Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana sprzęgła- siły na zamiary.
Autor Wiadomość
motoboy 

Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 46
Skąd: Rymanów
Wysłany: 2010-11-03   Wymiana sprzęgła- siły na zamiary.

Witam kolegów.

Nie będe owijał w bawełnę, będe pisał prosto i proszę was o odpowiedzi i pomoc.
Jestem na studiach i nie mogę zajżeć na kanale pod moje civica coupe EJ6 z 96r i ocenić ile zajmie czasu wymiana sprzęgła. Czy ktoś wie ile mniej więcej może to trwać?? ile czasu wyjmuję się skrzynie, czy nie trzeba rozkręcać innych układów?? napisze że nie robiłem tego jeszcze i również nie mogę obecnie zobaczyć tego pod samochodem.

Wogóle zamiar jest taki, zakupiłem kilka częśći, i jak przyjadę na weekend do domu chcę wymienić sprzęgło i olej w skrzyni, tarcze i kolocki na przodzie i cały płyn hamulcowy oraz końcówki drążków kierowniczych i pojechac ustawić zbieżność, czy to będzie możliwe do zrobienia w jeden dzień?? W będe pracował z średnio doświadczonym mechanikiem.

Z góry dzięki za rady.

Pozdrawiam. Motoboy
 
 
ember 
.e


Auto: niebieski sedan
Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 2379
Skąd: Syrynia / Wrocław
Wysłany: 2010-11-03   

motoboy napisał/a:
możliwe do zrobienia w jeden dzień?

wszystko jest mozliwe
sciagniecie i zalozenie skrzyni zajelo mi mniej wiecej 6h, pracowalem w 2 osoby

motoboy napisał/a:
ile czasu wyjmuję się skrzynie, czy nie trzeba rozkręcać innych układów?

innych ukladow tzn? musisz rozlaczyc polos z skrzynia
_________________
 
 
 
motoboy 

Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 46
Skąd: Rymanów
Wysłany: 2010-11-03   

o układy chodzilo mi, np chyba w oplu astrze jest przykre wyciągnac skrzynie, bo po za półosiami trzeba jeszcze mnóstwo innych rzeczy wyciągnąc żeby dopiero dostać się do skrzyni.

Ale rozumie ze w civicu nie ma takiego problemu :)

dzięki Ci Ember za odpowiedź, Pozdrawiam :-)
 
 
mario85 


Auto: Honda Logo VTEC
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 91
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-11-03   

Po ostatnich jazdach z naprawami doszedłem do wniosku że lepiej wyciągnąć silnik i na nim grzebać poza komorą niż robić to w tym ścisku :) Tym bardziej jeśli chodzi o skrzynie i głębiej :)

Co do ogarnięcia wszystkiego w 1 dzień... hmmm pierwsze pytanie, czy masz wszystkie potrzebne narzędzia.

Po drugie czy wiesz wszystko co i jak zrobić bo na głowieniu się i szukaniu sposobu to jeden dzień braknie.

Z kumplem w 1 dzień przełożyliśmy silniki z mojej do jego i wieczorem już jeździł a zaczynaliśmy koło 9 z przerwą na obiad. Tyle że nie robiłem tego pierwszy raz więc było wiadomo co i jak.
 
 
ember 
.e


Auto: niebieski sedan
Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 2379
Skąd: Syrynia / Wrocław
Wysłany: 2010-11-03   

chcesz wyciagac silnik do wymiany sprzegla?
w civicu to chyba nie ma wiekszego sensu
_________________
 
 
 
motoboy 

Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 46
Skąd: Rymanów
Wysłany: 2010-11-03   

Kanał i narzędzia są, w innych kilku samochodach już to robiłem kiedyś z tatą, lecz nigdy aż tak nie dłubaliśmy przy hondach, i tu troche się obawiam, że stracimy czasu na przemyśleniach ;-) więc jakieś rady co w jakiej kolejności robić aby było sprawnie chętnie wysłucham ;-)

wyciąganie silnika też uważam za zbędne, auto będe miał na kanale, więc mam zamiar wyciągnąc samą skrzynie, przy okazji zmienić w niej olej :)
Ostatnio zmieniony przez motoboy 2010-11-03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mario85 


Auto: Honda Logo VTEC
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 91
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-11-03   

Wiadomo że nikt tak nie będzie robił, chodziło mi o dostępność elementów jak silnik jest poza komorą i łatwość pracy.
 
 
motoboy 

Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 46
Skąd: Rymanów
Wysłany: 2010-11-03   

napewno jest łatwiej i co najwazniejsze wygodniej jak silnik jest po za komora, ale ten serwis to niestety musi być szybka akcja w ograniczonym czasie, wiec wyciaganie silnika odpada, a nawet nie mam żadnej dźwigni.
 
 
ttomula 


Auto: Czytelnik powracający
Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 274
Skąd: SZ-n
Wysłany: 2010-11-04   

Luknij sobie tutaj:

Kod:
http://www.honda-crx.info/forum/viewtopic.php?t=16917&start=0
 
 
 
motoboy 

Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 46
Skąd: Rymanów
Wysłany: 2010-11-04   

dzięki śliczne za link, tego potrzebowałem :-D
 
 
motoboy 

Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 46
Skąd: Rymanów
Wysłany: 2010-11-19   

No koledzy- sukces! wszystko pomymślnie wymienione i auto sprawuje się znakomicie, sprzęgło EXEDY jest świetne, lekko się je wciska, przy spokojnej jeździe nie szarpie, delikatnie pracuje a przy ostreh jeździe pięknie przekazuje moc i auto dostaje kopa i dzie z impetem, hamulce heblują na stopa a koncówki drążków kierownic zych i geometria kuł sprawiły że kierownica leciutko się kręci i auto pięknie się prowadzi.
Więc można być zadowolonym, wszystko zrobione w przeciągu 11 godzin z przerwą na obiad hehe ;-)

Mam jeszczę małą dygresie, ponieważ projektuje teraz w programie dla siebie rozpórke kielichów z przodu, aby to podeszło pod pionową przepustnice, i teraz zastanawiam się czy ją nie przerobić tak, aby rególować ją śrubą rzymską :?: i jak prawidłowo powinno się zakładać rozpórkę?? czy przy zakładaniu auto powinno byc na podnosnikach, zakładam rozpurke i dociągam śrubą rzymską?? możliwe że zaprojektuje sobie jeszcze dolną z przodu. Uchwyty będe robił na frezarce, będzie jeszcze gientarka i spawanie tigiem. Proszę o rady ;-)

Pozdrawiam. Motoboy :-)
 
 
ember 
.e


Auto: niebieski sedan
Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 2379
Skąd: Syrynia / Wrocław
Wysłany: 2010-11-19   

motoboy napisał/a:
czy przy zakładaniu auto powinno byc na podnosnikach

to nie jest konieczne, ale moze sie okazac ze musisz dzwignac zeby ja przykrecic - u mnie np. nie szlo wsadzic reki miedzy kolo a blotnik.

motoboy napisał/a:
czy ją nie przerobić tak, aby rególować ją śrubą rzymską

ale po co? chcesz w ten sposob zwezac i poszerzac auto?
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna