Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Deox
2010-09-26
Nauka Japońskiego
Autor Wiadomość
wiesiekt1 
EK Squad #6


Auto: EK3 sedan D15B JDM CVT Multimatic
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 651
Skąd: Szam
Wysłany: 2010-09-25   Nauka Japońskiego

Czy ktoś z was uczył sie bądź uczy języka japońskiego? Trudna to sprawa? Warto?
Czy kursy korespondencyjne z ESKK coś nauczą? Bije sie z myślami czy nie zacząć poznawać ten egzotyczny język
_________________
Czarny sedan GF-EK3 prawie VI-RS;)
 
 
Ewcik 


Auto: z33
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 136
Skąd: Warszawa/PTb.
Wysłany: 2010-09-25   Re: Nauka Japońskiego

wiesiekt1 napisał/a:
Czy ktoś z was uczył sie bądź uczy języka japońskiego? Trudna to sprawa? Warto?
Czy kursy korespondencyjne z ESKK coś nauczą? Bije sie z myślami czy nie zacząć poznawać ten egzotyczny język


Ja się nie uczyłam, ale w tym lub następnym sem mam zamiar zacząć. Co do kursów ESKK to jest kwestia tego jakie kto ma do tego podejście. Ja np. wiem, że to nie jest dla mnie bo nie mam tyle samodyscypliny, żeby siadać ileś tam razy w tygodniu i się uczyć ;] Poza tym to może okazać się zbyt trudne. Polecałabym jakąś szkołę językową.

Tutaj masz taki zalążek, w którym wyjaśnione jest jak nauka japońskiego może wyglądać:

http://mankai.wordpress.c...onskiego-wstep/

Myślę, że jak ktoś chce to naprawdę warto, więc do roboty ;P
_________________
'Speed isn't everything; you gotta look cool on the touge too' ; )
 
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3704
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-09-25   

Ja uczyłem się trochę z tej stronki http://www.japonka.pl/
Poległem niestety przy nauce hiragany i katakany, mniej więcej w połowie. Jakoś mi nie starczyło chęci i dyscypliny. Japoński ogólnie jest łatwy oprócz tych krzaków, jak tego sie nauczysz to masz z górki :-P Pomaga też oglądanie anime, można sie dużo zwrotów nauczyć :mrgreen:
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
Adamu-sensei 

Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd: z Polski
Wysłany: 2010-09-26   Re: Nauka Japońskiego

wiesiekt1 napisał/a:
Czy ktoś z was uczył sie bądź uczy języka japońskiego?


Ja uczę się języka japońskiego.:)

wiesiekt1 napisał/a:
Trudna to sprawa?


Zależy jak na to spojrzeć. Jeśli nie cierpisz pisać - to nie jest język dla Ciebie. Ja sam czasami miewałem ciężkie chwile, bowiem pisałem jakiś znak po raz -nasty, a wychodził mi wyjątkowo koślawo i niezgrabnie, więc musiałem mozolnie go przepisywać i przepisywać... Poza tym ja mam sprawę utrudnioną o tyle, iż jestem leworęczny, ale staram się nauczyć pisać prawą ręką. Leworęczność może być przeszkodą, gdyż pisząc tą ręką, znaki mogą być nienaturalne, poza tym kaligrafia jest tylko dla praworęcznych... Co do gramatyki, podstawy nie są jakoś mocno skomplikowane, ale potem może być ciężko. Na pewno prawdą nie jest, że japoński jest łatwy. Gramatyka potrafi sprawić bardzo dużo kłopotu. Jedyne co potrzebujesz do nauki jap. to samodyscyplina, cierpliwość i chęć :)

wiesiekt1 napisał/a:
Warto?


"Powiem" tak: japoński może nie jest jakoś rozchwytywany przez pracodawców, Japonia przeżywa kryzys, ale z drugiej strony znajomość tego języka jest atutem na rynku pracy. Osobiście uczę się jeszcze koreańskiego, ten język również nie ma raczej większego zapotrzebowania. Najlepszym rozwiązaniem jest chyba chiński, z powodów wszystkim znanych - Chiny są i będą wszędzie.

wiesiekt1 napisał/a:
Czy kursy korespondencyjne z ESKK coś nauczą? Bije sie z myślami czy nie zacząć poznawać ten egzotyczny język


Jeśli się przyłożysz to nawet nauka samodzielna może przynieść ogromne postępy. Znam przypadki, gdzie osoba ucząca się samodzielnie poznała ten język w stopniu super-extra-zaawansowanym. Poza tym nie wydajesz kasy na nauczycieli, którzy w niektórych przypadkach mają takie pojęcie o japońskim jak moja babcia o boksie.

Co do stronki: japonka.pl, mam trochę mieszane uczucia, ale to tylko moje zdanie.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to niech zagląda od czasu do czasu na: http://mankai.wordpress.com/ będą się tu pojawiały darmowe lekcje japońskiego, w jak najprostszej i najbardziej zrozumiałej postaci w jakiej tylko się da, tak by nauka była przyjemna. :)
 
 
Ewcik 


Auto: z33
Dołączyła: 25 Maj 2009
Posty: 136
Skąd: Warszawa/PTb.
Wysłany: 2010-09-26   Re: Nauka Japońskiego

Adamu-sensei napisał/a:


Co do stronki: japonka.pl, mam trochę mieszane uczucia, ale to tylko moje zdanie.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to niech zagląda od czasu do czasu na: http://mankai.wordpress.com/ będą się tu pojawiały darmowe lekcje japońskiego, w jak najprostszej i najbardziej zrozumiałej postaci w jakiej tylko się da, tak by nauka była przyjemna. :)


Robisz czarny PR "konkurencji", czy mówisz szczerze? :-D

Sensei, masz do polecenia jakieś godne szkoły w Warszawie? :mrgreen:
_________________
'Speed isn't everything; you gotta look cool on the touge too' ; )
 
 
 
Adamu-sensei 

Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd: z Polski
Wysłany: 2010-09-27   Re: Nauka Japońskiego

Ewcik napisał/a:
Adamu-sensei napisał/a:


Co do stronki: japonka.pl, mam trochę mieszane uczucia, ale to tylko moje zdanie.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to niech zagląda od czasu do czasu na: http://mankai.wordpress.com/ będą się tu pojawiały darmowe lekcje japońskiego, w jak najprostszej i najbardziej zrozumiałej postaci w jakiej tylko się da, tak by nauka była przyjemna. :)


Robisz czarny PR "konkurencji", czy mówisz szczerze? :-D

Sensei, masz do polecenia jakieś godne szkoły w Warszawie? :mrgreen:


Nie chodzi mi o to, ze japonka.pl jest portalem slabym, ale po prostu nie jestem przystosowany do takiego typu nauki. Ja mam swoje wlasne, wyprobowane metody w przyswajaniu jezyka japonskiego, ktore przynosza (przynajmniej w moim przypadku) wieksze efekty. Moj styl nauki moze nie rozni sie w jakis znaczny sposob, ale zawsze jakies roznice sa. Z japonki.pl mozna nauczyc sie japonskiego, ale jesli mam byc szczery, najlepiej w przypadku samodzielnej nauki zakupic podrecznik, przyniesie to na pewno wiecej korzysci niz kursy jap w internecie, ale znowu materialy z internetu sa darmowe, a za ksiazke trzeba zaplacic :) Moj kurs tez na pewno wszystkim do gustu nie przypadnie, kazdy ma swoj "styl" nauki. Nie chce wykluczyc konkurencji, bo po pierwsze takowej nie posiadam. Moja stronka jest robiona z czystej przyjemnosci i fascynacji kultura japonska i koreanska. A Japonka.pl to strona zrobiona w sposob profesjonalny, poklony dla jej tworcow.

Sensei ze mnie taki jak z koziej d*** waltornia, takze nie kierujcie sie tym ze mam taki, a nie inny nick, bo o niczym on nie swiadczy, po prostu nic innego mi do glowy nie przyszlo :)

Co do szkol, powiem szczerze: nie wiem, ale jak juz pisalem jesli sa checi, wtedy tez sa efekty, najwiecej zalezy od ucznia.
 
 
boyler 


Auto: SkylineR33 Bee-R LHD
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 395
Skąd: północny wschód S8
Wysłany: 2012-03-07   

jak by była taka potrzeba to moja znajoma zna japoński i może udzielać korepetycji info na priv ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna