Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
raket fjul
Autor Wiadomość
seremaq 


Auto: dCi
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 636
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-08   

Zacząłem walkę z nadwagą. Latami zaniedbań w odżywianiu i brakiem regularnego uprawiania sportu doszedłem do wyniku 94 kg przy wzroście 180 cm. Zatem masa już jest, ale niestety głównie tłuszczowa... Wygospodarowałem czas na 3 wizyty na siłowni w tygodniu. Plan jest taki żeby zrzucać powoli, bo wszystkie poprzednie gwałtowne redukcje kończyły się dużym jojo :lol:

Poza ćwiczeniami zacząłem regularnie jeść i rozpisałem posiłki. Poniżej moja dieta.


Prośba do osób z doświadczeniem żeby spojrzały, czy taki podział posiłków i składników odżywczych ma sens. Oprócz tego mam pytanie odnośnie posiłków w dzień treningowy. Zazwyczaj idę na siłownię o godzinie 21-22, więc wychodzę 23-24. Dodając godzinę na uspokojenie organizmu, to powinienem jeść ostatni posiłek po północy.... trochę słabo. Macie jakiś pomysł jak rozłożyć posiłki w takim przypadku?
_________________
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-10-08   

Śmiało jedz na noc ;)
Nie objadając się, chociaż ja pizzę własnej roboty jadłem i po 30min spalem elegancko, rano już byłem głodny :mrgreen:

No i jak dla mnie to mało tego jedzenia. Będziesz głodny i efekt odwrotny. Na takiego chłopa zaczął bym powyżej 3000kcal i co 2tyg obcinał 100kcal ;)
Musisz rozpędzić metabolizm a na tym będziesz chodzić głodny.
Ile wody dajesz radę pić? W ciągu dnia chociaż 2l ;)

Jakie treningi będą ?
W dzień treningu więcej węgli, w dzień bez więcej tłuszczy. Pamiętaj omega3 dorzucać bo niekorzystny bilans kwasów omega masz w diecie ;)
_________________
 
 
wierzba 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 3637
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2018-10-09   

przekąska baton twix :lol:
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2018-10-09   

2l to minimum z minumum jesli chodzi o wodę, tyle w sumie to na treningu schodzi.

Ja przy podobnym wzroście ważę raptem 4kg mniej, ale zapinam pasek ciaśniej niż gdy ważyłem 82kg :D , Ogólnie zobacz jak Ci pasuje, ale ja nawet na ujemnym bilansie chodziłem podlany i pewien mądry głowa lozek, (a potem potwierdził to inny mądry głowa karamba )doradził - weź wyyeb nadmiar nabiał, po whoy Ci te serki wiejskie, zwiększa się poziom prolaktyny i będziesz podlany - i został tylko ser żółty a serki wyeliminowałem - obecnie pierwsze węgle wcinam około godziny 10:00 i jest to bułka żytnia z żółtym serem właśnie i jest lepiej

batona twix też bym wypierdzielił na rzecz węgli złożonych, cukry proste są najlepsze na po treningu , w ciągu dnia lepiej złożone. Najważniejsze to nie chodź głodny :)
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
seremaq 


Auto: dCi
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 636
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-09   

Karamba ja ostatnio tak podle się odżywiałem, że przez pierwszych kilka dni jak zacząłem stosować się do tej diety, to ledwo w siebie mieściłem te kilka regularnych posiłków. Jem tak od około miesiąca i z wagi jakoś dużo mi nie zeszło, ale np obwód pasa zmniejszył się o 2 dziurki na pasku od spodni :-D Muszę chyba robić jakieś pomiary i zapisywać wyniki dla większej motywacji.
Z wodą jest masakra... zazwyczaj mało piłem i najczęściej herbatę lub słodkie napoje. Jak teraz podczas 8 godzin pracy wypijam butelkę wody 1,5l to mógłbym nie odchodzić od pisuaru... :lol:

Trening siłowy
- Klatka + biceps + triceps
- Barki + plecy
- Nogi

O omega 3 nie pomyślałem :->

Wierzba nie wiem o co Ci chodzi... Przecież zmieściłem Twixa w makrosach :lol:

johnnyg nie ma żadnego specjalnego powodu dla którego umieściłem serki wiejskie w diecie. Kierowałem się głównie prostotą i szybkością przygotowania posiłków oraz tym, że można sobie zrobić zapasy w lodówce na kilka dni i nie ganiać wciąż do sklepu. Kierując się waszymi wskazówkami przysiądę i zmodyfikuję dietę. Wywalę serki i cukry proste. Zastąpię też chyba świnię indykiem...
_________________
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2018-10-16   

Klucz to znaleźć swoje kaloryczne 0. Później dograsz szczegóły. Nie wiem jak u Ciebie doświadczenia z dieta, ale za sztywno nie ma co podchodzić do tematu bo szybko Ci zapał przejdzie. Dowolna aktywność + ujemny bilans = przepis na sukces

Nie sugeruj się za bardzo wagą. Jeśli już to waż się codziennie i wyciągaj średnia z tygodnia. Bardziej miarodajne będą zdjęcia sylwetki robione o tej samej porze dnia i przy tym samym świetle.
 
 
 
seremaq 


Auto: dCi
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 636
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-17   

Właśnie muszę znaleźć to zero... waga spadła o dwa kilogramy w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Teraz stoi jak zaczarowana, ale wygląd się zmienia. Eksperymentuję teraz z dietą. Wywaliłem nabiał i cukry proste. Świnię zmieniłem na indyka.
Lubię ćwiczyć na siłowni i sprawia mi to przyjemność. Najgorsze jest dla mnie układanie tych diet. Zupełnie tego nie czuję...

Teraz tak to wygląda


Wszystkie posiłki wchodzą bez problemu poza śniadaniami. Nie mogę już patrzeć na jajca. Jajecznica już nie wchodzi, omlet też już nie, teraz męczę na twardo...

Za to najlepszy posiłek to płatki z białkiem i dodatkami polany sosem biszkoptowym KFD.
_________________
 
 
maciek 


Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 510
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-10-17   

@seremaq, to wywal jajka i jedz więcej tuńczyka. serio

nie wiem czy znasz kanał Tomka Grzymskiego na yt: https://www.youtube.com/user/Tabrox22/videos

fajny gość, krótko zwięźle i na temat tłumaczy co jest najważniejsze w diecie i treningu. polecam.
 
 
 
Karamba_DC2


Auto: DC2/S2K/Cupra300/Abarth
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 5986
Skąd: Bydgoszcz/Bremen
Wysłany: 2018-10-18   

Grzymski faktycznie spoko tłumaczy, tak że kowalski nawet ogarnie :)

Co do diety, trochę to trwa, jak się tego nigdy nie robiło, ale dobre 3 miesiące i będzie spoko :)

Ja swego czasu na dłuższej redukcji tak się nauczyłem jeść z wagą, że bez tego dramat, albo głodny albo przejedzony haha :mrgreen:
_________________
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2018-10-18   

ale że jajka wywalić?przyznam , że to ważny element moich poranków, czemu wywalić?
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3706
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-10-18   

Bo jak komuś sie coś przejadło to lepiej wywalić i nie wpychać na siłe bo nie ma sensu sie męczyć.
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
johnnyg 


Auto: Eg3 Civic
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 1794
Skąd: pe do eń
Wysłany: 2018-10-18   

Pilar napisał/a:
Bo jak komuś sie coś przejadło to lepiej wywalić i nie wpychać na siłe bo nie ma sensu sie męczyć.


a, tero czaje kontekst. Nie widziałem komentarza pod tabelką i myślałem że było coś w stylu:
"-najgorsze jest dla mnie układanie diet, zupełnie tego nie czuję
--to wywal jajka weź tuńczyka"

i mówie sobie "łe, no zadam pytanie o te jaja bo teraz to normalnie zdębiałem"
i wtedy Ty "ej, jak nie lubi jaj to niech nie je jaj"
i ja na to"ahaa, uee, teraz czaje o co w tym chodzi"
_________________
Obłędem jest dawać się bezwładnie ponosić słowom nie słysząc ich.
 
 
Pilar 


Auto: S2K AP1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 3706
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-10-18   

no...czaje
_________________
www.pilarposters.etsy.com
 
 
 
maciek 


Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 510
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-10-18   

@johnnyg, chodziło dokładnie o to co napisał Pilar.
Też nie wyobrażam sobie nie jeść jajek na śniadanie, ale jak komuś to nie leży to lepiej je zamienić na coś co nie wywołuje odruchów wymiotnych ;-)
 
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2018-10-18   

jajka to jest życia sens :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna