Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Nissan Juke
Autor Wiadomość
Baltosz 


Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 427
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 2010-06-19   Nissan Juke

Nissan Juke już niedługo ma trafić do polskich salonów, jednak już teraz z Japonii napływają ciekawe informacje na jego temat
Cytat:
Choć kompaktowy Juke dopiero rozpoczyna swoją rynkową karierę, specjaliści z Nissana już teraz zacierają ręce, spekulując na temat jego wyników sprzedaży.
Nowy gracz w segmencie crossoverów okazał się prawdziwym hitem w swojej ojczyźnie. W ciągu pierwszego tygodnia sprzedaży (6 - 13 czerwca), japońscy klienci kupili 1300 egzemplarzy Juke, a do 15 czerwca liczba zamówień wzrosła do 5296 sztuk. Początkowe wyniki sprzedaży w Kraju Kwitnącej Wiśni wprawiły w osłupienie sporą część pracowników Nissana. Nieczęsto zdarza się bowiem, że rzeczywiste wyniki przewyższają te spodziewane o 300 procent! Co prawda Juke odniósł ogromny sukces na rynku japońskim, jednak nie wiadomo, jak przyjmie się na naszym kontynencie. Europejczycy uznawani są powszechnie za najbardziej wymagających klientów, więc Nissan niczego nie może. Japoński crossover powinien trafić do salonów sprzedaży na Starym Kontynencie w ciągu kilku najbliższych miesięcy. (źródło: v10.pl)


Dostępne będą trzy silniki: 1.6l (benzynowy, 117 KM, 158 Nm), 1,5 (turbodiesel, 110KM i 240 Nm) oraz 1,6 (turbodoładowany benzyniak, 190KM, 240 Nm).
Cytat:
Nissan Juke to indywidualista. Lubi wyróżniać się na ulicy, wzbudzać kontrowersje i być zawsze podziwianym. Taki typ niepokorny, który zawsze wie najlepiej i nigdy nie zniknie w tłumie. Pozostaje tylko jedno pytanie: czy klienci są gotowi na tak ekstrawagancki pojazd?
Nissan Juke to ewolucja prototypowej Qazany. Auto zaprojektowali styliści z Europy i Japonii. Od razu trzeba przyznać, że odwagi im nie brakowało. Potwierdzenie tej teorii znajdziemy chociażby w przedniej części nadwozia
. Chyba od czasów Fiata Multipli nie mieliśmy
na rynku auta z potrójną parą reflektorów. Juke posiada lampy na masce, obok grilla i przeciwmgielne w zderzaku.Linia boczna zdominowana jest przez wyraźnie zaznaczone nadkola. Nissan zdecydował się na znany zabieg stylistyczny w postaci ukrycia klamek tylnych drzwi w obramowaniu drzwi. Najspokojniej wygląda tył pojazdu, a jedyną jego ekstrawagancją są ciekawie narysowane światła
. Uwagę zwraca wysoki próg załadunku, który może nie przypaść do gustu np. paniom.

Producent pozycjonuje Juke'a w segmencie B. Auto mierzy: 4,13 m długości, 1,76 m szerokości i 1,57 m wysokości. Rozstaw osi wynosi 2,53 m. We wnętrzu powinny w miarę swobodnie podróżować cztery osoby. Bagażnik ma pojemność 251 l. Sam wygląd deski rozdzielczej to kolejne pole do debat. Centralna konsola według Japończyków ma przypominać bak motocyklowy. Samo wnętrze może być wykończone w kolorze czerwonym bądź szarym.

Do napędu auta wybrano trzy jednostki napędowe. Najsłabsza to 1,6-litrowy motor benzynowy o mocy 116 KM połączony z 6-biegową skrzynią manualną (w opcji skrzynia Xtronic CVT). Drugie miejsce w palecie zajmuje 1,5-litrowy diesel
, który oddaje w ręce kierowcy 110 KM, współpracując z 6-biegową skrzynią manualną. Na szczycie gamy stoi 1,6-litrowy, turbodoładowany, benzynowy silnik. Jego moc to 186 KM, a napęd na koła przenoszony jest poprzez 6-biegową skrzynię manualną (w opcji skrzynia Xtronic CVT).

Wszystkie modele, poza wersją turbo, posiadają napęd na przód. Najmocniejsza odmiana wyposażona jest w napęd ALL-MODE 4x4-i, znany chociażby z Qashqaia. Nissan Juke swą światową premierę ma święcić podczas Salonu
Samochodowego w Genewie. Auto produkowane będzie w angielskiej fabryce Nissana w Sunderland. Oprócz Europy model ten ma być także oferowany w Japonii i USA. (źródło: autogaleria.pl)


Na stronie Nissan Polska możemy znaleźć cennik Juke'a:




Kilka fotek:






A Waszym zdaniem, czy Juke poradzi sobie w równie dobrze na starym kontynencie? Stylistyka mu pomoże, czy raczej będzie odstraszać klientów? A co myślicie o oferowanych silnikach no i przede wszystkim o cenach?
 
 
Deox 
Administrator


Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 6317
Skąd: JDM Option
Wysłany: 2010-06-19   

Design to jakaś masakra. :shock:
 
 
 
Krychu 
Król Spamu


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 9054
Skąd: ____________________
Wysłany: 2010-06-19   

wyglada tragicznie, jak zobaczylem go w reklamie nie moglem sie nadziwic nad jego brzydota. widze ze wnetrza tez nei oszczedzili. troche jak micra na sterydach :lol:
_________________
 
 
Gumka23 
DDTC in progress...


Auto: EG5 & CW3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 6513
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-06-19   

ostatnio widzialem reklame jakiegos dostawczaka od Nissana... mysle sobie, ale zjebali stylistyke.. dobrze, ze to dostawczak... no i masz.. osobowka jeszcze brzydsza.
_________________
 
 
 
Grzesieek 

Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 1296
Skąd: Orneta
Wysłany: 2010-06-19   

Nissan`s Joke
 
 
Cino 


Auto: BMW F15 X5 / Audi Q7 II / 911
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 4312
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Wysłany: 2010-06-19   

Moze Qashqai dobrze sie sprzedawał , to spróbowali coś wytworzyć klasę niżej.

Dla mnie masakra , tak samo jak i Qashqai :-?
_________________
 
 
 
jakub476 
Ten od JDM'u w 1:24


Auto: ED6 D16Z2+, CW3
Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 842
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-06-22   

Skoro nam się nie podoba tzn., że dla Kowalskiego jest piękny. ;p
_________________

Japanese roads in scale
Japanese roads garage
Instagram
 
 
SebaSJP 


Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 669
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-06-22   

Murudzicie :luka:

IMO jest śliczny :bear3:
_________________

 
 
 
Wojti 
NSX Lover!


Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 596
Skąd: Krk
Wysłany: 2010-06-23   

O kurr, do dokładnie. Mnie również od samego początku intrygował. Nie podobał się, ale właśnie ciekawił i na tej fotce wygląda bosko. :)
 
 
Baltosz 


Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 427
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 2010-06-23   

Krychu napisał/a:
troche jak micra na sterydach :lol:

I to może być właśnie jego atutem, bo jeśli tak jak pisze Nissan, że w cyklu mieszanym najmocniejsza jednostka będzie palić 7.6l a samochód jest przecież trochę większy od Micry, więc Kowalski dostaje większe auto, którym może śmigać w mieście i w trasie (chyba) a do tego pali nie najgorzej.

Ja powiem, że gdyby nie te światła obok maski i te wloty okrągłe to mi by się bardzo podobał, a teraz jest ok. A obrazek od Seby pokazuje, że jest jak z nową Imprezą - nie podoba się, ale wystarczy felga i wygląda już o wiele lepiej.
 
 
Ma4Ti
Sej maj nejm Bicz!


Auto: EJ2/CN2/R21/330d
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 858
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-06-23   

Wygląda jak g..wno i nawet na glebie i z ładnym kołem mnie nie przekonuje.
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2010-06-23   

ja mam Juke



Matey opowiadał że jak się obetnie wszystkie liście to można na tym trzonie nawet całkiem nieźle pojeździć, jego pytajcie o wrażenia z jazdy :lol:
 
 
 
Mont
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-03   

e tam marudzicie, mnie sie podoba. Jest duzo ciekawszy od jakiejs tam skody yeti albo fabii

Baltosz napisał/a:
gdyby nie te światła obok maski

x2
 
 
ember 
.e


Auto: niebieski sedan
Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 2379
Skąd: Syrynia / Wrocław
Wysłany: 2010-10-27   

http://www.youtube.com/watch?v=C7bJQdSrLwg
_________________
 
 
 
adino1 


Auto: 987S , NC+, XC60 T6, V50
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 2341
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-10-27   

byłem ostatnio w ASO i tak sobie go zmacałem i takie tam...bardzo fajne autko na miasto...w czerni wygląda miodnie
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna