Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Motoryzacyjne ciekawostki
Autor Wiadomość
Wojtuuus 
EF enthusiast


Auto: EE9 / JZS160
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 905
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-21   

Generalnie TSi pod względem poboru oleju to śmietnik, autoryzuje czasami dolewki oleju po OT
w ASO, dosłownie po kilku dniach - bagnet suchy, to nie są przypadki, nazwałbym to prozą życia :mrgreen:
_________________
Honda Civic Ferio 6th Generation

Drogi są niebezpieczne, dlatego trzeba jeździć szybko, by czas przebywania na drodze skrócić do minimum.
 
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-01-21   

seremaq napisał/a:
Znajomy w ubiegłym roku kupił nowego Fiata Tipo 1.4. Odebrał nowy samochód z salonu i jeździł nie przejmując się specjalnie eksploatacją. Przy 7k km sprawdził stan oleju, a tam bagnet suchy.... okazało się, że w silniku zostało 0,3 l oleju....

Najśmieszniejsze jest to, że w instrukcjach (nie wiem, czy we wszystkich ale np.: w Oplu, czy Koreańcach jest) masz:
"Czynności kontrolne przed jazdą"

a w nich: "Sprawdzić poziom oleju silnikowego i innych płynów"
Dodatkowo jest info o docieraniu nowego samochodu, że wtedy może palić więcej paliwa + oleju.

A ile osób to robi to druga sprawa... ogólnie z ciekawości - ile osób właściwie przeczytało instrukcję samochodu?
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Wojtuuus 
EF enthusiast


Auto: EE9 / JZS160
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 905
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-21   

Bio napisał/a:
A ile osób to robi to druga sprawa... ogólnie z ciekawości - ile osób właściwie przeczytało instrukcję samochodu?


nikt, użytkownicy (oczywiście nie wszyscy!) to totalni ignoranci, jedzie do przodu? skręca? hamuje? :roll:

Jakbym miał "nowego" diesla albo turbo-benzynę wymieniałbym w interwale jak teraz w Accordzie, co dyszkę i spał spokojnie.

Druga sprawa, postarzanie produktu przez producentów, jak? pytam się jak to możliwe, żeby na jednym interwale robić 30kkm, nawet jeśli jest to hiper-nano-mikro-technologia?
_________________
Honda Civic Ferio 6th Generation

Drogi są niebezpieczne, dlatego trzeba jeździć szybko, by czas przebywania na drodze skrócić do minimum.
 
 
 
Leo 
Krzysiek/ mlody87

Auto: CL7/ EP3 po adminie :D
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 792
Skąd: Pruszcz Gd.
Wysłany: 2019-01-21   

hot_rider napisał/a:
z innej beczki ma ktoś jakieś źródło nowego GT?


kup sobie sam, dla nowego usera jest 2,99euro za miesiąc a pierwsze 7 dni za darmo w ogole.
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2019-01-21   

Wojtuuus napisał/a:
Bio napisał/a:
A ile osób to robi to druga sprawa... ogólnie z ciekawości - ile osób właściwie przeczytało instrukcję samochodu?

Druga sprawa, postarzanie produktu przez producentów, jak? pytam się jak to możliwe, żeby na jednym interwale robić 30kkm, nawet jeśli jest to hiper-nano-mikro-technologia?

może się da. Jeszcze nie znalazłem testera, który by faktycznie wziął na badania taki olej. Wszyscy rzucają teoriami, a mało jest faktów (jak np.: wyniki labolatoryjne porównujące olej po 5kkm, 10kkm, 15,kkm, 20kkm, 30kkm). :roll:

Zresztą - łysy w filmie z M4K też "ojejciu olej longlife bububu" - wysłał na testy chemiczne? Nie.

Na z tematego filmu mamy tylko potwierdzenie, że po zakupie auta, po 1kkm zrobić wymianę oleju, żeby słupać większosć syfu. I wiemy, że tak jest w BMW w konkretnym benzynowym silniku. 0 próby kontrolnej, 0 porównania. Z dupy trochę ten film, kręcący gównoburzę.
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
Pit 
Piotr aka Limon


Auto: FK8R
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 10097
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-21   

Bio napisał/a:
Z dupy trochę ten film, kręcący gównoburzę.

Jak większość filmów Łysego :lol:

Olej trzeba wymieniać częściej niż producent zaleca, przy docieraniu szczególnie, nic nowego. :mrgreen:
 
 
antek 


Auto: Motonóg & TSI & TDI
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 3009
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-01-21   

Wojtuuus napisał/a:
Generalnie TSi pod względem poboru oleju to śmietnik, autoryzuje czasami dolewki oleju po OT
w ASO, dosłownie po kilku dniach - bagnet suchy, to nie są przypadki, nazwałbym to prozą życia :mrgreen:



Nie generalizowałbym ;) u mnie od nowości grama nie wziął, a emeryckiej jazdy nie uprawiam :)
 
 
 
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2019-01-21   

czytam sobie forum seat'a skody i tsi - po 2013 czyli 3 generacja - bazując na opiniach właścicieli zostały zdecydowanie poprawione, to już nie jest 2 generacja z którą chociażby w kwestii spalania oleju było tyle problemów.
 
 
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2019-01-21   

antek napisał/a:
wierzba napisał/a:
antek napisał/a:
Karamba_DC2 napisał/a:
Na 1 wymianę serwisowa przypadły już moje 4 wizyty, też patrzą jak na debila


zrobiłem tak samo z nowym TSI, w chwili obecnej 40kkm i zero ubytków oleju

dobrze kojarzę, że masz O3 ? z jakim silnikiem ?


Tak O3, 1.4 TSI (te nowsze poprawione - 140/150 hp). Świetny silnik na daily.

myślałem, że 1,8 i że może chcesz sprzedać :lol:
 
 
Dudi 


Auto: 350z, e91, e34
Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 161
Skąd: Mielec
Wysłany: 2019-01-21   

Ciekawy przykład mi się przypomniał fb. Swego czasu w Coobcio Garage pojawił się nowy 370z Nismo, swierzo po zakupie. Zmieniony został olej po 1200 km.

_________________

 
 
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2019-01-21   

Wojtuuus napisał/a:
Generalnie TSi pod względem poboru oleju to śmietnik,

te nowe już nie, aktualnie nie muszę dolewać wcale oleju a przejechałem 22 tys.(1,4 z 2018r.) gdzie w 1.2 z 2015 musiałem uzupełniać co 1000km, chociaż po zmianie na mobila pobór oleju mocno się zmniejszył z tego co pamiętam
_________________

 
 
Wojtuuus 
EF enthusiast


Auto: EE9 / JZS160
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 905
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-21   

Nie uogólniam, ale mam przykład z pracy, a trochę aut mamy we flocie, w tym dużo z grupy VAG.
_________________
Honda Civic Ferio 6th Generation

Drogi są niebezpieczne, dlatego trzeba jeździć szybko, by czas przebywania na drodze skrócić do minimum.
 
 
 
Badej 


Auto: Civic EJ9
Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 1106
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2019-01-21   

Game napisał/a:
wierzba napisał/a:
Game napisał/a:
Normalne spalanie oleju w 2.0tfsi :mrgreen:

mowa była o fk8


Wiem ale grupa VAG i ich tfsi stało się już synonimem dużego spalania oleju ;)


Wypraszam sobie :P 2.0 TSI z 2010 roku i tylko 1,5 litra oleju na 10 - 12 tysięcy km (jestem farciarzem) :D
 
 
hot_rider 


Auto: #Zeto
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3025
Skąd: kraj kwitnącej lipy
Wysłany: 2019-01-21   

Wojtuuus napisał/a:
Nie uogólniam, ale mam przykład z pracy, a trochę aut mamy we flocie, w tym dużo z grupy VAG.

oczywiście, że tak dużo zależy od konkretnego egzemplarza, gdzieś słyszałem,że niektóre koncerny do aut flotowych specjalnie wkładają gorsze podzespoły ale może być to plotka
_________________

 
 
Game 


Auto: sr20det
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 1592
Skąd: Sarbinowo
Wysłany: 2019-01-21   

Mi nie chodziło, że wszystkie palą dlatego napisałem, że można trafić na niby poprawiony egzemplarz i też będzie palił. Osobiście znam dwa przypadki gdzie superb 2.0 280km od nowości pali około litra na 1000km i audi a4 b9 2.0tfsi od nowości 0,5l na 1000.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Game 2019-01-21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna