 tygodnie.
Jestem tylko ciekawa, co się stanie jak staną w pobliżu dwa samochody z tym, czy się nie będą gryzły, bo jak zdjęłam koło i powędrowałam na drugi koniec podwórka, to urządzenie ciągle je "widziało" :)

nikesonmyfeet napisał/a:
Ciekawe, na ile te pomiary będą miarodajne. Gdyby się sprawdzały, i wskazania wystarczająco szybko reagowały na zmiany ciśnienia, to byłaby to mega fajna zabawka na tor - nie trzeba by latać z manometrem ;)


I temperaturę też pokazują :) Wydaje mi się, że są miarodajne, jak przy jednym kole stał piecyk w garażu to temperatura i ciśnienie rosło. Z takim ręcznym manometrem jakiego normalnie używamy na codzień tez się wartości mniej więcej pokrywają.
_________________
fb/szparko
 
 
Darióż 


Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: Góra Kalwaria
Wysłany: 2020-05-12   

znajomy ma w cywilnym aucie od roku taki zestaw i do teraz działa i pomiary są całkiem rzeczywiste, więc można powiedzieć że test długoterminowy przechodzą

ps. auto często widywałem na słomczynie w tamtym sezonie, najbardziej agresywne EG w stawce ;D
_________________

 
 
 
Ania 


Dołączyła: 07 Paź 2019
Posty: 112
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-14   

Darióż napisał/a:

ps. auto często widywałem na słomczynie w tamtym sezonie, najbardziej agresywne EG w stawce ;D


Tak było, i pucharek za mistrzostwo sezonu w klasie też jest :D

Z nowości - wjechały tajmatakowe progi :P Ale skupiłam się nie na tym co trzeba, bo na Łodzi okazało się, że nie pojeżdżę, bo puzon jest za głośny. Upychanie zmywaka w wydech tez nie pomogło. Także personal best nie został pobity :D I onboarda też nie ma co pokazywać.
Z dwojga złego dobrze, że temat wyszedł na Łodzi na luźnym treningu, niż miałoby się okazać, że przez to nie pojeżdżę na Poznaniu na VTEC Cupie. Silencer z Allegro już w drodze.

Mimo to cudownie było wreszcie ruszyć żelazo i poczuć znowu ten klimat na torze, jest też kilka fantastycznych fotek by Jarzomb:











Jest i zmywak:



I "bitch I'm faboulous" Przeziom :D

_________________
fb/szparko
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2020-05-14   

Progi "Zero Waste Racing" siadły bardzo dobrze ;)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2020-05-15   

Najbardziej bojowo i czysto wyglądające auto na treningu :D
_________________
VTEC CUP POLAND - Ogólnopolska liga time-attack dla hondziarzy! :D

www.vteccup.pl
 
 
Ania 


Dołączyła: 07 Paź 2019
Posty: 112
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-08   

Odkurzam wątek, żeby nie spadł na drugą stronę ;)
Pojeżdżone wczoraj było na VTEC Cup Poland <3
Impreza nie zawiodła oczekiwań, z wyniku też jestem zadowolona - 2gie miejsce w klasie, do pierwszego zabrakło 0,8 sekundy.
Niezadowolona natomiast jestem z zachowania samochodu, na onboardzie akurat tego nie widać, bo to było jedno z niewielu udanych okrążeń, ale większość jazdy to była walka z blokującym się tylnym kołem na dohamowaniach i dziką nadsterownością w zakrętach (obstawiam, że dupa za wysoko jest, ale chyba zamiast kombinować z tym zawieszeniem, wolałabym już kupić coś nowego...).

zapraszam na seans:
https://www.youtube.com/watch?v=HzSKf7LtZEE
_________________
fb/szparko
 
 
ejcz 

Dołączył: 10 Cze 2017
Posty: 29
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2020-06-08   

Dupa wysoko, ale co się dzieje z przodem? :shock: To koni na najniższym ustawieniu? Jeśli tak to trzeba podnieść na talerzykach bo to jakas masakra według mnie..
 
 
Ania 


Dołączyła: 07 Paź 2019
Posty: 112
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-08   

Co podnieść? przód? Obniżyć tył, a nie podnieść przód :)
_________________
fb/szparko
 
 
ejcz 

Dołączył: 10 Cze 2017
Posty: 29
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2020-06-08   

Jak stryjenka uważa 😊 Ja bym w tej sytuacji podniósł przód, jeśli nie masz możliwości opuszczenia tyłu. Chociaż tak nisko.. wcale niekoniecznie musi być dobrze
 
 
F60 


Auto: F60
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-06-08   

Też uważam, że lepiej podnieś przód. Jeśli sworznie zwrotnicy są w seryjnej specyfikacji, mocowanie drązków kierowniczych, magla itd. również w seryjnej specyfikacji, to zdecydowanie przód jest za nisko obecnie i niczego to nie poprawia, wręcz przeciwnie :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna