Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
A ty jakiego laptopa bys kupil?
Autor Wiadomość
Bartek! 


Auto: m5 f10, m3 e36,1/2 328 e36, cl55 amg
Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 8064
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-15   

z tego co czytałem, vaio dają rade, parametry jak na lapka też ma okej więc mam nadzieje że też bedę zadowolony a poza tym jest biały :mrgreen: jak się sprawdzi to dokupie sobie jeszcze do kompletu netbooka vaio

btw jaram się nim jak pojebany odkad go mam :oops:
_________________
Zawód - SYN :lol:
 
 
Emre
Panicz!


Auto: GTI+, R20
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 11144
Skąd: zerodwadwa
Wysłany: 2010-03-15   

ja jeżeli będę zmieniał to tylko na następnego vaio albo na apple'a...
_________________
JDMO Shop -> Ramki pod tablice JDMO oraz Naklejki Forumowe.

- Kredyty firmowe od pierwszego dnia działalności
- Leasing
- Faktoring

Info -> priv
 
 
Bartek! 


Auto: m5 f10, m3 e36,1/2 328 e36, cl55 amg
Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 8064
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-15   

ja właśnie sie zastanawiałem między apple'm a vaio. obydwa są zajebiste z wyglądu z przewagą lekka dla appla ale vaio ma duzo lepsze bebechy i dlatego wybor padł na niego.
to ze nastepne u Ciebie tez bedzie vaio jest chyba najlepsza rekomendacja dla tego sprzetu
_________________
Zawód - SYN :lol:
 
 
Deox 
Administrator


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 6317
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2010-03-15   

Co ma takiego Vaio, że warto kupić sprzęt Sonego, a nie inne typowe stuffy jak Asus, czy HP?

Pytam, bo sam będę chciał zainwestować za jakiś czas. Właśnie chodził mi po głowie Apple, bo jest dla mnie czymś nowy czego nie miałem, no i wygląda bardzo fajnie.
 
 
 
ml3k0 


Auto: kiedyś będzie
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 470
Skąd: Racibórz/Wrocław
Wysłany: 2010-03-15   

Ostatnie serie Hp strasznie się grzeją poza tym średnio po roku padają ładowarki to ich minus, vaio podobno mają dobre oprogramowanie na oszczędzanie baterii nie wiem jak z innymi firmami teraz, ale duża część chwali sobie też toshibe.
 
 
Bartek! 


Auto: m5 f10, m3 e36,1/2 328 e36, cl55 amg
Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 8064
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-15   

vaio jest zajebiste bo jest vaio :mrgreen: to po pierwsze :P
po drugie ja jestem esteta i mam juz dosc czarnych tudzież czarno srebrnych lapkow. sam mialem juz srebrnego a ostatnio czarno srebrnego bo najzwyczajniej kiedys innych nie bylo. vaio jest dla mnie zajebiste z wygladu i mi sie strasznie podoba.
poza tym fajne jest to ze ma klawiature numeryczna i odstepy miedzy klawiszami dosc duze, co ulatwia pisanie bez patrzenia na klawiature.
jest tez bardzo cichy, wentylatorek praktycznie niesłyszalny.

z minusów to moglby byc troche mniejszy np. 14.1 cala tak jak poprzednia seria CS ale to juz drobiazg

jak go troche pouzywam to postaram sie napisac wiecej plusow/minusow.
_________________
Zawód - SYN :lol:
 
 
bartolos11 
Linux power!


Auto: Renault Megane 1.6 16v K4M
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 630
Skąd: Leszno
Wysłany: 2010-03-15   

Deox napisał/a:
Co ma takiego Vaio, że warto kupić sprzęt Sonego, a nie inne typowe stuffy jak Asus, czy HP?

Pytam, bo sam będę chciał zainwestować za jakiś czas. Właśnie chodził mi po głowie Apple, bo jest dla czymś nowy czego nie miałem, no i wygląda bardzo fajnie.


Co do Sonego to nie wypowiem się na ten temat bo nie miałem okazji pracować.

Powiem tak jeden lubi blondynki a drugi lubi brunetki. Ogólnie to graty które są montowane w tych lapkach to prawie to samo. I głownie za markę płacisz, ja mam Acera i chodzi zajebiście a np Asus czy HP z tymi gratami był o 500 zł droższy.
Ogólnie te wszystkie lapki typu Sony, Toshiba, HP, ASUS, Lenovo to prawie to samo wykonanie, ale w tej kwestii rządzi Apple.
Co do Acera to latają mity ze to laptopy kiepsko wykonane u mnie już służy prawie 1,5 roku i jest ok, znajomy miał acera który spadł 2 razy i chodził jak głupi :D

Później jest jeszcze kwestia serwisu, ASUS to podobno ładne kabarety robi, nie wiem czy akurat tak jest w przypadku laptopów ale miałem przypadek gdzie płyta główna najpierw pojechała do waw-y później do Czech chyba i później wróciła do wawy i spowrotem do właściciela i to trwało prawie 1 miech.
Acer podobno ma serwis tylko w Czechach wiec jak z czasem realziacji to trudno mi powiedzieć.
Co do reszty to chyba maja serwisy w polsce.

Następną kwestią jest akumulator i tu poraz kolejny chyba Mac rulz bo tu potrafi po 4h i wiecej chodzić na baterii, ale taki średni czas to 2-2,5h.

Ale pamiętaj kupując lapka musisz sobie zadać pyt do czego on będzie Ci służył, bo jak do grania to musisz wywalic około 3,5 k na lapka chyba ze do Office i neta to lajtowo 2-2,5 k wystarczy.

Na twoim miejscu jeżeli chcesz wziąć lapka i masz kasę to bierz maca albo jakiegoś z średniej półki bez windy i instaluj linuxa.
_________________
 
 
Pawco 


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 3109
Skąd: 3mia100
Wysłany: 2010-03-15   

Deox napisał/a:
Pytam, bo sam będę chciał zainwestować za jakiś czas.


a co już jednostka kosmiczna się sypie ??
 
 
 
adam187 


Auto: ED6K20
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 105
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-03-15   

Co do SONY to robią bardzo fajne laptopy i gdybym się nie przesiadł na maca to bym pewnie miał teraz jakieś VAIO. Jedyna ciekawa opcja dla mnie po starych dobrych IBM`ach. Ale wiadomo, zależy co kto lubi i jakie ma wymagania.

Co do apple`a to trzeba pamiętać że jest to przesiadka na inny system operacyjny. Bo kupić maca żeby zainstalować na nim windows`a albo linuxa to trochę mija się z celem. Może nie jest to już ta sama jakość co stare legendarne produkty apple ale i tak są na wysokim poziomie, szczególnie aluminiowe unibody. Do tego wiele rzeczy które ułatwiają życie, jak np. magnetyczna wtyczka ładowania która już nie raz uratowała mi lapa przy zahaczeniu nogą za kabel, albo to że jest gotowy do pracy gdzieś po ok. sekundzie od otwarcia klapki i wybudzeniu z uśpienia. Nie trzeba go wyłączać, nie trzeba defragmentować i wiele innych pierdołek które ułatwiają życie i pracę. Ale nie są to też komputery dla wszystkich i trzeba się poważnie zastanowić przed jego wyborem.
_________________
Ride to live ! Live to ride!
Cop didn't see it, I didn't do it
Parking lotniskowy ławica
 
 
 
bartolos11 
Linux power!


Auto: Renault Megane 1.6 16v K4M
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 630
Skąd: Leszno
Wysłany: 2010-03-15   

@adam187
Ty masz zwyklego macbooka czy moze "monitor"?

Instalacja windy na zasadzie witrualnej maszyny ma sens tylko wtedy potrzebujesz jakiegoś programu którego odpowiednika nie ma na mac-a, ogólnie linux ma WINE taki pseudo emulator ale nie dokońca emulator (WINE - wine is not emulator) który pozwala odpalać większość programów z windy.

W sumie z mojego doświadczenia jak przesiadlem sie na linuxa to na poczatku jak wiadomo zawsze jest duzo nie wiadomych ale z czasem wszystko sie zaczęło wyjasniać i teraz nie załuje ze jestem na linuxe.I chcąc nie chcą Mac to inny system od widny i na poaczatku nie bedzie łątwo ale z czasem bedzie łatwo:)

W ciemno po tyg smiganiu na macu 90%(ogarnietych ludzi) stwierdzi ze jest lepszy od windy tylko szkoda ze taki drogi.;/
_________________
 
 
adam187 


Auto: ED6K20
Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 105
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-03-15   

bartolos11 napisał/a:
@adam187
Ty masz zwyklego macbooka czy moze "monitor"?


Ja mam macbook`a nie iMac`a :)

Oczywiście można odpalić win`de czy linucha w virtualce np. na virtual box`ie ale można też zainstalować równolegle z OSX`em jako normalny system.

Jak mój ojciec się przesiadł na maca to każdy jest w stanie :) Ogólnie jest to bardzo prosty i przyjazny system.

A żeby nie już nie oftopować to pochwalę się moimi nowymi szparkami na wiosnę :P

_________________
Ride to live ! Live to ride!
Cop didn't see it, I didn't do it
Parking lotniskowy ławica
 
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2010-03-15   

bartolos11 napisał/a:
Następną kwestią jest akumulator i tu poraz kolejny chyba Mac rulz bo tu potrafi po 4h i wiecej chodzić na baterii, ale taki średni czas to 2-2,5h.

no i to jest najgorsze, po **** mi ten laptop jak bez zasilania z gniazda tylko chwile pochodzi, a nie bede dzialal na trybie oszczedzania przy ktorym gowno widac na ekranie. ja tam mam fudzitsu-zimens, dzialal ok dopoki nie padl od uderzenia (chyba dysk) :lol: i powrot do stacjonarnego pieca
_________________
 
 
Deox 
Administrator


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 6317
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2010-03-15   

Rzeczywiście te Vaio mają fajny design, ale inne firmy również atakują rynek różnymi kolorami i większość sprzętu nie wygląda już tradycyjnie.

Strasznie mnie korci aby spróbować się z Applem. Boje się jednak, że po pierwszych paru tygodniach nowy system się znudzi i będę chciał ponownie Windowsa.

Pawco napisał/a:
Deox napisał/a:
Pytam, bo sam będę chciał zainwestować za jakiś czas.


a co już jednostka kosmiczna się sypie ??


Jednostka kosmiczna jest w domu i trzyma się dobrze. :-P
 
 
 
bartolos11 
Linux power!


Auto: Renault Megane 1.6 16v K4M
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 630
Skąd: Leszno
Wysłany: 2010-03-15   

A to mi bateria padała po 7 miesiącach a gwarancja na baterie 6 miechów ^^ ale to raczej z mojej winy, wiec obecnie nie mam problemu typu "zaraz bateria mi padnie" :mrgreen:

EDIT
Deox napisał/a:
Strasznie mnie korci aby spróbować się z Applem. Boje się jednak, że po pierwszych paru tygodniach nowy system się znudzi i będę chciał ponownie Windowsa.


Nieeeee... wrócić do windy to nie możliwe^^ Imo właśnie Ci się spodoba i nie będziesz chciał wrócić, bo winda już jest obcykana:D
_________________
 
 
Emre
Panicz!


Auto: GTI+, R20
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 11144
Skąd: zerodwadwa
Wysłany: 2010-03-15   

Deox napisał/a:
Co ma takiego Vaio, że warto kupić sprzęt Sonego, a nie inne typowe stuffy jak Asus, czy HP?


u mnie priorytetem był wygląd, więc zasadniczo wybór był między mac'iem, a vaio... racjonalizm jednak zwyciężył i kupiłem sony... różnica była taka, że za Sony zapłaciłem 4k a macbook kosztował prawie 8k... ;-)

co do firm, których nie polecam z własnego doświadczenia to asus i lenovo...
_________________
JDMO Shop -> Ramki pod tablice JDMO oraz Naklejki Forumowe.

- Kredyty firmowe od pierwszego dnia działalności
- Leasing
- Faktoring

Info -> priv
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna