Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Kącik fotograficzny.
Autor Wiadomość
Kevin 


Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 3401
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2007-02-22   Kącik fotograficzny.

Panowie otwieram ten topik, bo pewnie wiele osób, tak jak i ja chce się czegoś dowiedzieć na temat robienia ciekawych fotek naszym autom! Dlatego fajnie by było jakby Ci co potrafią sprawnie ogarniać aparat podzielili się wiedzą w tym temacie!

Wszystkie wskazówki mile widziane! Od czego zacząć itp.!

Można by np wstawiać fotki i opisać jak osiągnąć jakiś efekt widoczny na zdjęciu, jak to potem obrabiać i za pomocą jakich narzędzi i programów! Takie amatorskie koło! :-D Jeśli jesteście zainteresowanie zapaszam!
 
 
 
Majstor 
CalifornicatioN

Auto: 508
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 1603
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2007-03-20   

widze kevin ze propozycja takiego kacika nei zostala przyjęta z aprobata:) ale spoko myśle ze sie rozwinie ..przeciez wiekszość z nas fotografuje auta :) a co ciebie interesuje dokładnie w tym temacie? najwazniejesze w fotkach to swiatlo i ostrość. na samochodach ciemnych jest z tym troche klopot bo blacha mocno odbuja słonce i w pewnych miejscach samochod jest przeswietlony. Osobiście bardzo podobaja mi sie fotki z dołu...i w ruchu:) ogólnie można by było cos w kierunku sesji JDM-option naszych autek zrobic przy nastepnym spotkaniu.. pzdr
 
 
Kevin 


Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 3401
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2007-03-20   

Jak patrzę na te wszystkie zajebiste fotki w galeriach, to też bym chciał zrobić fajną sesyjkę z jajem swojej hondzi! Najbardziej ciekawi mnie jak robić fotki, gdy już jest ciemno i jak operować czasem naświetlania! Chciałbym aby tu wrzucać swoje ciekawsze foty i podpowiadać co i jak, ale narazie zero odzewu! :roll:
 
 
 
Majstor 
CalifornicatioN

Auto: 508
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 1603
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2007-03-20   

powiem Ci ze w nocy jak jest zmrok nic nie pozostaje innego jak statyw ..ogolnie trzeba wydluzac czas naswietlania ..ale to tez nie takie proste bo i czulosc musi byc odpowiednia ale jak jest za wysoka to sie robia nieprzyjemne szumy...rowniez duzo naprawde zalezy od mozliwosci aparatu bo mimo jasnosci i ostrosci jeszcze wazny jest kolor ..do czego wchodzi juz balans biela...:) fajny pomysl zeby kazdy jak zrobi naprawde uwazana przez siebie fotke za fajan zeby wrzucal ja no i tez przydalby sie jakis znawca od dobrych programow graficznych nei mowie o photoshopie tylko o innych dla fotografow ..wiem ze takei sa i mozna naprawde wiele rzeczy niwelowac nimi np.szumy ,, przeswietlenia..itp
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2007-03-21   

edit ;-)
 
 
 
Kevin 


Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 3401
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2007-03-21   

rdk chodziło mi o fotki furek, ale spoko może być ogólno tematyczny ten kącik! :mrgreen:
 
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2007-03-21   

Kevin napisał/a:
rdk chodziło mi o fotki furek, ale spoko może być ogólno tematyczny ten kącik! :mrgreen:
no wlasnie wiem, dlatego napisałem że nie mam żadnych ładnych zdjec mojego auta ani innych wiec pomyslałem zeby ruszyc ten topic to mozna podrzucić swoje zdjęcia niekoniecznie związane z motoryzacją... ale jak mod zadecyduje inaczej to moge edytowac mojego posta lub niech mod usunie :-)
 
 
 
Majstor 
CalifornicatioN

Auto: 508
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 1603
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2007-03-21   

Ladne fotki obcego kraju ale mysle ze lepiej sie skoncentrowac tematycznie odnosnie fotek aut...pzdr
 
 
Cino 


Auto: BMW F15 X5 / Audi Q7 II / 911
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 4312
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Wysłany: 2007-04-12   

no i co ucichlo?? moze niech ktos z was wrzuci jakies ciekawe foto swojego furaka. Wtedy bedzie latwiej cos krytykowac lub podpowiadac co zrobic aby bylo ciekawsze itp.
_________________
 
 
 
Kevin 


Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 3401
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2007-04-12   

Ja coś będe kombinował za jakiś czas, bo kupiłem nowego sprzęta i zaczne się go uczyć!
_________________
www.jdm-option.pl !!! Najlepsze forum !!!


 
 
 
Matey 
Fan Wódki


Auto: 147 JTDM
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 4382
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2007-04-13   

ja odziedziczylem po ojcu Olympusa C720 i tez zabieram sie za czytanie instrukcji :)
_________________
マテイ || JDM Bania Squad
 
 
 
Cino 


Auto: BMW F15 X5 / Audi Q7 II / 911
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 4312
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Wysłany: 2007-04-13   

Co powiecie na temat tego zdjecia?? Dla mnie naprawde ma klimat. Bardzo fajnie zrobiony sedanik. Znalazlem go forum Polskiejjazdy. Mysle ze photoshop tu sie zakradl bo zdjecia sa dosyc wyraziste. Nie wiem ale to fot jakos mnie urzeklo. Chcialbym umiec robic tego typu zdjecia


_________________
 
 
 
Matey 
Fan Wódki


Auto: 147 JTDM
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 4382
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2007-04-13   

Znam tego sedana bardzo dobrze :) W Lodzi duzo jest takich wlasnie klimatycznych miejsc, stare fabryki, kamienice...
_________________
マテイ || JDM Bania Squad
 
 
 
Cino 


Auto: BMW F15 X5 / Audi Q7 II / 911
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 4312
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Wysłany: 2007-04-13   

Wlasciciel ma ksywe Junkies bodajze, i zdjecia ma calkiem interesujace tego furaka. Tez zrobil te auto ze smakiem no i b series inside :)
_________________
 
 
 
Matey 
Fan Wódki


Auto: 147 JTDM
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 4382
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2007-04-13   

No Junkies, Junkies :) Tez chcialbym wlasnie umiec robic podobne zdjecia, chociaz konkretnie to to jakas obrobka kompem, bo takie kolory... ?
_________________
マテイ || JDM Bania Squad
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna