Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
83 Mazda RX-7
Autor Wiadomość
Pawco 


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 3109
Skąd: 3mia100
Wysłany: 2008-11-19   83 Mazda RX-7

Większość z nas ma tendencję do tworzenia samochodu przez kilka lat i dość szybko sie poddaje. Następnie istnieje rzadsza grupa osób, które pieszczą swoje samochody od dnia ich odbioru przez kolejne dziesięć lat.Kris Cousens jest jedną z tych osób.Swoją perełkę "83 Mazda RX-7 GSL posiada nieco ponad 11 lat . Mimo że nie miała silnika, Cousens stwierdził, że był to doskonały egzemplarz pierwszej generacji RX-7. Widząc potencjał jaki drzemie w samochodzie natychmiast wyruszył z wykonywaniem planu. Nie trzeba dodawać, że prawdopodobnie Cousens nie spodziewał sie 11 letniego planu, ale mimo to nie mógł sie w nim odkochać. Pierwszą rzeczą jaką zrobił było przekształcenie samochodu do 5 biegowej manualnej skrzyni biegów 13B Streetport (79 12A plates and GSL SE housing and internals).Aby wszystko było miłe,ładne i niezawodne poleciał swapik chłodnicy z '82 .Porusza się na rzadkich kołach Epsilon w czarnym odcieniu które podkreślają zewnętrzny wygląd auta.Niestandardowa gałka zmiany biegów + fotele z Rx-8 są głownymi modami we wnętrzu. Obecnie można zauważyć, że Cousen's "RX-7 został odbudowany od góry do dołu według gustu właściciela w wyniku czego jest jedyną w swoim rodzaju Mazdą Rx-7.

Engine:
13B Streetport (79 12A plates and GSL SE housing and internals), FD Modified Stationary Gears and bearings, FD Corner Seals and Springs, Racing Beat Intake (match ported), 48 IDA Weber, Racing Beat Exhaust, Banzai Racing Motor Mounts, 82 Radiator and Oil Cooler

Drivetrain:
Mazdatrix Short Shifter
6 Puck Clutch

Suspension:
GSL SE Suspension, Racing Beat Springs, Racing Beat Swaybar (front), Suspension Techniques Adj. Swaybar (back), Koni Adjustables

Wheels:
Epsilon Wheels

Brakes:
Hawk HPS Brake Pads, Drilled & Slotted Rotors, Mazdatrix Steel Braided Brake and Clutch lines

Interior:
RX-8 Seats











http://tunerzine.com/view...ture/a-pure-gem
Ostatnio zmieniony przez Pawco 2008-11-19, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
 
ember 
.e


Auto: niebieski sedan
Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 2379
Skąd: Syrynia / Wrocław
Wysłany: 2008-11-19   

Kurde sam chciałem opisać to auto ^^
Fura mega, widać profi podejście do tematu, nie ma to jak klasyka :]
_________________
 
 
 
Wojti 
NSX Lover!


Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 596
Skąd: Krk
Wysłany: 2008-11-19   

Piękna sztuka, szczególnie wnętrze.
 
 
ony 


Auto: 449 cm
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 552
Skąd: DarkSideOfTheMoon
Wysłany: 2008-11-19   

jednak stare auta maja w sobie to coś, tą magie która mami człowieka ;]
szkoda że w dzisiejszych czasach nie powstają już tak cudowne auta...
 
 
Amw 313 

Auto: '95 Nissan Primera 2.0eGT
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-11-20   

PIĘKNY! znaczy prawie, ja bym dał kubełki chociażby recaro - te z rx8 mi się średnio tu widzą. No i bym dał wykładzinę i takie tam - raczej się tym nie będzie ścigać - może dociążyć trochę :D
 
 
 
Marek33301 

Auto: Tato, zawieź mnie.
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 97
Skąd: Zębowice
Wysłany: 2008-11-20   

Amw 313 napisał/a:
ja bym dał kubełki chociażby recaro - te z rx8 mi się średnio tu widzą

Niby czemu? Ten motyw z wycięciem w krztałcie tłoka (czy tam wirnika) z silnika wanka jest super jak dla mnie.
 
 
 
Amw 313 

Auto: '95 Nissan Primera 2.0eGT
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-11-21   

Same fotele są bardzo fajne (jeżeli chodzi o wygląd - jeszcze w takich nie siedziałem) ale po prostu bym tu widział zwykłe kubły ;-)
 
 
 
TougeFan 

Auto: gnojowóz
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 56
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-11-22   

klasyk - od pierwszego spojrzenia można stwierdzić, że takich aut się już po prostu nie robi :-P prezentuje się niesamowicie... trzeba rzec, że projekt jest zrobiony profi.
_________________
http://redsunph.deviantart.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna