Powrót do strony powitalnej.


Poprzedni temat «» Następny temat
Handlarze wysokiego ryzyka
Autor Wiadomość
Mrk-WX


Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-19   Handlarze wysokiego ryzyka

Za namową rdk zakładam odpowiedni temat.

No i jedziemy:

Bedzie troche dlugo, ale chcę jak najdokładniej opisać sytuacje.

Nick: S1600

Link do aukcji: http://moto.allegro.pl/ho...1770126537.html

Jak możemy przeczytać w aukcji ITR miał mieć gwintowane zawieszenie Buddy Club. Pytałem o to przez telefon 3 razy i sprzedający twierdził, że tak to BC tylko naklejki się starły od użytkowania, ale zdejmował koło i wyjmował zawias, oglądał itd. Mówił, że gwint jest w dobrym stanie, że jest wart co najmniej 2000zł itd. Przy rozbieraniu auta na części okazało się, że to wcale nie jest gwintowany zawias Buddy Club, a jedynie nakładka na seryjny amortyzator ze sprezynami z regulacja wysokosci, w kolorach zblizonych do BC. Natychmiast zadzwoniłem do sprzedającego, żeby go o tym poinformować. Był mocno zdziwiony, twierdził, że to raczej niemożliwe, poprosił o zdjęcia itd. Zdjęcia dokładne zawiasu przesłałem i wytłumaczyłem różnicę wklejając mu zdjęcia zawiasu BC. Odpisał, że teoretycznie mam racje, ale musi miec zdjecia zdjetej nakladki, zeby to wyjasnic z osoba ktora sprzedala mu ITRa. Powiedzialem, ze moge mu to odeslac i niech sobie rozkreca a ja chce zwrot kasy i nie mam zamiaru czekac az on to wyjasni z kims kogo ja na oczy nie widzialem, bo to nie moja sprawa. Nie docieralo to do niego, powiedzial ze jedzie na urlop za pare dni, wiec odparlem ze chce to zalatwic przed jego urlopem. Chciałem zalatwic sprawe polubownie, wiec zaproponowałem, że od ceny wartosci gwintu (czyli okolo 2000zł - tak wyceniał go sprzedajacy i na tyle mialem za niego kupca) moge zrezygnować z 500zł, więc:

1. odda mi 1500zł, a ja odeśle zawieszenie, które dostałem.
2. odda mi 1250zł, a ja zostawie to co od niego dostałem.
3. jesli uwaza, ze powyzsze kwoty sa nieadekwatne to niech przysle mi gwint BC i ja zwroce tamten zawias.

Przez telefon zaczal sie strasznie mieszać, że w sumie to ten gwint jest warty 1000zł, a nie 2000zł (dziwnym trafem cena strasznie stopniała), że on sprawdzał i gwint BC bez regulacji twardości kosztuje 1tys. Na to odpowiedzialem, ze gwint BC ma zarowno regulacje twardosci jak i wysokosci, wiec to co widzial to napewno BC nie bylo. Odpowiedzi nie uslyszalem zadnej na to, jedynie "tak, zadzwonie do osoby od ktorej to kupilem, zobaczymy, oddzwonie...". Nie oddzwanial, a moje telefony najczesciej odrzucal lub wylaczal telefon. Umowilismy sie na telefon dzien przed jego wyjazdem i po 2 moich probach skontaktowania sie, wylaczyl tel. Odpisal dopiero nastepnego dnia na privie ze... odezwie sie po urlopie. Po powrocie z urlopu ta sama rozmowa, ze chce zdjecia zdjetej nakladki, wiec pojechalem do warsztatu zdjac nakladke bo juz mialem dosyc tematu. Kiedy przeslalem zdjecia Dariusz odpowiedzial, że widzialem co brałem i moglem to sobie sprawdzic na miejscu a on mi nic nie odda. Dodam tylko, ze bylem u niego miedzy 5 a 6 rano i jakos nie bardzo wyobrazam sobie rozkrecania calego auta u niego na ogrodku, zeby sprawdzic czy kazda czesc sie zgadza. Tymbardziej, że przejechało ze mną lawetą 700km w środku tygodnia dwóch kolegów którzy też mają co w życiu robić. Potem stwierdzil, że mam szczescie ze w ogóle mi odpisuje i że chyba kontakt sie urwie bo go juz denerwuje... Teraz juz nie odbiera telefonow (ponoc dlatego ze pracuje do 17, a o 17 wylacza telefon wiec nie wiem kiedy mialbym sie dodzwonic) i przestal tez odpisywac na PW.

Ponadto buda, jak można przeczytać w aukcji i na ogłoszeniach na forach miała być cała nie zgnita, w swietnej kondycji. Po przejechaniu 350km w jedna strone okazalo sie ze na wszystkich 4 nadkolach jest rdza. Sprzedajacy na to odpowiedzial mi "no ale przeciez nie jest bardzo zgnita". Skoro to jest buda w swietnej kondycji, to boje sie pomyslec jak wg Dariusza wyglada auto w słabym stanie. Maska miala byc "nie bita, nie kitowana", a w warsztacie w Warszawie oczywiscie dowiedziałem sie, ze to zupelnie nie prawda i ponioslem kolejne koszty. Zwrocilem na to uwage sprzedajacemu i uslyszalem, że "moglem wziac ze soba jakiegos eksperta i miernik lakieru" i co ja w ogole od niego chce. No cóż.

Okazało się też, że brakuje tylnego stabilizatora. Ponownie wielkie zdziwienie sprzedajacego, ale obiecal ze jak wroci z urlopu to podesle mi go. Wrocil, nie wyslal, nie odbiera telefonow.

Musze tez przyznac, ze popełniłem jeden błąd, bo wrzuciłem w ogłoszeniu o częściach zdjęcie z aukcji. Gdy tylko sprzedający zwrócił mi uwagę przeprosiłem i natychmiast usunąłem foto. Piszę o tym, ponieważ Dariusz chyba uważa że przez to może mi nie zwracać pieniędzy za towar za który zapłaciłem a go nie otrzymałem. Dziwna logika. Ja przeprosiłem i natychmiast zrobiłem to o co prosił, natomiast z jego strony nie usłyszałem, ani przeprosin ani propozycji rozwiązania tej sytuacji. Dlatego jeśli ktoś ze znajomych Darka czyta ten temat to mam prośbę, żeby przemówił mu do rozsądku, że dla paru stów nie warto robić sobie problemów. Dlatego z mojej strony ostatnia już propozycja - 1000zł wróci na moje konto do końca tego tygodnia i usune Twoje dane, albo sprawa idzie dalej.

A oto zdjęcie tego, co miało być gwintem Buddy Club:

Ostatnio zmieniony przez Mrk-WX 2011-09-20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rdk 
me against the world


Auto: służbowe
Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 10509
Skąd: Miasto Aniołów
Wysłany: 2011-09-19   

łapy poucinać, dla kilku stów robić z siebie palanta... :roll:
 
 
 
Flea 

Auto: Civic B16A2T
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-09-19   

Więcej na temat tego Pana można przeczytać tu :)

http://initialjdm.slask.p...?t=2050&start=0
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2011-09-19   

niech ktoś w końcu odda sprawę na policje i niech gościu dostanie po dupie :/ nie pierwszy taki wybryk :/
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
arturro385 

Auto: eg6
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 141
Skąd: polska
Wysłany: 2011-09-19   

Flea napisał/a:
Więcej na temat tego Pana można przeczytać tu :)

http://initialjdm.slask.p...?t=2050&start=0

poprosze login i haslo
 
 
ember 
.e


Auto: niebieski sedan
Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 2379
Skąd: Syrynia / Wrocław
Wysłany: 2011-09-19   

:-|
sprobuj admin / admin
_________________
 
 
 
jano_coupe

Auto: JZX100, R34, S13, S14
Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 301
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2011-09-20   

http://passwordjdm.pl/vie...r=asc&start=135
Proszę poczytać tutaj również :)
_________________
https://www.facebook.com/...rkshop/?fref=ts
 
 
Mrk-WX


Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-20   

Rozmawialiśmy i znaleźliśmy wyjście z sytuacji satysfakcjonujące obie strony. W takim wypadku jak tylko kasa dojdzie na konto i dostanę obiecaną paczkę sprawę można uznać za zamknięta i zakończoną polubownie.
 
 
Mrk-WX


Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-14   

Muszę niestety wrócić do opisywanej wcześniej sprawy, bo S1600 nie dotrzymał słowa i nie wywiązał się z obietnicy. Miał zwrócić umówioną kwotę przelewem i wysłać do mnie paczke z częściami. Paczka miała zostać wysłana w środę 21 września (czyli ponad 3 tygodnie temu) i do dziś jej nie dostałem. Pieniędzy z resztą też. Twierdzi, że wysłał i paczke i pieniądze w ten wtorek, ale pieniądze na konto nie dotarły, paczki nie ma a S1600 nie potrafi mi podać nawet numeru przesyłki oraz odpowiedziec na pytanie czy wysłał kurierem czy pocztą.

Jego dane to:

Dariusz F.
zamieszkały w Iłownicy (jako miejsce zamieszkania podaje też: Rudzica i Bielsko-Biała).
Szara Honda Civic nr blach SBI 00XXX
http://pl-pl.facebook.com...100000625873233
503 093 682

Teraz sprzedaje silnik i w opisie ma wałki Skunk2 Stage 2, chociaż sam mi mówił, że to nie prawda, bo siedzą tam seryjne wałki, bo rozbierał silnik i sprawdzał. Ale świadomie ściemnia zasłaniając się jedynie tym, że "nie ma na to papierka ze to Skunk2". To tak jakby ktoś z Was lub Waszych znajomych był zainteresowany tematem.

http://www.civicklub.pl/f...duzo-gratis%F3w
 
 
TorquedMad_Mind 


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 5757
Skąd: Bratislava
Wysłany: 2011-10-15   

zgłaszaj na policję i tyle...
_________________

Gumka23 napisał/a:
No to Bio ma rację.
 
 
PranK


Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-15   

Najlepsze jest to, że na ckpl pisał, że mu to B18C kopci i bierze olej :D
 
 
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-09   

oszust o nick'u:
na forach: tsj/EF9
eBay/allegro: mmk666/Gallanonim_2008

wszystkie info jest tu:
http://passwordjdm.pl/viewtopic.php?t=23315

i

http://passwordjdm.pl/viewtopic.php?t=10186
_________________

 
 
sacao

Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 3
Skąd: Mszana Dolna
Wysłany: 2012-03-15   

wojtas106a

panowie tego pana sobie odpusccie

od momenty wplaty po 2 tyg przy prawie zerowym kontakcie( 2 razy raczyl odpisac ze jutro wysyla)

wyslalem w koncu taka wiadomosc

Od: sacao
Do: wojtas106a
Wysłany: Wczoraj 19:06
Temat: Re: Staby
Witam

Dzis mija 13 dzien od momentu wplaty na pana konto.

Paczke prosze nadac na adres

....



kontakt do mnie ...

czekam do piatku i ostrzegam ze jezeli paczka nie dotrze do tego czasu lub nie dostane nr.listu przewozowego od pana to zglosze sprawe na POLICJE a znam tam kilka osob chetnych do pomocy wiec dla pana dobra radze sie skontaktowac ze mna jak najszybciej.

pozdrawiam i oby sie nasza sprawa rozwiazala pokojowo

a oto odpowiedz ktora dzis dostalem

Od: wojtas106a
Do: sacao
Wysłany: Dzisiaj 12:56
Temat: Re: Staby
Witam proszę o przesłanie numeru konta to zwrócę panu pieniądze ponieważ cały czas jestem poza domem i nie dam rady w tym tygodniu wysłać paczki. Policją to może pan sobie dzieci straszyć nie mam 5 lat. Pozdrawiam


mam tylko nadzieje ze odzyskam te pieniadze ktore mu wplacilem.

Nie polecam zakopow u tego pana.
 
 
gaseb 


Auto: FN2 & SB3
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-18   

EDDY i tsj ciąg dalszy szemranych interesów

www.racingforum.pl/index.php?showtopic=97239

www.racingforum.pl/index.php?showtopic=96100 >

kupione z ebaya. dosyć wymęczone a nie stan dobry i bardzo dobry jak zapewnia tsj
http://www.ebay.co.uk/itm/260909768772
i
http://www.ebay.co.uk/itm/380400624374

kto da taki pieniądz za takie złomki :ugh:
_________________

 
 
Yaca 
BlackCartel.pl


Auto: FK2R, AP1-GT, EVO9MR
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 2636
Skąd: Mielec
Wysłany: 2012-03-18   

EDDY ma też na niektórych forach inny nick ->SPOON

kilka osób na HondaPodkarpacie.pl pare miesięcy temu pisało o jakim przekręcie z jego strony ale już nie pamiętam dokładnie o co chodziło.
_________________
"if u think Ur in a total control of a car u ain't drive it fast enough!! "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel // modified v.0.2 by warna