Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Kącik fotograficzny.
Autor Wiadomość
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2636
Skąd: Mielec
Wysłany: 2018-10-11   

dobre foto!
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2018-11-25   

Nie wiem czy korzystacie, ale Flickr kończy z 1TB miejsca na foty w darmowej wersji. Teraz limit będzie ustawiony na 1000 zdjęć, wielkość pliku bez znaczenia. Tutaj szczegóły.

https://www.flickr.com/lo...d&utm_medium=PR

Do 30-11 można dzięki temu kupić wersje pro o 30% taniej. Może komuś się przyda :)
_________________
https://nksnmft.tumblr.com
 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2018-12-31   

Panowie, myślę nad kupnem aparatu. Raczej na pewno lustrzanka. Samo body powiedzmy do 2000-2500zł. Myślałem nad Canonem 800D. Jakie inne modele polecacie z Canona jak i z konkurencji? Jakie obiektywy do tego?

To ma być używane do sesji aut (zarówno ogłoszeniowe jak i takie artystyczne), do fotografii obiektowej, reportażowej, portretów, wnętrz. Ogólnie do wszystkiego. Nie jestem totalnym laikiem, mam techniczne podstawy, jakieś tam doświadczenie, choć niewielkie. Taki średnio-zaawansowany :P
_________________
VTEC CUP POLAND - Ogólnopolska liga time-attack dla hondziarzy! :D

www.vteccup.pl
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2018-12-31   

Jarzomb napisał/a:
Panowie, myślę nad kupnem aparatu. Raczej na pewno lustrzanka. Samo body powiedzmy do 2000-2500zł. Myślałem nad Canonem 800D. Jakie inne modele polecacie z Canona jak i z konkurencji? Jakie obiektywy do tego?

To ma być używane do sesji aut (zarówno ogłoszeniowe jak i takie artystyczne), do fotografii obiektowej, reportażowej, portretów, wnętrz. Ogólnie do wszystkiego. Nie jestem totalnym laikiem, mam techniczne podstawy, jakieś tam doświadczenie, choć niewielkie. Taki średnio-zaawansowany :P

ja mam 800D, przechodziłem z 500D i mogę polecić.

Z obiektywów "do wszystkiego" - Sigma 17-70 mm F/2.8-4 DC Macro OS HSM - 90% czasu zapięty u mnie na body.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2018-12-31   

Ja bym na Twoim miejscu olał lustrzankę, i kupił bezlusterkowca:

https://www.euro.com.pl/k...wE&gclsrc=aw.ds

Poczytaj trochę o nich, zobacz jakieś recenzje, próbki zdjęć nocnych, a sam się przekonasz ;)
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-12-31   

Szkoda ze dopiero teraz, na black friday były super oferty. Moja kobita kupiła bezlusterkowca a7 za 3k. Dokupiła jasny obiektyw i jest mega zadowolona. Moja siostra ma za to a6000 z jakimś mega jasnym obiektywem od samyanga i tez zdjęcia wychodzą kosmos :shock:
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-01-01   

Pilar napisał/a:
Szkoda ze dopiero teraz, na black friday były super oferty. Moja kobita kupiła bezlusterkowca a7 za 3k. Dokupiła jasny obiektyw i jest mega zadowolona. Moja siostra ma za to a6000 z jakimś mega jasnym obiektywem od samyanga i tez zdjęcia wychodzą kosmos :shock:

detal jest taki, że jak chcesz siąść nad RAWami, to sony odpada, bo soft w aparacie tag bardzo Ci zrucha te pliki, że nie powinny się nazywać RAW :-/

Ale jeśli trzeba robić foty od razu do jpg - jest spoko.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2019-01-02   

Powiesz coś więcej w tym temacie? Próbowałem szukać info o tej edycji RAWów wypluwanych przez choćby A6300 bo mocno rozważam jego zakup i nie udało mi się znaleźć podobnych informacji.

Jedyne co wiem, że mnie czeka to zmiana wersji LR bo stare poczciwe 5.4 nie obsługuje jego formatu plików.
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-01-02   

https://www.dpreview.com/...raw-compression
ogólnie kompresja z 14 bitów na 12 lubi robić cyrki
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2019-01-02   

To chyba już wiem dlaczego nie znalazłem żadnego info :)

Artykuł jest z 2015 roku i na samym początku jest informacja, że Sony zamierza to poprawić w kolejnych wersjach aparatów.

A6300 wyszedł w połowie 2016 roku, wiec wygląda na to, że powinien już być wolny od tych problemów. Może też wskazywać na to brak informacji o podobnych problemach w różnych recenzjach tego aparatu (PL jak i EN).

Absolutnie nie staram się tutaj jakoś specjalnie bronić Sony, wiem, ze ich aparaty mają też sporo wad, ale myślę, że dobrze jest to sprostować ;)
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-01-02   

z tego co wiem dalej w bodu sporo procesów zachodzi (odszumianie, kompresja), więc dalej zdarzają się dziwadła. Mniej niż w 2015 roku, ale dalej mogą się pojawić.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-01-03   

Bierz tego a6300, dokupisz porządny obiektyw i będziesz zachwycony.
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
nikesonmyfeet


Auto: Civic EG
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 508
Skąd: Waw
Wysłany: 2019-01-04   

Jak się w niego "zaopatrzę" to podzielę się wrażeniami :)

A wracając do pytania Jarzomba, jeśli jesteś zdecydowany na lustrzankę, to czy rozważałeś Nikona? ;-)
 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2019-01-04   

nikesonmyfeet napisał/a:
Jak się w niego "zaopatrzę" to podzielę się wrażeniami :)

A wracając do pytania Jarzomba, jeśli jesteś zdecydowany na lustrzankę, to czy rozważałeś Nikona? ;-)


Oczywiście że rozważałem :) Dlatego pytałem o ewentualne alternatywy dla sprzętu pokroju 800D, może właśnie ze stajni Nikona :) Nie orientuję się tam w tej ich nomenklaturze i nie wiem jakiego szukać :D

Co do bezlusterkowca, poczytam, rozważę :D
 
 
Jarzomb 


Auto: Civic EG5/ ITR DC2
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 200
Skąd: Górki Śląskie/Rybnik
Wysłany: 2019-02-08   

Wracam do tematu :D Chyba zdecyduję się na tego A6300. Tylko jakie polecacie do tego obiektywy takie żeby nie były droższe niż samo body (wiem że tak bywa baaardzo często, ale no nie mam takiego budżetu na ten moment) :D Waham się pomiędzy Samyangiem 35mm f/1.4 a pomiędzy zestawem Sony 50mm f/1.8 + Sigma 16mm f/1.4 :D Jakieś propozycje?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna